Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: DRON  (Read 14903 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Leo

• Viceadmiral
Re: DRON
« Reply #80 on: June 27, 2018, 07:36:36 PM »
Ajde se smiri i pročitaj što si sam napisao.
Staviš fotku i videa i detalje vojne bespilotne letjelice (što je vidljivo iz opisa, naziva, oznake..) i napišeš da je to "praviji" dron.
Pitam te po čemu je taj pravi a oni drugi nisu i ti mi odgovaraš da pizdim, da sam picajzla i da nisam tolerantan  :dontknow:

Offline Leo

• Viceadmiral
« Reply #81 on: June 27, 2018, 07:40:56 PM »
I daj mi objasni koja je suštinska razlika između daljinski upravljanih helikoptera i aviona ?
Zašto bi jedan bio dron a drugi ne?
A onaj britanski mikrodron helikopter kojeg koriste snajperisti nije nimalo bezazlena igračka ...

Offline Gec

• Noštromo
« Reply #82 on: June 27, 2018, 09:11:21 PM »
Počeli su me interesirati ovi dronovi sa kamerama za snimanje tipa DJI Phantom i sl.  Jel ima netko ovdje koji ih koristi u te namjene?
na bovi

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #83 on: June 27, 2018, 09:17:17 PM »
Leo ma daj štogod drugo, ne zanovijetaj, kog k.... da ti ja tumačim, niti mi se da. Ako se hoćeš jezikom nadmetati, znam jednog zaguljenog iz Privlake, koji to voli, a nije daleko od tebe. Ol si stvarno toliko prznica, ili da nisi možebiti zavidan? Pusti se ćorava posla, i daj koju pametnu, jer kad hoćeš ti to znaš i skini mi se šta se ono kaže :laughing7:. (To ti Zagorci kažu zapličeš se oko nogu ko rubača vrit, a ako nemaš što drugo za raditi, imam i za to rješenje :laughing7:)
Nego vidi ono što sam napisao da sam cijelom članstvu u modelarskom klubu natrljao nos svojim izmišljenim i napravljenim avionom. Prvi i zadnji i letio, mjerili 186 kilometara brzo. Vidiš ja im pokazao i dokazao (i dalje u miru radio moje modele brodova), a evo ću i tebi pokazati taj model koji nije dron nego model aviona. A ti ne budi zavidan pa pokaži što si ti uradio, i nemoj me više *****avati :thumbsup:.
To ti je bilo negdje 1981-82g

eno visi u podrumu sav prašnjav

A ovaj model barkase sam započeo raditi 1963 kao mlad i zelen kadet, započeo nedovršio, ali sačuvao, donio ga u Austriju i nastavio 1980g motorizirao i radionavođenjem njime plovio. (imam negdje još danas Simprop(?) (radionavodeđeni uređaj, star, ali jedva par sati rada, pa ti ga mogu dati)

i on je sav prašnjav u podrumu

Motor je izvađen (ima getribu) i napravio sam malu pravu brusilicu za na brodu. Ako ne vjeruješ pitaj Estana dal mu još uvijek radi, jer sam mu ju poklonio. Tako sada pukni od zavisti, ili pokaži da i ti znaš :laughing7:.
Ma moram te malo podj....... jer si takav, i nemoj se jiditi.

ps. očeš li da ti dam ime onog iz Privlake? Ali bolje je ne vadit, će ti mast, tog još niko nije nadlajao :laughing7:.

A ovo ti je i dron i reoplan:

Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #84 on: June 28, 2018, 11:53:29 PM »

Bojim se da ćemo o dronovima još mnogo čuti. U negativnom, još se više bojim.

Ne ovoj na slici, je dron na koji je pištolj ugradila firma koja se s time zvanično bavi.
Bojim se da čemo o dronovima još mnogo čuti. U negativnom, još se više bojim. :sad10:
A ovo je videolink gdje mladac puca svojim pištolj dronom:

https://youtu.be/_PwKQS1Zq6w

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #85 on: June 29, 2018, 10:06:19 AM »
Počeli su me interesirati ovi dronovi sa kamerama za snimanje tipa DJI Phantom i sl.  Jel ima netko ovdje koji ih koristi u te namjene?

Možda si mislio na mene jer se najčešće javljam. Ja pratim dronove općenito jer me zanimaju. Posebno ti dronovi za snimanje, jer mi je snimanje "u krvi" što se ono kaže. Ali kako nisam više u mogućnosti, ne financijski, nego iz drugih razloga, to se nisam posebno usmjeravao prema posebnim kamera dronovima.
Ali za onog tko se s time želi baviti, neće mu biti nikakav problem odabrati dobar ekvitment. Prije nekoliko mjeseci sam čuo da za par stotina Eura imaš kvalitetnu opremu, što za fantastične snimke po meni nije skupo, jer danas video kamere  i dronovi su stvarno postali vrlo prihvatljivih cijena, i mislim da ti odabir neće biti problem, a ako se malo više zainteresiraš, kao za sve, danas imaš i u tom pravcu svu silu testiranja i mišljenja (ne znam kod nas u HR, pogotovo ne na forumu), ali naravno na Engleskom govornom području, koliko hoćeš,
Možda za pobliži savjet, "TV Loki" studio iz Otočca, još prije dvije tri godine je snimao, mislim početno, a vrlo lijepo, pa bi ti snimatelj i vlasnik mogao štogod predložiti, te posavjetovati. To tako mislim, ali znam da je snimao i mene pitao u vezi nabavke ekvitmenta (zato i znam da ga vjerojatno ima). Probaj ga kontaktirati.

http://www.tvloki.com/       vl. Robert Labrović

Bana Josipa Jelačića 2    53220 OTOČAC    Tel: 098/245-804     e-mail:  loki-service@gs.ht.hr       

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #86 on: June 30, 2018, 11:10:26 AM »
A ovo je "malo kvalitetniji" dron za svakojaku namjenu, tojest üto se veö okači pod njim :icon_scratch::

Offline Damir s

• Viceadmiral
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)