Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Kako montirati Lexan plastiku na prozor  (Read 3135 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Damir s

• Admiral
Kako montirati Lexan plastiku na prozor
« on: March 13, 2016, 08:39:14 AM »
Mozda nekome pomogne dobra je ideja.

https://www.youtube.com/watch?v=MQyjxVUskd8#t=679
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline estan

• Admiral
Re: Kako montirati Lexan plastiku na prozor
« Reply #1 on: March 13, 2016, 07:41:18 PM »
Jedno upozorenje s  obzrom na lexan. Dovoljno je da ga taknete prstom na kojemu su tragovi razrjeđivača i imaćete se zbog čega uhvatiti za glavu. Po meni nije za brod, baš zbog te preosjetljivosti na razrjeđivač, a na brodu se fala Bogu uvijek radi nešto s piturama i razrjeđivačima.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #2 on: March 13, 2016, 07:54:08 PM »
Hi estan 
Normalo je za brod prevucen filmom za odbijanje UV zraka tako da nije u direktnom kontaktu, a po karakteristikama je bolji od plexija i stakla. Ja moram promjeniti prozore na palubi jer su ispucani pa mislim is napraviti od Lexana zasticenom filmom .
Ako netko ima bolju ideju recite!
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Offline estan

• Admiral
« Reply #3 on: March 15, 2016, 08:27:59 PM »
Damire, moje iskustvo s Lexanom je da je moj kolega, koji je na novi brod, koji je kupio u kitu, na nečiji savjet stavio prozore od Lexana, pretpostavljam pravog za brod, jer kupljeni su u velikom skladištu opreme baš za nautiku. Nakon niza problema, dok brod još nije ni vidio mora, već se samo uređivala unutrašnjost i ugrađivao motor, odlučio je te nove i prilično skupo plaćene prozore zamijeniti prozorima od plexiglasa, nakon čega nije više bilo razičitih maća, čim prozor takne rukom ili krpom s tragovima razrjeđivača, motornog ulja ili ne znam čega. Sad, jesu li prozori bili premazani propisnim filmom ili nisu, vrag će ga znati. Ipak, mislim kako je plexiglas provjeren materijal, bolje se savija (to sam provjerio radeći nadstešnicu ispred ulaza u kuću), izdržljiv je na kemikalije koje se koriste pri održavanju broda, a što se sunca i atmosferilija tiče, izdrži lijepi niz godina. Ako štogod zezneš pri ugradnji, ili dođe do pucanja kad skidaš prozor iz nekog razloga, nije teško kupiti drugi komad i montirati ga bez puno straha, jer novi plexy teško puca, kako već rekoh lako se savija i nema problema ako radiš sa normalno šporkim rukama kakve su inače pri radovima u škveru.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #4 on: March 15, 2016, 08:54:18 PM »
Hvala za savjet estane vidjeti cu sto i kako dalje ali imam i foliju za odbacivanje topline i UV zraka sa stakla pa to mislim naljepiti gore na prozore. Inace plastika od Lewmar prozora je 1)0 mm debelasa dvije rupe za zatvotiti iznutra. Prozori su jos dobri ali plastika je ipucala ba bi mi bilo bolje to promjeniti, brem je to moje misljenje a mogu takvu plastiku naruciti od nasega dobavljaca i ne kosta puno. Mislio sam stviti sekurit staklo ali sam odustao kada mi se jedna vrata od tusa rasula u rukama (u zraku) stakla po kupaoni kao u prici a ja krvav ko da sam klao prase (staklo 1.5 x 2 m) i kosta 1500€- bingo.

Offline janko_ka

• Noštromo
« Reply #5 on: March 16, 2016, 08:07:34 AM »
negdje sam pročitao da bi prozori trebali biti od kaljenog stakla, ono može biti i zatamnjelo, ne znam koji postotak. plexi nakon nekog vremena popuca. ali to je samo estetski.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #6 on: March 16, 2016, 09:13:24 AM »
Moze se napraviti od kaljenog stakla ali to ti je relativno skupo, stako se odreze i obradi,probuse rupe i onda posalje u tvornicu na kaljenje. Yakvo staklo od 10 mm je dosta tesko i na vrhu kabine a ja trebam 2 veca i dva manja i vrijeme isporuke je par mjeseci ovdje u Belgiji. Takvo staklo je gotovo nemoguce razbiti (od takvog stakla su napravljene kabine za tusiranje) jednom sam lupao sa pajserom po njemu na otpad sam ga odpeljao  ali ga nisam uspio razbiti.