Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

I GRAD KRK USKORO DOBIVA PLUTAJUĆU BENZINSKU POSTAJU

Grad Krk će instaliranjem pontonske benzinske postaje konačno riješiti gorući gradski problem – nesnosne gužve u luci

16. BBS: ŠEST SVJETSKIH I 12 HRVATSKIH PREMIJERA PLOVILA!

Brojni noviteti, radionice na temu održavanja brodova i opreme, kamperski kutak, stručna predavanja i središnji info charter centar dodatni su motivi za posjetu sajmu

Author Topic: Moje brodice  (Read 85745 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral
Moje brodice
« on: February 08, 2009, 06:44:15 pm »

Leisure Strici 17 KK

I njegovo "veličanstvo" Westerly Renown 31 Kech

I malo Westerly "umjetnosti"    :laughing7:

Westerlyev bajbot koji nisam htio prodati, pa me raduje isto kao "Strici"

I Leisure "Strici" na svojoj bovi, a bajbot na vezu. Slike sam naknadno ubacivao jer su se originalne pobrisale, a ovdje nemam moj fundus slika pa se snalazim. Gornja slika je jako "popravljana" da bi nekako ispala

Sa svake strane je po jedan ležaj. tzv. hundekoje, ono uvušeš se unutra za spavanje. Meni to netreba pa sam madrace izbacio.

A ono u crvenoj vreči je jedro, to na pomočnom ležaju. Normalno ga tamo ne držim, šlamperaj dakle.

Par slika u kabini Leisure "Strici"-ja

1.07.2014 Vidim da nema slika, a neki posječuju još uvjek moju stranicu. Kad budem imao vremena, ali i kad nađem iste slike, ili bar zamjenske postavit ču ih. Ako ne sada, ono kad se vratim tamo gdje čivim hladniji dio godine :angel4:
« Last Edit: July 02, 2014, 06:32:08 pm by Strici »
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
Re: Moje brodice
« Reply #1 on: February 08, 2009, 08:38:16 pm »
simpatična barka...ako može, koji podatak, karakteristike, kako se ponaša na moru? Na jednoj slici vidi se da ne tuče samo bonacu :D
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline Strici

• Admiral
« Reply #2 on: February 09, 2009, 01:10:09 pm »
 To je Leisure 17, kimkiler. Legenda od brodice, englez, jer ja cijenim njihovo pomorstvo i brodove, a sva moja tri broda, jedrilice mislim, su engleske. Nakom par manjih kaića, kupio sam onaj crveni, i dovozio ga par godina iz Austrije na Jadran. Pa sam ga prodao i kupio Westerly. I to je legenda od broda. Neki ludi su išli njime na nordpol. Nije ni čudo, brod ima originalni Lojdov certifikat. Nakon20 godina sam ga prodao, a zbog toga jer sam zadnjih 5 godina plovio skoro uvjek sam sa njime, a marina je došla na 3000 Eura i kupio isti kakav je i crveni, ovaj bijeli. Sa takvim, još 1963  je jedan mislim norvežanin preplovio Atlantik. Iskreno da kažem i da sam u najboljim godinama, nebi to napravio ni za kakve šolde. Ne da se bojim, ali ja mislim drukčije. Meni je najljepše kad se motam oko otoka i blizu obale. Profesionalna deformacija, godinama sam mjerio more i pravio osnovice za pomorske karte.
Ako utipkaš nazive kako je pod slikama ( Leisure 17 KK Yacht)  u Gugl ili jedna dobra stranica: http://www.planet-kempchen.de/ , bit če podosta napisano, pogotovo u englesku Gugl. A ja ču s vremenom možda i dosaditi pišuči i o mojoj brodici.  :)
« Last Edit: February 10, 2009, 01:05:00 pm by Strici »

Offline Eventum

• Komodor
  • Born to sail forced to work!
    • Prodajem Elan 333
« Reply #3 on: February 09, 2009, 06:33:27 pm »
Super su... Jeli imate kakve slike iznutra? Dakle ako sam dobro shvatio sad ste na 17-ici s bijelim trupom?

Offline Strici

• Admiral
« Reply #4 on: February 09, 2009, 07:49:54 pm »
 Ja sam jako šlampav. Imam brda slika, ali je sve to u neredu. Evo šta sam našao, ali danas 2.07.2014, nakon šta stavljam zamjenske slike jer su se stare izgubile. Ovdje Westerli ide u more. Pogledajte taj podvodni dio, i nemojte se čuditi da se neko sa tim brodom usudi priči ČUM-u i u privjetrini :laughing7:

Namjeravam uploviti, sad još sa oba jedra:

odnosno jedrom jer velejedro prije skinem.

i na bovu, to ono gdje je "Štrici" vezan na bovu, a vidi se na jednoj od gornjih slika. Jedrima jer plovim među kupačima, ne da se bojim motorom, ne nego iz principa. Ako baš neide jedrima, znam dobro veslati :thumbsup:

« Last Edit: July 02, 2014, 05:32:43 pm by Strici »

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #5 on: February 09, 2009, 08:02:59 pm »
lijepo uređeno i sa ukusom, svaka čast!

ali ona kaciga...to je za trimera glavnog jedra? :D
 ;D
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline Strici

• Admiral
« Reply #6 on: February 09, 2009, 08:33:22 pm »

Ja sam ti po glavi dosta bosonog. A kad staviš tu kacigu, ona je lagana i ispod struji zrak. Fantastično. Sličnu sam upotrebljavao i prije, kad sam bio kosmatiji (radno mjesto hidrografski čamac) i po cijeli ubogi dan mjerio na suncu. Zato onaj šljemić.  ;)

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #7 on: February 09, 2009, 08:49:01 pm »
a ja mislio...bum i tako to... ;D

Offline dag

• Barba
    • fotograf
« Reply #8 on: February 11, 2009, 08:32:02 pm »
Krasno! Ako je to slampavo ... sto bi rekao da ja stavim moje slike, alati i oprema posvuda.

Offline Strici

• Admiral
« Reply #9 on: February 11, 2009, 11:20:04 pm »
   :o  Čovjeće ja zabranio ulazak u podrum. Al ipak sve imam i mogu nači (al ne onda kad mi brzo treba  ;D)