Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: KORVEN i ostali drvenjaci sada turistički brodovi  (Read 12197 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pija mali

• Chief
Re: KORVEN i ostali drvenjaci sada turistički brodovi
« Reply #10 on: August 11, 2015, 03:00:05 PM »
 evo primjera, po meni super, poklon vlasniku i restauratoru. Dobro ore i puno posla  :thumbsup:
Živim danas jer sutra nije izvjesno

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #11 on: September 01, 2015, 10:04:40 AM »
Da li netko zna za "Bente Dorte", je li prodan i gdje. gledao sam ga u Bakru na vezu,prelijepi brod i restauriran po" originalu"bez dodatnih dogradnji i sl. znam da nije to naša gradnja već neka mislim "nord" gradnja kako sam čitao u Moru. Uostalom trebao bi postojat neki ured za zaštitu spomeničke kulture ,kao u građevini , pa da štiti izvornost i dizajn barki i eventualno dozvoli dogradnje u smislu sigurnosti i sl. ali zaštoti osnovnu vizuru? :nono:

Vidim ne stavlja niko sliku, a znatiželjan sam šta je to Pija ocijenio. A nije teško nači. Imaš pravo Pija, pravi je, a vjerojatno je dojedrio s dobrim vjetrom pa su jedra ubrana ne složena. Tako mi je još ljepša slika, jer volim kad se vidi da je jedrenjak bio u upotrebi. Posada umorna još spava, a galebovi se odmaraju i kakuckaju :laughing7:

Ovo je u Bakru, koliko ocjenjujem, a nemam blage veze gdje je danas, ustvari nisam ni znao da takav brod jedri našim Jadranom. :thumbsup:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #12 on: September 01, 2015, 10:21:13 AM »
 Malo sam se zaletio. Cijenio sam ga po prvoj slici, a ne vidio pramac. :laughing7: Neznam kako se drugima sviđa pramac (i niski kosnik), ali bi ja to "malo preradio" :angel9:

Dobra :thumbsup:

« Last Edit: September 01, 2015, 10:30:29 AM by Strici »

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #13 on: September 01, 2015, 10:41:07 AM »
Dvije tradicije:

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #14 on: September 01, 2015, 11:13:30 AM »
 :laughing7: :laughing7: Izgleda da su čuli da bi ja pramac malo preradio :icon_joker:
Čudno na ovoj i onoj gore je drukčiji :icon_scratch:

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #15 on: September 01, 2015, 01:22:31 PM »
Ovdje su pred Komižom, pretpostavljam. I po meni "pali na ispitu" tradicije :laughing7::

Offline pija mali

• Chief
« Reply #16 on: September 01, 2015, 01:34:28 PM »
 Misliš li na ovaj gomone u remuću. da , i ja mislim da ne paše ali što se prove tiče, odnosno same pramčane statve  to je to i gotovo. Svaka preinaka po guštu neke osobe pa makar i u smislu "poboljšana" nekih maritimnih , vizualnih karakteristika samo bi us..prskala stvar jer  to je to i gotovo. To bi bilo kao da bi dogradio malo veće sise na kip venere jer mislim da bi joj bolje stajale , (volim cice). :icon_joker:

Offline pija mali

• Chief
« Reply #17 on: September 01, 2015, 01:36:00 PM »
 DA vidite samo interijer na ovom brodu, predobro, fantazija.... :notworthy:

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #18 on: September 01, 2015, 02:13:55 PM »

Pijek, neka ga, neka bude kakav je. Danas ti je demokracija i svak može pisat što ga volja. Tako i ja, jer ja ti imam svoju viziju kako prova mora izgledati i to ti je to. Ono takvi pramci nekako nisu na našem moru. I kosnici su malo ukoso na više. Ali je brod pravi. :thumbsup:

https://youtu.be/oEUark8sLwc

Zapeo sam za "Bente Dorte". Jest da nije ovdje građen, ali je tradicionalan, osjeća mu se stara patina. Iako nije sve izglancano i blistavo, sve je tu i diše tradicijom. Na prvoj slici mu je pramac drukčiji, kasnije može stat, a video pokazuje lijepu staru tradiciju, koja se inače nalazi na mnogo većim jedrenjacima. Nadam se da je taj brod ostao u našem moru.
« Last Edit: September 01, 2015, 02:20:17 PM by Strici »

Offline estan

• Admiral
« Reply #19 on: October 21, 2015, 10:23:00 PM »
Bente Dorte nije naša, ali je preljepa i primjer je kako bi ove naše trebalo uređivate, a ne nakaziti ih.