Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Savijanje inox cijevi ograde  (Read 26549 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral flote
Re: Savijanje inox cijevi ograde
« Reply #40 on: November 03, 2014, 06:16:44 PM »
Pa da završim sa savijalicama, evo ostatka, a modela ima još, no principi savijanja su prikazani:

Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #41 on: November 03, 2014, 06:21:25 PM »

A ručne, za nekog samograditelja ide od nešto preko stotrideset € (Eurona :laughing7:), pa do onih elektroručnih od 1000 do cca 2000 €
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline pikachu

• Mali od palube
  • *
« Reply #42 on: April 06, 2016, 03:00:47 PM »
Lijepi pozdrav  ;D
Nisam baš stručan po ovom pitanju pa bih samo zamolio ako mi netko može objasniti kako saviti inox cijev bez popratnih uređaja?

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #43 on: April 06, 2016, 08:06:39 PM »
Za pocetinka nema sanse i jos da to izgleda kako treba. Najeftinije ti je naci nekoga ko to radi profesionalno jer nije samo cijev savinuti treba je saviti na pravome mjestu i pod kutom a ne poslje da je moras natezati, ispravljati i na kraju bacis cijev jer ne lici na nista od onoga kako bi trebalo. Ujedno ti je problem debljina cijevi ako je tanka zna iskociti kvrga sa svim alatima koji postoje a ako je debela imas problema sa savijanjem i tezinom. Mozda nadjes nekoga montera centralnog grijanja oni ti imaju te prese za savijanje, imas i nesto rucno za bakrene cijevi 22 mm moze savijati tanji inox.
Mozda da sredis nesto sa Stricijem ako ti on moze pomoci ili zna nekoga.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline pikachu

• Mali od palube
  • *
« Reply #44 on: April 07, 2016, 09:09:35 AM »
Hvala vam puno...znam točno koga ću zamoliti za pomoć  :occasion14:

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #45 on: April 07, 2016, 07:04:27 PM »
Nakada davno su se cijevi savijale rucno na nacin da se prethodno napune finim pijeskom.
Sto se bolje pijesak nabije, to je krajnji rezultat bolji. Najbolji rezultati su se postizali kod olovnih cijevi. Kod inoxa bi skoro uvijek dolazilo do namreskavanja s unutarnje strane savijene cijevi.
Kod inox cijevi se prilicno dobar rezultat moze postici da se cijev napuni vodom i stavi u zamrzivac na 24 sata. Naravno, moras imati dovoljno veliku skrinju i dobro zabrtviti s obje strane da voda ne iscuri i da led nema prostora za sirenje izvan cijevi.
Osobno sam imao priliku vidjeti tu metodu i rezultat je bio odlican.
Ipak, moj ti je savjet da to odneses nekom bravaru koji ce to odraditi na stroju. Danas to nije nikakva nauka i ne kosta puno.