Nautica portal > Okom kamere

Slike jedrilica u Ijmuidenu Nizozemska

(1/18) > >>

Damir s:
Evo Jedrilica koja je sudjelovala u Volvo ocean trci tima BRUNEL

Evo jedne koja mota jedro na boomu malo neuobicajeno

Evo jednoga otkacenog Holandjanina na barcici sa muzicim automatom zabavlja publiku u Amsterdamu

Ovo je novij trend barke se vise ne farbaju povise vodene linije ljepi se specijalna folija koja se oblikuje prema barci

Evo otkaceni Nizozemci napravili dnevni boravak

Tipicna barka za Nizozemsku

Malo starija barcica izvucena pred par dana na suho

Evo jednoga groblja od barke koji vec dugo stoji vani ali trebati ce puno vremena i novaca to dovesti u red

Pozdrav
Damir & Jadranka

spich:
Koliko je teško naučiti jezik?

Damir s:
Moj spich
Nije bas lagano ali sada imaju besplatni tecajevi za strance ovdje u Belgiji
ali uglavnom se mozes sluziti Engleskim bez problema a ako znas njemacki dosta je slican.
Kada smo mi dosli u Belgiju sve tecajeve smo morali placati sami sada je to puno bolje i jeftinije.

spich:
odlično, onda planiram gore, još ako trebaju informatičare, a brat mi je preko u Düsseldorfu.  :thumbsup:
ova hrvatska je koma, pogotovo sa nas koji su malo zastranili u jedrenje.

Damir s:
Informaticare trebaju ali sada ti je navala  izbjeglica ovih iz Afganistana,Sirije,Iraka, to tije saga glavna vijest. Probaj se skompati sa nekim iz IT jer doci ovako nije bas lagano i jednostavno. Tu su place velike za pojmove dolje ali ti je sve jako skupo. Uostalom trebas imati muda napustiti sve i doci u nepoznato. Meni je bilo drugacije imao sam srece zvala me je firma i oni su mi sredili sve papire i osigurali posao tako da sam samo nastavio posao kojim sam se bavio a placa mi je bila luda i za belgijske pojmove. Ali nije kod svakoga isto znam ljude sa fakultetima ciste kuce, peru sudje u restoranima samo da bi prezivjeli. Puno takvih dodje dolje i hvali se trosi ko lud da kada dodje doma jede ono sto je donio odozdola jer nema vise prebijenog € u novcaniku. Znam ih dosta sparaju na svemu i svacemu samo da se dolje pokazu da su uspjeli. Ali to ti je zivot. Mi smo napravili sve papire za odlazak u Australiju prosli smo sve testove i ragovor kada sam dobio posao ovdje i olucili za ovo bize i nije mi nikada bilo zao za tu odluku. Moj zet i kcer su govorili kako ce otici u Spaniju ali nikada nisu imali muda napustiti sigurnost i krenuti u nesto novo i neizvjesno.

Pozdrav
Damir & Jadranka

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version