Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Skidanje boje s plastičnog dna  (Read 6561 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Damir s

• Admiral
Re: Skidanje boje s plastičnog dna
« Reply #10 on: December 19, 2015, 06:34:59 PM »
Hi dmeter
Kako mislim na proljece izvaditi LUCKYja interesira me o novim antifouling bojama.
Kada mozes dobiti kakvu informaciju o tim silikonskim antifouling bojama, ja imam spricu koja radi bez zraka AIRLESCO od 0 do 190 bara i sa razlicitim diznama kao i produzecima za spricu.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #11 on: December 19, 2015, 08:32:36 PM »
Hi dmeter
Kako mislim na proljece izvaditi LUCKYja interesira me o novim antifouling bojama.
Kada mozes dobiti kakvu informaciju o tim silikonskim antifouling bojama, ja imam spricu koja radi bez zraka AIRLESCO od 0 do 190 bara i sa razlicitim diznama kao i produzecima za spricu.
Mogao bi zvati ove jer po nekima imaju najnaprednije nano karbonski silikon boje.
Nanocyl S.A.
Rue de l’Essor 4
B-5060 Sambreville
BELGIUM
Tel +32 71 750 380
Fax +32 71 750 390
sales@nanocyl.com

Pogledaj ovaj video intersleek 900
https://www.youtube.com/watch?v=8FkVrlQgC9w
pa posli ovaj video
https://www.youtube.com/watch?v=XBcoP5mJlTc

Sada orginalni proizvod je napravljen u hard tehnologiji ali za brodove brzine 15-30 čvorova kontejnerski brodovi,tankeri itd
meki tip je za brodove od 8 čvorova.
Tvrdi je kao šta ime kaže tvrdi epoksidni premaz,veoma izdržljiv. Meki se lako ošteti.

ja sebi ću staviti tvrdi premaz i 1-2 puta godišnje sa spužvom zaroniti i počistiti trup broda ručno.Ovaj moj tvrdi će biti kao u vrata venecije japanske proizvodnje je

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #12 on: December 19, 2015, 08:59:13 PM »
Skidam boju s plastičnog broda. Mislim koristiti "Odstranjivač boje 9936 - Hempel"

Kakva su iskustva s ovim? Ima li ikakvih sličnih proizvoda?
a ti pogledaj ovaj video
https://youtu.be/bYpuqG1FO6g

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #13 on: December 19, 2015, 09:31:23 PM »
Mislio sam staviti copercoat ali ovo mi izgleda puno jednostavnije i imam sve potrebno za to. Inace stavljamo silikonski bezbojni premaz na fasade kuca da ne upijaju vlagu kada pada kisa a opet da se struktura cigli i fuga vidi. Ima toga premaza i u bojama. Morati cu se dobro informirati za sve jer ne zelim da mi masina za farbanje blokira jer je ne mogu oprati od boje. Jednu jeftinu od Wagnera sam bacio u smece nakon farbanja jer se farba brzo stisla pod pritiskom u cijevima. Hvala na ideji!!!! :thumbsup:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #14 on: December 19, 2015, 09:42:00 PM »
Mislio sam staviti copercoat ali ovo mi izgleda puno jednostavnije i imam sve potrebno za to. Inace stavljamo silikonski bezbojni premaz na fasade kuca da ne upijaju vlagu kada pada kisa a opet da se struktura cigli i fuga vidi. Ima toga premaza i u bojama. Morati cu se dobro informirati za sve jer ne zelim da mi masina za farbanje blokira jer je ne mogu oprati od boje. Jednu jeftinu od Wagnera sam bacio u smece nakon farbanja jer se farba brzo stisla pod pritiskom u cijevima. Hvala na ideji!!!! :thumbsup:
Ovo ti se stiska u cijevima nakon 2-3 sata(osim nekih sa epoxi bazom).ali nemaš ti šta raditi duže od 15 minuta za tvoj čamac.
Znači ovo ide ovako
moraš oguliti svu staru boju do đelkota.Soda pjeskarenje ili kemisko skidanje boja.
oprati vodom i sapunom sve.
nanjeti 1-2 sloja epoxy primera
nanjeti međupremaz od programa kojeg izabereš
nanjeti silikonski antifouling.

i pritisak je 150 bari za neke silikonske premaze a za neke se može i rućno nanjeti.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #15 on: December 19, 2015, 10:00:59 PM »
Jos jednom hvala!!!