Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: LIBURNIJA  (Read 36306 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral flote
LIBURNIJA
« on: April 04, 2015, 12:39:33 PM »
Potpuno iznenađen, potresen štaviše. Taj brod me praktično pratio cijelog "mornarskog" života. Nevjerojatno, nema ga više. Sretao sam ga na moru i u luci nebrojeno puta, putovao sa njime, kao putnik i kao vozač, na početku domovinskog rata njime plovio iz Rijeke za Split sa malim mopedom spasiti svoj Westerly iz bombardiranih Vodica, njime isto za rata iz Splita plovio do Raba vratiti isti Westerly. Kad se baš kopnom nije moglo (za vrijeme rata) nekoliko puta prevozio auto do Splita. Pričao sa "izgubljenim" vojnicima JNA, koji su se u civilu naravno njime prevozli do daljnjih veza za kući, njime obavezno plovio noću zbog opasnosti bombardiranja JNA aviona, jer je pretovaren kamionima punih municije bio poželjna meta avijaciji. Šteta, šteta. :crybaby2:

« Last Edit: April 09, 2015, 09:47:58 PM by Strici »
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline paagus

• Noštromo
Re: LIBURNIJA
« Reply #1 on: April 04, 2015, 01:46:36 PM »
Na Youtube-u je čovjek složio niz fotografija Liburnije izvana i iznutra, sigurno će osvježiti mnoga sjećanja,  pa pogledajte :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hWH5FESeEwI

i posljednji pozdrav na odlasku iz Malog Lošinja za rezalište u Tursku, 2.4.2015.  , pozdrav Jadrolinijih brodova i Lošinjskih vatrogasaca !

https://www.youtube.com/watch?v=98_CVifj59Q

« Last Edit: April 04, 2015, 01:55:56 PM by paagus »
Paagus

Offline paagus

• Noštromo
« Reply #2 on: April 04, 2015, 02:03:32 PM »
Interesantne su i ove slike iz javnog albuma g. Thomasa Riedla , a na kojima su interijeri i dosta tehnikalija s Liburnije.

http://s223.photobucket.com/user/HZ2062/library/?view=recent&page=1

Budući da je g. Riedl aktivan ubrzo će dodati nove slike pa će se ove sa Liburnije #utopiti" među ostalima. Zato požurite !
Paagus

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #3 on: April 04, 2015, 04:37:13 PM »
Slučajno sam uspio snimiti partencu...tužno.

https://www.youtube.com/watch?v=WU6qtpxUp80
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #4 on: April 04, 2015, 04:41:07 PM »
..i par slika
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #5 on: April 04, 2015, 07:47:07 PM »
Lijepe slike i kvalitetan video mislim Jazin). Liburnija je to zaslužila. I kad je Lošinjska "Marina" odlazila, ali bar ne u Tursku isto mi je bilo jako žao, iako sam sa njom bio malo vezan, osim gotovo svakodnevnog susretanja na moru, jer sam radio u tom području. No stavit ću nekoliko slika interniera Liburnije. Slike nisu baš na nivou, no boljih nemam.

« Last Edit: April 09, 2015, 10:12:32 PM by Strici »

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #6 on: April 04, 2015, 08:58:40 PM »
Restoran:

doručak
« Last Edit: April 09, 2015, 10:43:40 PM by Strici »

Offline more

• Admiral flote
« Reply #7 on: April 04, 2015, 09:19:46 PM »
M/b Marina nije "ubijena" već i dalje jako lijepo "živi" i tu je sve veselo. Međutim kod naše stare i vjerne "Liburnije" je nešto sasvim drugo. Ona ide na "klanje" i puno je bolje da to učini netko strani. Ja mislim da bi naši ljudi plakali kada bi ju rezali, i ja s njima kada bi ju vidio da tako raskasapljena nestaje. Brod ima svoju dušu!

Offline Tihač

• Global Moderator
  • Terco
« Reply #8 on: April 04, 2015, 11:03:03 PM »
Potpisujem se u ovu svojevrsnu "knjigu žalosti", jer ... Na Liburniji sam upoznao jednu prekrasnu djevojku, odmah nakon polaska iz Rijeke.

Sišao sam u Zadru, ona je produžila dalje. Vjetar je te noći vitlao s njenom kosom ... ja sam sišao s broda sav opijen.
Ostavila mi je adresu, ja njoj nisam. U povratku sam otplovio dan prije nje.
I tu bi priči bio kraj, da nisam ponovo doplovio u Zadar za par tjedana. Pored mosta koji vodi na Poluotok sam slučajno pogledao razglednice i vidio sam njenu sliku na jednoj. Pogledao sam malo bolje, nije bila ona, al' jako je nalikovala. Razglednicu sam kupio, napisao svoj broj telefona. Nakon par dana je nazvala i rekla "Znaš, razmišljala sam danima, kako mogu naći nekog, kome znam samo nadimak i da je Hrvat? I kako si našao razglednicu na kojoj je netko tko tako liči na mene?".
Tu bih mogao nastaviti priču, jer smo i ona i ja išli često preko granice jedno zbog drugog, al' ona je studirala, mi smo tu još ratovali, pa smo se negdje u svemu tome zagubili ... iako se još čujemo, u prosjeku svake druge godine.

Bolje je biti bez gaća na plaži, nego raditi u odijelu...

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #9 on: April 05, 2015, 10:08:08 AM »

Pa sad dal se to zove gornja paluba neznam, ali najviša je.
« Last Edit: April 05, 2015, 10:27:12 AM by Strici »