Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: bliski susreti ..... neželjene vrste  (Read 25458 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline daco

• Noštromo
Re: bliski susreti ..... neželjene vrste
« Reply #40 on: May 16, 2015, 11:12:31 PM »
Ne znam dal spada u ovu temu,al moram napisati... prije pola sata vracam se biciklom doma ( doma je prakticki u samom centru porta/lucice u Baski). Puse bura,za noc bi moglo biti i jace-dosta valovito. Ugledam lijepu Bavariju vezanu bokom na valjda najgorem mjestu na kojemu se moze po buri u Baski vezati. Dodjem tamo da malo provirim. Standardna prica - njih 4 stoji na rivi guraju bokobrane izmedju barke i rive, jedan nateze konop na vinc kako bi barku sto vise priljubio uz rivu - barka nabija sa svakim valom. Nemoguce izdrzat noc tako.  I tako ja dobronamjerno kazem hellou - vidim da pricaju njemacki - i kazem lijepo ovo vam je najgore mjesto, porat je prazan, preselite se na lukobran koji je u zavjetrini i zasticen od valova i spavati cete mirno, a svabo meni lijepo kaze "are you marina guy" ja kazem "no" , a on "than what do you want"-tako mi i treba valjda, ja lijepo kazem "nothing, good luck breaking you sailboat". Nakon nekog vremena dosao drugi tip i nekako ih uvjeri da barem presele sa unutrasnje strane rive i onda krene "manovra". Decki nisu znali krenut od rive, a kamoli se ponovno vezat. Covjek ih ja sa rive navodio kao pilot. "Sad sija, sad okreni lijevo,sad desno, touch naprijed..." ti ljudi nisu imali elementarnog znanja vodjena plovila. Strasno.Tko bi se onda sjetio pogledati ev. u peljar kamo se to dolazi. I to jos po losem vremenu. Cudi me da se vise nesreca ne desava na moru obzirom na toliki broj charter jedrilica. Bitno da posada ima dobar stav prema dobronamjernima...
Pitam se da li treba i dalje njegovati morske obicaje i pomagati ljudima u neprilikama na moru. S obzirom na kolicinu debila koji plove na nasem moru, pocinje se gubiti smisao i mozda je bolje okrenut glavu i rec ko ga je...
5,5...6....6,5...7...8,9,9.5,10slikaaj!

Offline brule

• Timunjer
  • **
« Reply #41 on: May 16, 2015, 11:49:00 PM »
pa noralno da triba!Even fools........

Offline estan

• Admiral
« Reply #42 on: May 17, 2015, 12:42:28 PM »
Treba ljudima reći, pa ako su budale ko ih J.be. Šteta bi bilo nekog normalnog ne upozoriti, zato što su neki drugi kreteni.