Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Zagrebački nautički sajam 2015.  (Read 25535 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline daco

• Noštromo
Re: Zagrebački nautički sajam 2015.
« Reply #20 on: February 26, 2015, 01:45:10 PM »
Ne vidim baš razloga da bi SS18 bio skuplji za održavanje od i550. Obje barke su dosta jednostavne. Meni ne previše bitno - re-sale za SS18 je puno bolji od i550 (znam da ima ekipe koja jako trza na to).
Po onome što sam osobno vidio/pratio - i550 je u laganome brži. U jakome+val bi radije bio u SS18. 
5,5...6....6,5...7...8,9,9.5,10slikaaj!

Offline mlukas

• Timunjer
  • **
« Reply #21 on: March 03, 2015, 11:30:20 PM »
Uvijek je lijepo čuti ostala mišljenja, svaka konstrukcija je uvijek neki kompromis između cijene, performansi, održavanja... Jedna od najboljih stvari kod samogradnje je da se brod mora dopasti jedino vama samima :), a svi drugi koji zele neki drugačiji brod slobodno ga mogu izgraditi ili kupiti bez da vi išta izgubite.... Sajmovi se uvijek povezuju s nekim prodajama i proizvodnjama što vodi u usporedbe brodova cijena i ostalog no mi na ovom sajmu nismo ništa prodavali nego smo pokušali zajedno s Nautica portalom posjetiteljima pokloniti jednu priču i pokazati da se nešto može napraviti uz dosta truda i bez 20 ili 50000€.
Jedrilica i550 je tamo među brodovima koji su nedostupni prosječnom Hrvatu, predstavljala sve one koji su u bilo kojem vremenu gradili bilo kakve brodove i time stvorili vrijednost koju nisu mogli skupiti u novcu.
« Last Edit: March 04, 2015, 08:12:52 AM by mlukas »

Offline REV

• Noštromo
« Reply #22 on: March 04, 2015, 07:06:55 PM »
Netko je rekao dok sam gradio brod, brod je polako sagradio jedan dio mene... Meni je recimo posebno plovit na nečem što sam sam sagradio. Uz sve to netko tko ima novaca može bez problema kupit ss18 ali i550 baš i nemože tako jednostavno  :occasion14:

Offline vragec32

• Kontra-admiral
« Reply #23 on: March 05, 2015, 12:30:43 PM »
Uvijek je lijepo čuti ostala mišljenja, svaka konstrukcija je uvijek neki kompromis između cijene, performansi, održavanja... Jedna od najboljih stvari kod samogradnje je da se brod mora dopasti jedino vama samima :), a svi drugi koji zele neki drugačiji brod slobodno ga mogu izgraditi ili kupiti bez da vi išta izgubite.... Sajmovi se uvijek povezuju s nekim prodajama i proizvodnjama što vodi u usporedbe brodova cijena i ostalog no mi na ovom sajmu nismo ništa prodavali nego smo pokušali zajedno s Nautica portalom posjetiteljima pokloniti jednu priču i pokazati da se nešto može napraviti uz dosta truda i bez 20 ili 50000€.
Jedrilica i550 je tamo među brodovima koji su nedostupni prosječnom Hrvatu, predstavljala sve one koji su u bilo kojem vremenu gradili bilo kakve brodove i time stvorili vrijednost koju nisu mogli skupiti u novcu.
Raci ce te "daj ne pretjeruj" no ipak, ovo je nesto najljepse sto sam procitao na ovom forumu. ;)

Offline marin

• Terco
« Reply #24 on: March 05, 2015, 03:58:08 PM »
Da i meni, dugo nisam pročitao tako lijepi odgovor.

Offline pija mali

• Chief
« Reply #25 on: March 05, 2015, 05:43:22 PM »
 :hello2:
Živim danas jer sutra nije izvjesno

Offline estan

• Admiral
« Reply #26 on: March 06, 2015, 01:24:20 PM »
 :occasion14: :hello2: :occasion14: :hello2:

Offline Tihač

• Global Moderator
  • Terco
« Reply #27 on: March 06, 2015, 05:02:56 PM »
pokazati da se nešto može napraviti uz dosta truda i bez 20 ili 50000€.

Da li možeš dati procjenu:
a) ukupno utrošeno EUR
b) ukupno uloženo radnih sati
?
Bolje je biti bez gaća na plaži, nego raditi u odijelu...

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #28 on: March 07, 2015, 01:10:23 PM »

,,I550 ima kobilicu kao npr. Melges 24, podigne se do kraja i bulb ostane ispod trupa. Izvadi se pin kormila i digne se cijelo kormilo.
Kako se navuce na trailer? Pa jednostvno, trailer je prilagodjen i ima mjesto na koje legne bulb i mjesta na koja sa oslanja barka.
Dalje je postupak jednak ako i kod izvlacenja SS18 na trailer.
Nadam se da sam uspio razjasniti.,,

:icon_salut:
E,onda sam vidio posve drugačije riješenje na ovom i550-naime,kobilica je bila pored broda,a s gornje strane je virilo 6-8 usadnih vijaka,cca M10,koliko sam uspio vidjeti.Čemu usadni vijci,ukoliko nije odabrano riješenje od konstruktora da kobilica bude polu/trajno(?) fiksirana na trup?!  :dontknow:  :confused1:
 Za sartije niti ja ne razumijem,te sam ih slikao iz raznih kuteva;možebitno da je zbog smještaja u halu bilo nužno sve laškat,ali...pipnuo sajle...nisu...a jarbol u okomici...  :dontknow: Kakogod,ekipa je brodić sastavila,i jedri na njemu,i svaka im čast!  :hello2: Njihova jedrilica,njihova kobilica,njihovi štrajevi...  :angel9:  :icon_salut:
T

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #29 on: March 07, 2015, 01:39:12 PM »

Dileme nema:Rađe bih vozio FIAT TIPO star 10 godina,nego ZASTAVU FLORIDA tek izašlu iz tvornice; :blob1:
...vjerovatno zato, jer iskustvo prepoznaje razliku između proizvoda i poluproizvoda. :dontknow:

Koje je koje ako se smije saznat ??
:-D

Koncept SS18 je proizvod,puno mlađi od koncepta i550; Svaka čast trudu i umjeću samograditelja i550,međutim,oblik,materijali,tehnička riješenja ,će uvjek biti na strani SS18 naspram i550,posebice po pitanju održavanja trupa(osobno,da se netko ne ufendi!)  :dontknow:
 Iako...u potpunosti se slažem da svako(s parama) može kupiti jedrilicu...a dali je može sagraditi i jedriti ?!  :notworthy:
Dakle... Fiat Tipo star 10 godina  je proizvod.  :icon_salut: kao i SS18.  :dontknow:
T