Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Neugodna iskustva na skiperažama  (Read 14255 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dario

• Admiral
Neugodna iskustva na skiperažama
« on: February 12, 2009, 11:42:56 PM »
Iako mi je 2008. bila tek prva godina kada sam radio za druge,zasad ni jedno negativno iskustvo vrijedno spomena

vi?

Offline Vanja

• Noštromo
Re: Neugodna iskustva na skiperažama
« Reply #1 on: February 13, 2009, 10:17:57 AM »
Što bi bilo negativno iskustvao?

Neni je negativno iskustvo kad dobijem posadu, s kojom jedva čekam ić doma ali onda vrijeme sporo prolazi.
Negativno iskustvo mi je kad morma bit u maloj jedrilici i spavat u salonu, onda sam sav slomljen.
Negativno je kad imam lošu posadu koja mi nije po guštu i takvi još neće u marine nego na sidro i onda nemogu pobjeć od njih malo na kraj.
Negativno je kad imaš štetu na brodu koju moraš platit, to mi se još nije dogodilo
Imao sam ekipu koja je odbila platit račun u rstoranu i samo je pobjegla iz restorana

Šta ja znam, uglavnom ovisi o ekipi koju dobiješ na brod, sa nekima se nebi ni vratio nakon 7 dana, a sa nekima tražiš da te neko zamjeni već u subotu na polasku (nažalst tu zamjenu sam tražio u 8 mjesecu kad je bilo nemoguće nać slobodnog skipera).

Offline kulaf

• Timunjer
  • **
« Reply #2 on: February 13, 2009, 10:36:34 PM »
najgore je to sto se vecina cartera kaze gostu kad ovaj pita gdje ce skiper spavati-bilo gdje!

zalosno je sto se jos nismo uspjeli nimalo organizirati i ostvariti neka prava!

ja osobno nemam bas puno losih iskustava,uglavnom isto ovo sto je nabrojio @vanja i kad dodje zima sve se to zaboravi

prosjecno kod mene,a koliko znam i kod drugih tek 10 posto gostiju je lose,15 -20posto je super,ostalo je ok

Offline Dario

• Admiral
« Reply #3 on: February 13, 2009, 10:37:14 PM »

Imao sam ekipu koja je odbila platit račun u rstoranu i samo je pobjegla iz restorana

i kako si to rijesio?

a sa nekima tražiš da te neko zamjeni već u subotu na polasku (nažalst tu zamjenu sam tražio u 8 mjesecu kad je bilo nemoguće nać slobodnog skipera).

dosao sam ja ovo ljeto radit na brod od 33m, tj uletio sam nenadano jer je mornar koji je tmao radio duze vremena vise nije mogao podnijeti zahtjeve (ciscenje wc-a, stalno dolijevanje case..) klijentele (dosta razmazene)

nakon sat mije je gospoda prvi put zahtijevala da joj operem wc, ja sma joj lijepo objasnio sta je ide nakon cega je sma kleknula i ribala sto je uneredila

kao i dolijevanjem case i ostalim kerefekama

uz to sam jos i dobio dosta veliku napojnicu  8)

tako da mislim da je sve kako se postavis, tj. koliko im dozvolis da te tlače

Offline kvaka22

• Stručni suradnik
  • Noštromo
    • Sailing Point Hrvatska
« Reply #4 on: February 14, 2009, 01:11:31 AM »
4 sezone sam skiperivao po 6-8 tjedana i stvarno nisam imao većih problema sa gostima. Uglavnom su bili jako zadovoljni. Par puta sam i uletao na zamjene, pa bi se ispostavilo da se prošli skiper iskrcao jer je bio nekompetentan - gosti nisu bili krivi. Pokoja neprospavana noć na brodu, razne dogodovštine nevezane uz plovidbu, dobra iskustva. Prođeš cijeli Jadran.

Sa nekima sa foruma sam  bio u flotilama  ;)

Dobar je to poslić dok studiraš, ali kasnije kad se počneš nečim baviti ozbiljno nema smisla više biti nomad okolo.

Offline Vanja

• Noštromo
« Reply #5 on: February 14, 2009, 11:49:02 AM »
Ma nije bed spavanje ako je ekipa noramlna i kuži da si umoran, pa se primire kad legeš u salon ili odu vam partijat.
Problem je kad spavaš u salonu a stalno neko prolazi kroz samon, nabija muziku itd...

Ovi koji nisu platili račun, šta je najgore, bili smo u restoranu u koji uvijek idem kad sam na Hvaru, tamo sam ko doma i bio mi je ful bed. Normalon iz restorana se nisu ljutili na mene nego na njih, tako da sam još uvijek kod njih ko doma!

Dario, ovaj brod 33 metra je gulet, trabakul, jahta ili jedrilica? Ako je jahta onda je savim normalon da te neko *****ava. Tih priča sam se naslušao, dođe posada ujuto na jahtu, ovaj ih toliko izjebe prvi dan da navečer idu doma.

kvaka22, nekompetentan skiper je u ovom slučaj onaj koji nema strpljenja za goste i takav će uvijek tražit zamjenu, ali ako ti gost sere već prvi dan a nema pojma o moru itd... mislim da je gost kriv

Kad studiraš je najbolji posao, prođeš cijelu našu prekrasnu obalu, koristiš strani jezik, namlatiš para više nego drugi studenti, *****avaš se ... ALI izgubiš ljeto, zanči nema regatice vikendom itd.
Neki žive od doga, naprave 10 - 15 tjedana to ti je  7 - 1o 000 eura godišnji prihod, za nekog ko ima samo srednju školu sasvim OK.

Ja isto prestajem s tim, završavam faks i tražim ukrcaj na ozbiljan brod.

Offline kvaka22

• Stručni suradnik
  • Noštromo
    • Sailing Point Hrvatska
« Reply #6 on: February 14, 2009, 12:08:28 PM »

kvaka22, nekompetentan skiper je u ovom slučaj onaj koji nema strpljenja za goste i takav će uvijek tražit zamjenu, ali ako ti gost sere već prvi dan a nema pojma o moru itd... mislim da je gost kriv

Ma nije on bio nestrpljiv, nego nije imao pojma o ničemu. U jedan dan je razbio brod kod pristajanja i ozlijedio gosta u nekontroliranoj pojlabandi. Onda je zvao charter i tražio zamjenu uz izgovor "gosti su homoseksualci i ne može on s njima".

Kad sam došao gosti su bili isprepadani, trauma živa. Sutradan sve OK, i na kraju baš dobra đita ispala -veliki brod 50 stopa, njih 4.
Bili su homoseksualci   ;D, ali ful pristojni i uredni ljudi.

Offline Dario

• Admiral
« Reply #7 on: February 14, 2009, 02:03:20 PM »

Dario, ovaj brod 33 metra je gulet, trabakul, jahta ili jedrilica? Ako je jahta onda je savim normalon da te neko *****ava. Tih priča sam se naslušao, dođe posada ujuto na jahtu, ovaj ih toliko izjebe prvi dan da navečer idu doma.

to je bio gulet ali ureden kao jahta..bas da izbjegnem svakakve stvari, prije nego sam se ukrcao sam definirao sta je moja zadaca

to su bili vlasnici svih ovih kasina po hravtskoj, austriji, madarskoj itd., dvije sestre sa muzevima ..oni idu u restoran i svaki muz svojoj zeni placa racun, pricao mi lik koji je prije tmao radio da je uzeo jednu breskvu i ovi poceli mu kenjat nesto  ??? 
ja sam bio luuud zato jer su s eponasali kao da nemam nista za jesti pa ako mi daju paste sta im osatne poslije rucka bi trebao biti zahvala..ma marš i ti i tvoja pašta

u ovo malo sta radim sa primjetio jednu stvar..a to je da na barkama do 40 ft dolaze normalne obitelji gdje se osjecas kao njihov clan, na brodovima do 20 m isto tako ali imas svoju kabinu i to je po meni super (sa Keb-om radio na Ferettiu 630 i to je bilo perfektno odnos i sve) a preko 20 m se osjeca odnos sluga-gospodar

Offline kulaf

• Timunjer
  • **
« Reply #8 on: February 17, 2009, 10:59:53 AM »
prva i osnovna stvar je uvijek dogovor i jako me ljute i posada i skiperi koji dopustaju da ih se tretira ko stoku i uz to jos imaju mizernu placu
time ne samo da skode sebi vec i svim ostalim posadama
ja sam par puta radio i na jahtama vecim od 7oft pa sam bio tretiran kao gospodin,ali tako sam se postavio od pocetka.osim toga pametni ljudi vide kad te normalno tretiraju da ces uistinu dati sve od sebe da im bude odlicno