Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Zagrebački nautički sajam 2015.  (Read 28997 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
Re: Zagrebački nautički sajam 2015.
« Reply #10 on: February 18, 2015, 09:49:03 PM »

Prošao je prvi dan Zagrebačkog nautičkog sajma i dojmovi su na samom početku više nego dobri.   :icon_thumleft:

Naš i550 izazvao je veliki interes ne samo posjetitelja već i medija, na naš su izložbeni prostor navratile sve nacionalne TV mreže i brojni fotografi, mladi samograditelji odgovarali su na gomile svakojakih pitanja, a nekoliko posjetitelja izrazilo je prilično ozbiljan interes da prionu sličnom poslu.
Dakle, ako ste negdje u Zagrebu ili okolici ili pak namjeravate navratiti na sajam, svakako nas posjetite.
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline Ante_Ri

• Barba
« Reply #11 on: February 19, 2015, 07:25:32 AM »
 :blob7: :hello2: :occasion14:

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #12 on: February 19, 2015, 07:04:32 PM »
Bio i vidio...  :thumbsup: štoviše i opipao i550,i par mi stvari u izvedbi nisu jasne... :dontknow: sartije koje se u neopterećenom stanju naslanjaju na donji (ravni) križ-potpora gornjem dijelu jarbola,i kobilica;gubi se prednost izgradnje malog krstaša(jurilice) ukoliko se brzo i efikasno ne može dići kobilica i list kormila  :dontknow: ,spustiti sa,i dići na trajler? :dontknow: ovako(sa fiksnom kobilicom)jurilica je osuđena da bude na vezu,izvlačenje dizalicom,koper...ne razumijem! :dontknow: istina,sanduk za kobilicu je izgrađen,ali čemu, kada se zbog bulb-a kobilica ne može u potpunosti uvući? kako to navuć na trajler?  :crybaby2:
 Kakogod,skidam kapu brodograditeljima na volji i trudu!  :thumbsu:
« Last Edit: February 19, 2015, 07:15:48 PM by trifida1 »
T

Offline estan

• Admiral
« Reply #13 on: February 19, 2015, 08:45:45 PM »
Baš dobro da je na štandu prava pravcata jedrilica.

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #14 on: February 19, 2015, 09:46:49 PM »
Baš dobro da je na štandu prava pravcata jedrilica.

Da,jako dobro! :thumbsup:
Možebitno da bih se (osobno)zaletio u doživljaju,ali bio sam u društvu sa ,,Virtuozom SS18,,  :D  :D Konto Celer od Jarebice,s kojim sam par puta i projedrio na SS 18;
 Konstruktivno smo promotrili zaista lijepi i550... :thumbsup:
 Dileme nema:Rađe bih vozio FIAT TIPO star 10 godina,nego ZASTAVU FLORIDA tek izašlu iz tvornice; :blob1:
...vjerovatno zato, jer iskustvo prepoznaje razliku između proizvoda i poluproizvoda. :dontknow:
T

Offline Tihač

• Global Moderator
  • Terco
« Reply #15 on: February 19, 2015, 10:19:00 PM »
Bio i vidio...  :thumbsup: štoviše i opipao i550

I ja :-)

Čak sam se i upoznao sa Šeficom Od Portala.
Bolje je biti bez gaća na plaži, nego raditi u odijelu...

Offline hrvoje

• Noštromo
« Reply #16 on: February 20, 2015, 12:48:34 AM »

Dileme nema:Rađe bih vozio FIAT TIPO star 10 godina,nego ZASTAVU FLORIDA tek izašlu iz tvornice; :blob1:
...vjerovatno zato, jer iskustvo prepoznaje razliku između proizvoda i poluproizvoda. :dontknow:

Koje je koje ako se smije saznat ??
:-D

Offline Ante_Ri

• Barba
« Reply #17 on: February 20, 2015, 07:24:05 AM »
i par mi stvari u izvedbi nisu jasne... :dontknow: sartije koje se u neopterećenom stanju naslanjaju na donji (ravni) križ-potpora gornjem dijelu jarbola,i kobilica;gubi se prednost izgradnje malog krstaša(jurilice) ukoliko se brzo i efikasno ne može dići kobilica i list kormila  :dontknow: ,spustiti sa,i dići na trajler? :dontknow: ovako(sa fiksnom kobilicom)jurilica je osuđena da bude na vezu,izvlačenje dizalicom,koper...ne razumijem! :dontknow: istina,sanduk za kobilicu je izgrađen,ali čemu, kada se zbog bulb-a kobilica ne može u potpunosti uvući? kako to navuć na trajler?  :crybaby2:

Ovo sa sartijama nisam shvatio.

SS18 ima kobilicu kao 470 i na taj nacin se potpuno uvlaci u trup.
I550 ima kobilicu kao npr. Melges 24, podigne se do kraja i bulb ostane ispod trupa. Izvadi se pin kormila i digne se cijelo kormilo.
Kako se navuce na trailer? Pa jednostvno, trailer je prilagodjen i ima mjesto na koje legne bulb i mjesta na koja sa oslanja barka.
Dalje je postupak jednak ako i kod izvlacenja SS18 na trailer.
Nadam se da sam uspio razjasniti.

SS18 ima nekoliko odlicnih rjesenja i brzo i jednostavno podizanje kobilice je jedno od njih, namota se i brzo je gore.
Kod i550 se na kobilicu zakaci gindac i podigne se. Dovoljno jednostavno i efikasno rjesenje prilikom izvlacenja na trailer.
Ono od SS18 je jednostavnije kada covjek zeli provesti vrijeme u plitkome ali kako su i sami rekli barka je namjenjena nautickom kampingu i za to ima odlicna rjesenja poput te kobilice i laganog podizanja oba kormila, skidam kapu.

Offline estan

• Admiral
« Reply #18 on: February 24, 2015, 02:28:42 PM »
Mislim da o SS 18 ne treba trošiti puno riječi, ali i da se radi o puno većoj investiciji nego što je I 550 iz samogradnje. Inače, uživao sam gledajući ovo ljeto dvojicu slovenaca na SS 18, koji su pri nekih osam do deset čvorova u krmu radili osmice oko moje jedrilice. Nije da mi nismo išli, ali oni su sa spinakerom naprosto jurili, a pri zaokretu u orcu i dalje imali odličnu brzinu bez spinakera. I 550 nisam vidio u akciji u živo, ali vjerujem da bi i ta barka bez problema izvela takvu osmicu oko sporije jedrilice, pogotovo s uvježbanom i uigranom posadom. To što je SS 18 možda nešto sigurniji na jačem moru i nešto pogodniji za kamping ture, a zato je i skuplji te složeniji za održavanje (izmjene konopa za podizanje kobilice). Ukratko, obje barke su zanimljive za one koji traže nešto takvo u tom segmentu plovila, no možda ja kao osoba koja nisam ljubitelj baš takvih plovila u smislu da bi bili moj izbor nisam baš najpogodnija osoba da o tome govorim pa bih volio da me znalci i ljubitelji brzih i laganih barki, bilo potvrde, bilo demantiraju.

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
« Reply #19 on: February 26, 2015, 01:28:15 PM »
Evo i kratkog video priloga sa fotografijama sa sajma:

<a href="http://youtu.be/KwX00_jSrp8" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/KwX00_jSrp8</a>
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)