Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Kupovina jedrilice - Otvaranje biznisa  (Read 10078 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Grinteša

• Mali od palube
  • *
Re: Kupovina jedrilice - Otvaranje biznisa
« Reply #10 on: October 24, 2015, 07:48:07 AM »
Ako misliš raditi jednodnevne izlete, radije uzmi gumenjaka za te novce.
S njim imaš više mogučnosti (taxi, najam, transferi...), a trošak održavanja ti je trostruko manji.

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #11 on: October 24, 2015, 08:36:46 AM »
Ako misliš raditi jednodnevne izlete, radije uzmi gumenjaka za te novce.
S njim imaš više mogučnosti (taxi, najam, transferi...), a trošak održavanja ti je trostruko manji.
je ako uzme gumenjak za te novce trošak dnevnih troškova mu se 100 puta povečaje
jedrilica 12 metara potrošnja po satu max 2-4 litre a ako ima vitra 0 litara.laganini bez stresa gosti zadovoljni i večinom kulturniji.
gumenjak je večinom dosta skuplji recimo gumenjak 12 metara sa motorom je skuplji od jedrilice 12 metara.a o potrošnji da ne govorim gumenjak 12 metara troši od 100 litara do 150 litara benzine po satu.Jedino šta ih ima dosta koji prodaju dotićne gumenjake koji su mislili da je lako naplatiti gostu 150 litara goriva po satu + skipera + najma samog gumenjaka.A  o zadovoljstvu gosta koji skaće po gumenjaku neču ni reći,a i njemu je u supetru  pristojna konkurencija.
Trošak održavanja,amortizacije,popravaka gumenjaka 12 metara  je ogromna.Cijena veza je ista,Cijena transporta kopnom je ista ako je gumenjak preko 2,4 metra širine.Održavanje 2-3 vanbrodska motora od 200-300 ks je ogromna,popravak kvara motora je ogromna.vijek trajanja velikog gumenjaka je veoma kratak.

Offline gordanm

• Kadet
  • *
  • Patadak
« Reply #12 on: October 24, 2015, 09:33:07 AM »
Mili, ovo ljeto na Cresu sam vidio nešto slično ovome što opisuješ. Probaj se raspitati tako da saznaš iz prve ruke koliko su ljudi zaintresirani za varijante dnevnih izleta jedrilicom. Web adresa je http://cressail.com

Offline mili_vanili

• Mali od palube
  • *
« Reply #13 on: October 24, 2015, 02:03:55 PM »
Mili, ovo ljeto na Cresu sam vidio nešto slično ovome što opisuješ. Probaj se raspitati tako da saznaš iz prve ruke koliko su ljudi zaintresirani za varijante dnevnih izleta jedrilicom. Web adresa je http://cressail.com

...a je vec danima trazim po netu jel ima sta slicno u nas...i nasao sam jedino nesto na hvaru....puno hvala za link :)

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #14 on: November 08, 2015, 02:24:57 PM »
Bračaninu kad se vratiš sa broda javi se.Privarija sam se u savjetima i to debelo.ovo šta si ti zamislija je izvrsna i isplativa ideja.
day čarter sunset čarter je veoma isplativ i 3-5 puta više od klasičnog čartera.
kad sam vidija cijene u splitu i hvaru pa sam na guzicu.
na hvaru recimo jedrilica tica jedrenje oko paklenjaka i nazad do 5-6 sati je 120-150€ po osobi uključeno piće(jeftino vino i pivo iz PVC 2 litre)salata voće i ručak u nekoj brvnari po paklenjacima.
Split 750€ 6 osoba jedrenje bavarija 41 ft do šolte i nazad sa ručkom i pićem.ali izgleda da je hrana i piće dobro gosti zadovoljni.
neko jedrenje u zalazak sunca piće,salata,sir pršut,šampanjac 50€ po osobi 3-4 sata jedrenja.

bolje tako raditi 20 dana nego čarter 200 dana.
šta je najčudnije booking net agencije uzimaju samo 10-15%
ovo je 100 puta bolje od čartera.malo radiš para ko blata.
dovoljno je raditi 20 dana i osigurati 10000€ dobiti sa starim brodom.

Offline mili_vanili

• Mali od palube
  • *
« Reply #15 on: November 10, 2015, 01:09:07 AM »
Ok...cujemo se pocetkom 3 mjeseca