Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Moje brodice  (Read 379047 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral flote
Re: Moje brodice
« Reply #1610 on: June 25, 2018, 10:47:52 AM »

Nije mi običaj da moj originalni "dokument" poboljšavam, ali ono na gornjoj slici sam samo nakon skeniranja kontrastom pojačao, jer se nekako mutno i slabo vidi, a to je originalno. I to me sad kopka, da nije original, da se manipuliralo. Pa rekoh stavljam original, kako ga je tako namješten skener dao, a da bih potvrdio onaj prvi kontrastiran orginalnim:

Ustvari nemam što raditi po ure, jer nešto čekam, pa da one koji to čitaju malo zabavljam.  :icon_joker:

Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #1611 on: July 28, 2018, 11:04:43 PM »
Ustvari pomalo mi je neugodno, jer započeo sam, a ne i nastavio. No samo ofrlje ne bih htio, jer treba prevesti što je moja bolja polovina tada pisala, ne da ja to ne bih mogao "dešifrirati", ali da bi točno bilo moljakam da to pogleda. A ona kao "stabilna ženskinja" ne smatra sve ovo zaozbiljno, da ne napišem kako se izrazila. Nije prosto, ali nešto kao ne za ozbiljno; drugim riječima bedasto!!!
Možda ima i pravo, ali ja kažem da ona i sunarodnjaci joj koliko god da mislili "superiorniji" nama s juga nemaju mnogočega što  mi imamo. Između mnogočega nemaju ni pola ukusa za dobru "spizu". Zato što nemam dlake na jeziku sam se donekle nekima ovdje gdje živim i zamjerio. Ali što ću im ja kad nemaju, odnosno nikad nisu ni imali, odnosno jeli dobru spizu. Ustvari oni su prezadovoljni kad je  puno, a ono da je "meso od kosti" najbolje, ono o tom stvarno nemaju ni blage veze. "Meso od kostiju" u prenesenom smislu, ali je to velika istina.

Eto kako se lako skrene s teme, ali bolje i to nego biti potpuno neaktivan :laughing7:.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #1612 on: July 29, 2018, 12:55:50 PM »

Prije nego počnem s prevođenjem, odnosno ja kažem „prepričavanjem“ jer se nikad ne držim točnog prijevoda, (smatram da bi često bilo čak i smiješno) pa ja po svome, ali se držim osnovnog smjera :icon_scratch:.
Ali prije moram ipak prinapomenuti o onom „skretanju“ jučer napisanom.
Ovdje gdje živim, nitko ama baš nitko ne primjećuje da hrana izdaleko nije tako ukusna kao što je nekad bila :icon_scratch:.  Kako? zašto?, meni je to posve jasno, tiče se i „kockastih“ paradajza (u prenesenom smislu :laughing7:) i ostalih EU propisa, pa zato otkada ja više ne „dovozim“ ličke kumpire, ne kupujem od nekih seljana iz zabitih sela klipove kukuruza i td. nema više ukusa. Pekao ti i najljepše (EU) kukuruze, od oka „izvaljane“ sve jednoobrazne kumpire itd, nema tu vajde, sve to nije više za gušte. Sve je za oko fantastično, ali „u se“ to nije ni izdaleka to!!!.
Još ukratko; ja ujutro kupim friški kruh ili pecivo, ili štogod kod pekara. I ne da sam baš neki posebni „guštaš“ doručka, ali volim pojesti friško s putrom.
Ali malo morgen, „prvo ono od jučer“ ili prekjučer da ne bude još tvrđe (kaže moja bolja).
A sutra su i danas kupljene žemlje stare. Zapadnjački način rezoniranja; ko zna možda i zdraviji? Samo bolesnih ništa manje nego kod nas :laughing7:.

Možda se sutra i vratim na temu i vratim s „stranputice“, ali nije bog zna što zanimljivo to u brodskom dnevniku; kao
"došao čaća na „brod“ i isplovljavamo za Peleš", tako nekako, a čaća žabar, nema blage veze o brodovima, pa si možete misliti kako je napeto bilo :laughing7:.
Samo svako jelo bez začina nije ono pravo :thumbsup: Samo ako se ima ili izmisli koji :icon_joker: :icon_joker:

Offline estan

• Admiral
« Reply #1613 on: August 01, 2018, 10:27:41 PM »
Štrici, izgled i okus su nekada poroporcionalni, ali često i obrnuto propocionalni, kako kod hrane, tako i kod nekih drugih stvari.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #1614 on: August 09, 2018, 09:08:02 PM »
Je, hrana za oko, nemora biti i za jedači gušt. To je meni jasno, to doživljavam, jučer upravo :hmh:.
Da malo ipak u stranputicu. Usporedba, kako si ono napisao o proporcijama?
Da ovako:
  ...i okus su nekada poroporcionalni, ali često i obrnuto propocionalni, kako kod hrane, tako i kod nekih drugih stvari...
Da kažemo ne stvari, nego kod žena. Izgledom one "božanstvene", za mene mislim, a ukus imam kao i većina muškadija, ali i pegulu da do tih  "božanstvenih" nikako se probijem, a niti me obadavaju :laughing7:, ali sam tu uvjeren da su i za isprobavanje isto božanstvene. Pa nek ovdje pravi muškadini to potvrde što ja ne mogu

« Last Edit: August 10, 2018, 07:16:38 PM by Strici »

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #1615 on: September 08, 2018, 10:31:54 PM »
Ma ja ti preferiram na jednom mjestu što više i ne volim otvarati nove teme, a ovdje u "moje brodice" sam na početku započeo, a da je negdje drugdje, onda bih morao tražiti gdje je, a ponekad kad sam htio i ne našao. To je bilo prije kad se nisam snalazio gdje je što, a vremenom naučio, pa pošto ja volim ne puno mijenjati, eto uglavnom se držim nekih uglavnom moje otvorenih tema. A to o putovanjima; odavno je to bilo, ali imam brodski dnevnik, pa možda nastavim ono zimi, kad su dani kraći, a večeri duge.
No ima tu posla, a prvo je "odcifrati" što sam žvrljao u dnevnik, pa ono i supruga je piskarala, na njemačkom, po svom nahođenju, a nju pitati; za nju je sve to mlaćenje prazne slame. Tako ju moram prvo udobrovoljiti, pa da sama kaže što je mislila i napisala (ako se može sjetiti), a i sama ne zna ustvari nema volje i malo "pomoračkog" razumijevanja.
Kaže bolje bi bilo srediti moju radnu sobu, baciti 4/5  mog krama. :laughing7:

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #1616 on: Yesterday at 06:39:54 PM »
 :icon_joker:  Ustvari htio sam pisati&crtati rute po brodskoj bilježnici moje prve Leisure "Ivo", kao što sam to ponekad ovdje i radio, pa opisao i nacrtao karte s kursevima kako smo dojedrili od Kraljevice do Lozice, "prednaselja" Rogoznice. I upravo htio dalje pisati, ali je supruga "pospremila" tu moju šlampavo negdje ostavljenu brodsku bilježnicu, (odnosno pravilno bi bilo napisati "Brodski dnevnik", tako mislim :icon_scratch:) a kad ona nešto mog pospremi, ja to zadugo više ne mogu naći. Ponekad i nađem ali tek nakon par godina :laughing7:.