Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Skidanje boje s plastičnog dna  (Read 6547 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline gp333

• Kadet
  • *
Skidanje boje s plastičnog dna
« on: December 18, 2015, 12:22:21 AM »
Skidam boju s plastičnog broda. Mislim koristiti "Odstranjivač boje 9936 - Hempel"

Kakva su iskustva s ovim? Ima li ikakvih sličnih proizvoda?

Offline dmeter

• Kontra-admiral
Re: Skidanje boje s plastičnog dna
« Reply #1 on: December 18, 2015, 10:47:42 AM »
Ovo vam je kolega kojem sam pomogao izvući brod,u biti me je zvao zbog skidanja jarbola.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #2 on: December 18, 2015, 11:45:15 AM »
Ajde dmeter sad pomogni skidati boju. :blob7:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #3 on: December 18, 2015, 01:34:50 PM »
Ajde dmeter sad pomogni skidati boju. :blob7:
ne bi hvala,ja sam mislija ove godine sebi skinuti antifouling i preći na silikonski pa nisam.možda to ućinim 2016

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #4 on: December 18, 2015, 08:12:56 PM »
Ja cu na proljece Luckiya dignuti na suho pa cemo vidjeti st :laughing7:o i kako dalje. Moram promjeniti propeler pregledati sve usise i ventile na njima, lezajeve timuna, osovinu i negove lezajeve, novi antifouling. Ima posla kao u prici.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Offline estan

• Admiral
« Reply #5 on: December 18, 2015, 08:30:54 PM »
Dobro je razmisliti o mokrom pjeskarenju, a mislim da o tome već negdje ima tema.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #6 on: December 18, 2015, 09:14:40 PM »
Kod nas ti sada pjeskare sa sodom bikarbonom pjesak radi previse stete.

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #7 on: December 18, 2015, 11:01:55 PM »
Dobro je razmisliti o mokrom pjeskarenju, a mislim da o tome već negdje ima tema.
imam ja uređaj za mokro pjeskarenje.nije to baš tako jeftino iako ja imam uređaj.to troši grita ko ludo i mala nepažnja dobije se probijen trup.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #8 on: December 19, 2015, 07:09:50 AM »
Zato se ovdje kod nas da ne probijes trup koristi soda bikarbona jer je finija, je sporije ali rezultat je isti sa manje stete. Pjeskarenje sa sodom koriste puno u resauracija automobila i malih stvari. Grit se koristi za pjeskarenje brodova koji imaju debeli lim pa im ne smeta par mikrona ako odnese pjeskarenje, a plasika je mekana i napravis rupu u brodu za sekundu ako si nepazljiv.
https://video.search.yahoo.com/search/video;_ylt=A0LEVw8S9HRWa7wAj.xXNyoA;_ylu=X3oDMTE0cDh0NzFtBGNvbG8DYmYxBHBvcwMxBHZ0aWQDQjExNjBfMQRzZWMDcGl2cw--?p=auto+blasting+with+soda&fr=chr-greentree_ie&fr2=piv-web#id=26&vid=f749218be950307464f459e3d4ca68c4&action=view

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #9 on: December 19, 2015, 12:15:38 PM »
Zato se ovdje kod nas da ne probijes trup koristi soda bikarbona jer je finija, je sporije ali rezultat je isti sa manje stete. Pjeskarenje sa sodom koriste puno u resauracija automobila i malih stvari. Grit se koristi za pjeskarenje brodova koji imaju debeli lim pa im ne smeta par mikrona ako odnese pjeskarenje, a plasika je mekana i napravis rupu u brodu za sekundu ako si nepazljiv.
https://video.search.yahoo.com/search/video;_ylt=A0LEVw8S9HRWa7wAj.xXNyoA;_ylu=X3oDMTE0cDh0NzFtBGNvbG8DYmYxBHBvcwMxBHZ0aWQDQjExNjBfMQRzZWMDcGl2cw--?p=auto+blasting+with+soda&fr=chr-greentree_ie&fr2=piv-web#id=26&vid=f749218be950307464f459e3d4ca68c4&action=view
Soda je posebno ekstra dobra za pjeskarenje broda iznutra,čak je dobro sodom posuti brod iznutra ručno i ostaviti 2-7 dana samu sodu da upije mio-mirise starih brodova.
Samo kad se vide strojevi u brodogradilištu i vide pravi profesionalci na dijelu sve ostalo izgleda ko da se dijeca igraju.
recimo ulazi ekipa u brod razvodi sistem cijevi za pjeskarenje,posli njih dolaze u skafanderima pjeskari, pali se čudo od stroja za oprašivanje i ventilaciju,dolaze do dijela za pjeskarenje a čelik se sjaji ko da je ogledalo i počinju pjeskariti sjajni čelik. Sina koji kurac ovi rade jesu li ludi ili šta.Sina pogleda tekicu i kaže da je otkrija na tom dijelu tanka da podloga ima neku električnu napetost ili slično i da se pjeskarenje mora ponoviti da se zaštita tankova kemikalca može početi nanositi.I tako su oni to ponavjali i ponavjali dok nisu došle ljuske oraha(ili nešto drugo) kao medij.
To još nije najekstremnije kako sam razumija.najekstremniji tankovi su kod LNG brodova tankovi a to rade samo korejci i to mala ekipa školovanih korejaca.
Ali meni je susid direktor u škveru za antikorozivnu,inžinjer je inače.za savjet pitam njega.Tako mi je reka da ove godine ne bojam brod silikonskim antifulingom dok mu ljudi ne završe školovanje za bojanje silikonskim antifoulingom i dok ne nanesu 5-10000 m2 da uhvate ruku kako se s tim radi.jer se prska bezračno i po proceduri i nakon toga antifuling ne triba dirati 10+ godina.