Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Traži se savjet za kupovinu jedrilice!  (Read 13971 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Y40

• Guest
Re: Traži se savjet za kupovinu jedrilice!
« Reply #20 on: October 13, 2015, 10:58:46 AM »
Hunter je tipična američka jedrilica. Unutra bogato opremljena po pitanju udobnosti. a vani u osnovi nemaju ni tikovinu na klupama. Hunter u principu nema zadnji štraj (sajle) nego se sile prenose preko nekih cjevi koje idu od ca 2 m nad petom jarbola na svaku stranu prema rubu kabine pod kutem 45 stupnjeva unatrag. Traveler glavnog jedra je standardno na luku iz rotfraj cjevi iznad kokpita. To bi bile glavne stvari po kojim se razlikuje od ostalih, nama više poznatih jedrilica. U Evropi ih nema baš puno. Tvrde da su solidno napravljene a i djeluju tako. A dali je to zaista tako ne znam jer nisam bio ni na jednoj do sada. Vidio sam ih u živo samo izvana.

Offline kiba

• Noštromo
  • Baki
« Reply #21 on: October 13, 2015, 11:08:13 AM »
Hvala Y.Cini mi se malo neobicn sve to sa strajem i glavnim jedrom.Ma bolje da ostanem na poznatoj Bavariji.
Ima li jos tko iskustva s tim brodom.

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #22 on: October 13, 2015, 11:32:08 AM »
Bio sam na nekoliko Huntera na raznim sajmovima.
Unutrašnjost je kvalitetnije napravljena od Bavarie, Beneteaua i sl. i tu nema rasprave.
Ono što je prednost Bavarie u odnosu na Hunter je moderniji dizajn, veća prilagođenost krstarenju po Jadranu( puno veći kokpit i platforma), te što uz Farrov diajn trupa bolje jedri.
Svatko treba odabrati ono što mu više odgovara, ali ja mislim da ti je za tvoje potrebe Bavaria bolje rješenje. Uz to, dijelove za Bavariu ćeš puno lakše i prije dobiti nego za Hunter.
Doduše, poslije bankrota je došlo do promjene vlasnika i djelomičnog obnavljanja flote, tako da su novi modeli nešto modernijeg izgleda, ali na njima nisam bio pa ti ne mogu ništa reći. Slike su jedno, a stvarnost može biti nešto sasvim drugo.

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #23 on: October 13, 2015, 02:01:15 PM »
Sad kad sam doznao info o porezu imam jos jednu molbu.
Radi se o jedrilici Hunter 41.Tržio sam malo po netu i gledao .citao.
Ovaj brod kupio bih samo za sebe...crusing i lagano gustanje.Brod je 2005.god.
Ima li tko kakva iskustva.Naime ponuda je od frenda i sasvim ok sto se tice cijene.
O tom brodu bas nista ne znam osim onoga sto sam vidio na netu.
Hvala
koja je cijena za info

Offline kiba

• Noštromo
  • Baki
« Reply #24 on: October 14, 2015, 09:52:26 AM »
59000 EURA.

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #25 on: October 14, 2015, 11:23:43 AM »

Offline kiba

• Noštromo
  • Baki
« Reply #26 on: October 14, 2015, 11:28:58 AM »
Brod je na firmu...dakle plus PDV.
Pogleday na Yachtworld...
Vidjeh oglas za tvoju 38....
« Last Edit: October 14, 2015, 11:31:16 AM by kiba »

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #27 on: October 14, 2015, 12:27:53 PM »
Brod je na firmu...dakle plus PDV.
Pogleday na Yachtworld...
Vidjeh oglas za tvoju 38....
znaći 73750€
još se mislim bili je prodao.puno sam uložija ove godine u tip-top brod.a i sad mi je crkao odjednom raymarine 60+ brzina vjetra a samo popravak toga može doći preko 1000€ ko od šale.pogotovo ako je kabel otišao na šta sumnja zastupnik.

ima li ko ovdje iz splita ko je voljan da me digne na jarbol.znaći mora osoba imati iskustva u dizanju člana posade na jarbol.