Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Gasenje vatre na brodu  (Read 11944 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pija mali

• Chief
Re: Gasenje vatre na brodu
« Reply #10 on: July 23, 2015, 03:13:05 PM »
 Nema riječana koji se ne sijeća te strahote, horora koji je ostavio PTSP na sve koji su to preživjeli , vidjeli, a obitelji poginulih.šok medicinskog osoblja kod zbrinjavanja opečenih .... užas.
Živim danas jer sutra nije izvjesno

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #11 on: July 24, 2015, 08:10:20 AM »
Evo par primjera a ima toga na jubitu koliko ti srce poželi na svim jezicima (i hrvatskom):
https://www.youtube.com/watch?v=U5UHnsNt-GQ
https://www.youtube.com/watch?v=m270YF_Y91s

gašenje stojadina sa Bonpetom:
https://www.youtube.com/watch?v=PSrwuMVYFgM

Da ne bi ispalo, da nešto reklamiram, sa Bonpetom nemam nikakve veze osim to što sam naveo, da smo projektirali objekt za kojeg se investitor odlučio, da ugradi veći stabilni sistem, koji koristi Bonpet tehnologiju.
Svatko se mora sam odlučiti što i dali će uopće nešto kupiti i ugraditi u vlastitu zgradu, brod, postrojenje....
za pregradu motora jedrilice,motornjaka je dobro ovo staviti.ali ipak jedino riješenje je automatski sistem sa pjenom .Bonpet je puno jeftiniji.

Offline pija mali

• Chief
« Reply #12 on: July 24, 2015, 10:18:05 AM »
 Auh kako se bojim vatre, u stvari poštujem je, po onoj staroj " vatra je dobar sluga ali loš gospodar". naravno da treba poduzeti sve moguće pa makar bilo i naizgled previše i da bog da bila uzaludna investicija tj. da se nikad ne aktivira. istina ako u par sekundi ne ugasiš onda "piši doma propalo",a na barki jedini "spas" dobra sikira i fondo. :angry4:

Offline more

• Admiral flote
« Reply #13 on: July 24, 2015, 12:08:25 PM »
Pija, gdje bi ti mahao s tom sjekirom? Zar u "salonu" gdje je buknula vatra u 99% slučajeva? Nema od sjekire ništa, već samo vatrogasni aparat, a najprije i deka!

Offline pija mali

• Chief
« Reply #14 on: July 24, 2015, 02:17:19 PM »
Sikira ti je sinonim, a dugo sam radio s plinom tako da poštujen vatrospasni aparat i po pitanju toga sam i u autu i barkama, okućnici prekapacitiran ali nikad siguran.  sad mi daješ ideju da stavim i bokericu u barku (za ne daj bože) prošupit dno.  Bem ti vraga sad čitam na teletextu da neka cura pali sve oko sebe, pa što je to došlo u mlade ljude? u moje vrijeme bio je Riki ali on je bio na tekućim drogama(gemišt) a na čemu su ovi danas :BangHead:

Offline more

• Admiral flote
« Reply #15 on: July 24, 2015, 04:36:31 PM »
Predobro im je, pa im je dosadno!
Koliko često prosijavaš pijesak iz ekstintera i provjeravaš težinu bočice s plinom?

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #16 on: July 24, 2015, 08:15:20 PM »
  Bem ti vraga sad čitam na teletextu da neka cura pali sve oko sebe, pa što je to došlo u mlade ljude? u moje vrijeme bio je Riki ali on je bio na tekućim drogama(gemišt) a na čemu su ovi danas :BangHead:

Pijek, muškadini su za sve krivi. Kad bi oni radili kako se to nekad radilo, njanci nebi ona mislila na ogenj. Nije da kukam, ali žalim, jer se držim onova "dobar pi.... i mir u kući". Sve je to otišlo vrit. No otkrili su neki novi planet, tak kad sve ode u vražju mater imamo se kam odselit. Samo je malo daleko :laughing7:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline pija mali

• Chief
« Reply #17 on: July 24, 2015, 08:51:56 PM »
 sve aparate moram svake godine testirat to mi doddje doma servis radiona ri plam" i naprave kpl servis i na malim 2kg iz vozila i velikim 6 i 9 kg koje imam u garaži itd još imam i 50 kg kod spremnika. ove mi godine nije 4 aparata nije bilo moguće testirat jer su spremnici prošli godine (škart). striko da li je ovim mladima kriva frustracija konpleksi ili nešto drugo ne bih znao ali imam svoje mišljenje koje nije za javnost. uglavnom mislim da sve ide vrit jer niš nema šarma  ni duše,  :crybaby2:

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #18 on: July 24, 2015, 09:55:51 PM »
Je Pija, da ne pišemo onako kako mislimo. Možda zaobilazno. Znaš razliku između bikova i volova :angel4:. ja sam ti ono prvo, ali nažalost ostario. :laughing7:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline pija mali

• Chief
« Reply #19 on: July 24, 2015, 10:14:40 PM »
 Da ali ipak mislim da nisi od onih koji od lijepih stvari u životu rade piz.....,vulgarnost. nije fora danas ako ne staviš na jubito, moraš to podijelit "kućni video",   :binkybaby: