Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: INICIJATIVA ZA UVOĐENJE YARDSTICK PREMJERA  (Read 57790 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline spich

• Barba
Re: INICIJATIVA ZA UVOĐENJE YARDSTICK PREMJERA
« Reply #90 on: February 14, 2016, 01:58:09 AM »
Meni se čini da smo mi jako velika zemlja, pa su nam potrebni odvojeni premjeri, za istočnu i posebno za zapadnu obalu.

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #91 on: March 14, 2016, 06:16:40 PM »
Eto još jednog primjera koji nevezano za mjesto ili vrijeme,može naći mjesto u arhivi MORE-a,o inicijativama i promišljanjima,neovisno o njihovoj(ne)uspješnosti ili zaživljavanju.
 Kao što je vidljivo,stoički sam podnio i preživio ovakvu organizaciju,pa sam valjda i zato od prvog trenutka pokretanja inicijative za uvođenje YS premjera,za...
Interesantno je da se nakon održane experimentalne trening regate,sa odmakom od 7g.iskristalizirala jedna bitna stavka,(nakon sastanka sa kormilarima)-nije toliko ,,regatohulno,, tjerati krstaše da jedre kratak Olimpijski trokut,koliko je nepravedno ,,brže,,tjerati na još jedan krug...to je falinka!-Regatno polje u istoj Regati bi TREBALO biti svima iste duljine.  :dontknow:
 Ok...pokrio se ušima...ali...sve su ostale primjedbe(a,bilo ih je) transparentno obrađene,jer su uzance bile navedene u UPUTAMA za jedrenje,a to što su bile na 12 stranica, problem je kormilara što ih nije proučio,pa se na startu i po regatnom polju gubio... :nono: 
T

Offline more

• Admiral flote
« Reply #92 on: March 14, 2016, 09:16:56 PM »
Za učestvovati na takvim regatama treba obavezno u posadi imati i navigatora. Najbolje jednu grobničanku koja bi bez dalnjega raspršila natjecateljski odbor.

Šefe, stigli smo na mjesto zločina.
Kakva je situacija?
Žena je ubila muža. 12 uboda, 2 prostrijelne rane, poluspaljen, bez glave i bačen niz stepenice.
- Bože! I što vam je rekla kao razlog?
- Veli da je njen muž počeo hodati namjerno po podu dok ga je brisala.
- Jeste je uhapsili?
- Nismo. Čekamo da se pod osuši...