Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Boom stoper  (Read 10318 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Damir s

• Admiral
Re: Boom stoper
« Reply #10 on: August 28, 2015, 08:06:43 AM »
Dmeter
Mentalitet ti je nas kriv za sve nase probleme i ja sam bio isti. Kada sam bio mladji i radio u pokojnom vulkanu rekao sam svom direktoru "TI ME NE MOZES TOLIKO
MALO PLATITI KOLIKO JA MOGU MALO NAPRAVITI" on je poludio to su jos bili partizni i partijski kadar a ja sam bio ponosan na moje rijeci. Kada sam radio
u Transjugu po  ljeti prvo bih obisao moje kompjutere i zene koje su tamo radile popio kavu procitao novi list a poslje otisao na plazu hotela park, ako je bilo
problema u firmi tamo je bio telefon na sanku  pa me je sankerica zvala i ja sam poslje toga isao ratiti. ako je bildio lose vrijeme bio sam u Ri kaficu . 
Poslje posla sam radio u fusu i para je bilo kao blata Moja prva placa 1972 godine bila je 635 000 dinara duplo vise nego otac i mat zajedno pa jos vise.
Kupio sam novi auto sa navrsenih 18 godina . EH STO MI JE BIO TEZAK ZIVOT.
Prijatelj iz Vele luke kod koga smo bili u posjeti pred 30 godina dizao se 10 sati da ide ofarbati ribaricu pred porinuce, skoro smo se potopili jer nisu stisli sondu
od dubinomjera. Isli smo ribariti uhvatio par kila riba, ganjao zenske poljeti sa ribaricom dok se jedan dan onako umoran naprdio na skoj. Danas sretno rastavljen,nema
nista a godine idu dalje i mi smo sve stariji. Sto ja kazem SVAKO IMA SVOJE PRIORITETE ali pitati ce starost gdje je bila mladost ne zivi se od uspomena.
Mogu reci da imam srecu da sam skoro uvijek radio ono sto sam zelio i bio zadovoljan, a nagrada za taj rad je uvijek dosla poslje. Nekada je bilo lakse , nekada teze
znao sam obitelj ostaviti sa par dolara u kuci kada sam otisao na brod ali to nije nitko znao niti osjetio niti smo posudjivali.   
Nisam zloban niti zavidan na nikoga svatko je kovac svoje srece zato zivi svoj zivot na nacin kako zelis bitno je da si sretan a sto misli okolica nije bitno.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Leo

• Guest
« Reply #11 on: August 28, 2015, 10:52:01 AM »
Dmeter je pokazao alpinističku "osmicu" koja se koristi za osiguravanje i spuštanje po konopu.
Mislim da se zapravo može sasvim dobro "improvizirat" i sa par karabinera (uguglajte karabiner kočnica) s time što nema potrebe niti imati zaustavnu silu kao kod osiguranja pri penjanju pa mogu biti i jednostavnije varijante.
Mislim da bi sasvim dobro funkcioniralo da se stavi neki veči gambet (kao od sidra ili sl) i da konop kočnice ide kroz otvor pa ookolo (kao na osmici) jer zapravo "lom" konopa daje trenje i silu kočenja
A bolje da ta sila nije prevelika jer u nekom trenutku bolje da bum preleti (koliko toliko kontrolirano/usporeno) nego da ostane na "krivoj" strani.

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #12 on: August 28, 2015, 11:11:45 AM »
Dmeter je pokazao alpinističku "osmicu" koja se koristi za osiguravanje i spuštanje po konopu.
Mislim da se zapravo može sasvim dobro "improvizirat" i sa par karabinera (uguglajte karabiner kočnica) s time što nema potrebe niti imati zaustavnu silu kao kod osiguranja pri penjanju pa mogu biti i jednostavnije varijante.
Mislim da bi sasvim dobro funkcioniralo da se stavi neki veči gambet (kao od sidra ili sl) i da konop kočnice ide kroz otvor pa ookolo (kao na osmici) jer zapravo "lom" konopa daje trenje i silu kočenja
A bolje da ta sila nije prevelika jer u nekom trenutku bolje da bum preleti (koliko toliko kontrolirano/usporeno) nego da ostane na "krivoj" strani.

ja upravo kupija

cijelih 19$ 4500 kg najskuplja i najveća.

upotreba

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #13 on: August 28, 2015, 11:46:14 AM »
inaće ovaj ima još veće mogučnosti podešavanja koćnice
http://www.outfitterscamp.com/kong-shock-absorber-kong_103490.html

ali mislim da je nepotrebno.ne znam vidit ču kad isprobam svoju 8 kad mi dođe. dovoljno je da mi malo uspori bum da imam manje opterečenja na opremu

Leo

• Guest
« Reply #14 on: August 28, 2015, 12:06:12 PM »
ma ne trebaš velike regulacije (i komplikacije) pripazi samo kod dugotrajne upotrebe na moru, ovo je sve aluminijsko (zbog težine u penjanju je malošto INOX uglavnom Al ili i ponešto titan).

Ovi šok apsorberi služe kod osiguranja, tu nije toliko smisao zaustavljanja koliko kontroliranog otpuštanja, mislim da ti je korisnija "osmica"/"kruška"
« Last Edit: August 28, 2015, 12:08:48 PM by Leo »