Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

BAŠIĆEVA „MALA“ UKUPNI POBJEDNIK 18. USKRŠNJE REGATE

Druga u ukupnom plasmanu je „Marina Kaštela“ Armana Zekana, dok je treće mjesto osigurala posada jedrilice „One“ na čelu sa Karlom Kuretom

USKRŠNJA REGATA U RIJEČI I SLICI

Kažu da su jedriličari čudni ljudi, žive u svom svijetu koji razumiju samo oni koji su bar jednom u životu omirisali sol i život pod jedrima

Author Topic: Moje brodice  (Read 73171 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral
Moje brodice
« on: February 08, 2009, 06:44:15 pm »

Leisure 17 KK

Westerly Renown 31

Leisure 17 KK

I bajbot   ;)
« Last Edit: February 09, 2009, 02:08:35 pm by Strici »
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
Re: Moje brodice
« Reply #1 on: February 08, 2009, 08:38:16 pm »
simpatična barka...ako može, koji podatak, karakteristike, kako se ponaša na moru? Na jednoj slici vidi se da ne tuče samo bonacu :D
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline Strici

• Admiral
« Reply #2 on: February 09, 2009, 01:10:09 pm »
 To je Leisure 17, kimkiler. Legenda od brodice, englez, jer ja cijenim njihovo pomorstvo i brodove, a sva moja tri broda, jedrilice mislim, su engleske. Nakom par manjih kaića, kupio sam onaj crveni, i dovozio ga par godina iz Austrije na Jadran. Pa sam ga prodao i kupio Westerly. I to je legenda od broda. Neki ludi su išli njime na nordpol. Nije ni čudo, brod ima originalni Lojdov certifikat. Nakon20 godina sam ga prodao, a zbog toga jer sam zadnjih 5 godina plovio skoro uvjek sam sa njime, a marina je došla na 3000 Eura i kupio isti kakav je i crveni, ovaj bijeli. Sa takvim, još 1963  je jedan mislim norvežanin preplovio Atlantik. Iskreno da kažem i da sam u najboljim godinama, nebi to napravio ni za kakve šolde. Ne da se bojim, ali ja mislim drukčije. Meni je najljepše kad se motam oko otoka i blizu obale. Profesionalna deformacija, godinama sam mjerio more i pravio osnovice za pomorske karte.
Ako utipkaš nazive kako je pod slikama ( Leisure 17 KK Yacht)  u Gugl ili jedna dobra stranica: http://www.planet-kempchen.de/ , bit če podosta napisano, pogotovo u englesku Gugl. A ja ču s vremenom možda i dosaditi pišuči i o mojoj brodici.  :)
« Last Edit: February 10, 2009, 01:05:00 pm by Strici »

Offline Eventum

• Barba
  • Born to sail forced to work!
    • Prodajem Elan 333
« Reply #3 on: February 09, 2009, 06:33:27 pm »
Super su... Jeli imate kakve slike iznutra? Dakle ako sam dobro shvatio sad ste na 17-ici s bijelim trupom?

Offline Strici

• Admiral
« Reply #4 on: February 09, 2009, 07:49:54 pm »

Ja sam jako šlampav. Imam brda slika, ali je sve to u neredu. Evo šta sam našao:

Na zadnjim dvjema slikama je mjesto tzv. Hundekoje, dva pomočna ležaja, ono uvušeš se unutra za spavanje. Meni to netreba pa sam madrace izbacio. Normalno tamo i ne stoji ona crvena vreča s jedrom.

Ovo se spremam uploviti na bovu. Skoro uvjek sa jedrom. Prije spustim vele jedro, pa onda samo s đenoom.

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #5 on: February 09, 2009, 08:02:59 pm »
lijepo uređeno i sa ukusom, svaka čast!

ali ona kaciga...to je za trimera glavnog jedra? :D
 ;D
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline Strici

• Admiral
« Reply #6 on: February 09, 2009, 08:33:22 pm »

Ja sam ti po glavi dosta bosonog. A kad staviš tu kacigu, ona je lagana i ispod struji zrak. Fantastično. Sličnu sam upotrebljavao i prije, kad sam bio kosmatiji (radno mjesto hidrografski čamac) i po cijeli ubogi dan mjerio na suncu. Zato onaj šljemić.  ;)

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #7 on: February 09, 2009, 08:49:01 pm »
a ja mislio...bum i tako to... ;D

Offline dag

• Barba
    • fotograf
« Reply #8 on: February 11, 2009, 08:32:02 pm »
Krasno! Ako je to slampavo ... sto bi rekao da ja stavim moje slike, alati i oprema posvuda.

Offline Strici

• Admiral
« Reply #9 on: February 11, 2009, 11:20:04 pm »
   :o  Čovjeće ja zabranio ulazak u podrum. Al ipak sve imam i mogu nači (al ne onda kad mi brzo treba  ;D)