Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Evo i mene & LUCKY Jeanneau Sunshine 38  (Read 69734 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Damir s

• Viceadmiral
Re: Evo i mene & LUCKY Jeanneau Sunshine 38
« Reply #270 on: September 08, 2018, 08:48:09 AM »
Kako nismo bili dugo gore na LUCKYu a bilo je nevrijeme javio mi susjed da jepokidalo mi navlaku za glavno jedro pa sam ga popravio (pokidalo konce za patent) sa starom ali super masinom za sivanje koja radi na 110V (imam transformator)
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Online MMX

• Mornar
  • **
« Reply #271 on: September 10, 2018, 09:23:11 AM »
Je mozda Lucky tu negdje?
Posao kasnio pa smješten u hotel blizu Ijmundena. Lijepa marina i puhalo dosta. Vani puno kite-era. Plaza fini pijesak.

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #272 on: September 10, 2018, 09:55:55 AM »
Da Lucky ti je u drugom redu sredina  (pontoni) od ceste vidjeti ces ispred su tri glisera na cjevastim pontonima ima svjetlo plavu zastitu na smotanoj genovi prova je okrenuta prema cesti. Do kada planiras ostati gore jer mi smo u Antwerpenu 200Km od Ijmudena mozda dodjemo subota-nedelja. Do kada ostajes gore???

Pozdrav:
Damir & Jadranka
« Last Edit: September 10, 2018, 10:20:41 AM by Damir s »
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Online MMX

• Mornar
  • **
« Reply #273 on: September 10, 2018, 10:21:35 AM »
Samo kratak boravak, jedna noc i dalje. Posao diktira.
Pozdrav i mozda do nekog drugog puta.

Marko

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #274 on: September 10, 2018, 10:58:08 AM »
Pa kada znas da dolazis najavi se ,mozemo se naci i malo izaci na sjeverno more.

Online MMX

• Mornar
  • **
« Reply #275 on: September 10, 2018, 12:41:55 PM »
Hvala,ako bude prilike javim se.

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #276 on: September 10, 2018, 03:55:16 PM »
Nema problema ti i ako netko drugi je negdje u blizini javite se pa cemo nesto uvijek organizirati (barem to nije neki problem)

Offline estan

• Admiral
« Reply #277 on: September 30, 2018, 09:34:39 PM »
Kada usporedim unutrašnjogst tvog Lucky-a i današnjih jedrilica te klase, nije mi jasno, kako je jedan zanat (brodska stolarija) mogao u tako kratkom vremenu pasti na tako niske grane.

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #278 on: September 30, 2018, 10:55:09 PM »
Estane moj jednostavno kompjuteri CNC borba za sto vecom zaradom i sto brzom produkcijom, novi laksi jeftiniji materijali. Sve je to napravljeno da traje desetak godina i onda kupi novo. Nemilosrdno trziste samo trazi novo jer je to trendy. Ok nije sve niti tako crno ove novije jedrilice lete dok ja sa svojim LUCKYem kaskam pomalo za njima (kada uhvatim 8 milja sritan sam ki prasac). Te stare jedrilice unutrasnjost su radili ljudi i vidis da ima toplinu za ziviti i raditi unutra, puno toga je napravljeno sa nekim vaznim razlogom, dok kod novih brodova sve su to ciste linije minimalizam, puno elektronike i automatike tako da teoretski i ne trebas znati puno o navigaciji i jedrenju a da mozes upravljati jedrilicom i doci iz tacke A do tacke B. Uostalom danas imati novu jedrilicu je prestiz puno njih gotovo nikada ne isplove iz marine jedino kada su praznici ili subota -nedelja dodju na jedrilicu sa drustvom i onda se opijaju do besvijesti. Ove stare jedrilice puno njih odrzava iz ljubavi i svoga gusta  koj nicime ne mozes platiti i to ih drzi u kondiciji i dobrom zdravlju.

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #279 on: October 06, 2018, 08:13:12 AM »
Evo jucer je bilo lijepo vrijeme pa smo odlucili skinuti jedra sa Luckija, Proveli smo citav dan gore u Ijmuidenu. Vrijeme je bilo super temperatura 19 °C bez daska vjetrica tako da smo jedra prvo otvorili da se prosuse a onda ih skinuli i spremili za zimu. Genovu cu morati odnjeti majstoru da je uredi na jednom mjestu je UV zastita popucala po savu a glavno jedro isto mislim urediti pa neka stoji u rezervi jer imam gotovo novo koje sam dobio na poklon od susjeda. Na motoru mi je pocelo kapati na pumpi mora tako da i nju moram urediti ali to dolazi na red kada Lucky izvucemo vanka na suho, onda cemo se dobrano uhvatiti posla da uredimo i montiramo sve sto smo planirali a ima dosta toga.