Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Savijanje inox cijevi ograde  (Read 26516 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online more

• Admiral flote
Re: Savijanje inox cijevi ograde
« Reply #20 on: October 28, 2014, 08:19:24 PM »
Strici, vidim da si ušao dobro u tehnologiju savijanja cijevi i da si majstor za figurativne prikaze. Tehnologija savijanja s oprugama nije mi poznata, gdje se primjenjuje? Za savijanje tankostijenkih inox cijevi za ograde postoje i naprave s trnom. Nigdje da nađem neki dobar prospekt!

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #21 on: October 28, 2014, 08:42:26 PM »
Imam nekoliko slika kako se ovom savijačicom, na slici (za manji promjer, jer za večeg nemam, ali je postupak za veči promjer isti, samo naravno treba više snage). Naravno da se mogu savijati sve cijevi koje pašu i dadu se savijati. na slici nehrđajuče:

Dakle savijač očito za tanje cijevi, a za večeg profila če biti isti takav savijač samo veči. Kao na onoj najgornjoj slici.

« Last Edit: October 28, 2014, 08:44:33 PM by Strici »
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #22 on: October 28, 2014, 08:44:46 PM »

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #23 on: October 28, 2014, 08:56:24 PM »
Strici, vidim da si ušao dobro u tehnologiju savijanja cijevi i da si majstor za figurativne prikaze. Tehnologija savijanja s oprugama nije mi poznata, gdje se primjenjuje? Za savijanje tankostijenkih inox cijevi za ograde postoje i naprave s trnom. Nigdje da nađem neki dobar prospekt!
Dobro kažeš figurativno, a jako bih volio to i praktično. Nažalost prohujalo mi vrijeme. Samo mi je zamalo umaklo, jer bih danas imao svoju makinju za savijanje. Kasnije ovdje ču takvu ovdje pokazati.
Kažeš sa trnom, trnovito dakle :laughing7: Pokušaj sa ovim na Googlu, ali pogledaj i slike:

DIY-Rohrbiegemaschine mit innerem Dorn     :icon_scratch:

Za Tončeka sa trnčekom :icon_salut:
« Last Edit: October 29, 2014, 05:29:41 PM by Strici »

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #24 on: October 29, 2014, 05:35:28 PM »
Kad sam si več si dao truda, onda da se vidi kako to i dalje ide:

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #25 on: October 29, 2014, 05:36:54 PM »
i dok si rekao keks, več je savinuto. Deblje je ipak polaganije :icon_joker:

Online more

• Admiral flote
« Reply #26 on: October 29, 2014, 10:19:26 PM »
Hvala Strici! Moje cijevi ograde fi25 savijene su savijačicom sa trnom. Odličan posao!

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #27 on: October 30, 2014, 10:41:02 AM »
Prije dosta godina, kad sam kupio mog bivšeg Westerlya odlučio sam mijenjati košare na ogradi, ili popreraditi. Zato je trebalo savijati cijevi, naravno. Tako sam pomalo gledao kupiti takvu spravicu da bi u miru sam poisavijao i skrojio košare na jedrilici. Sječam se da sam vrlo oduševljeno gledao jednu ovakvu, američku, na ručni pogon. I koliko sam čaknut skoro ju i kupio. Nisam jer ustvari i nemam odgovarajuču prostoriju, ali tada i ne vremena.

Online more

• Admiral flote
« Reply #28 on: October 30, 2014, 07:06:48 PM »
Sviđa mi se! Dosta elegantno rješenje kalupa. Koliko je približno koštala?

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #29 on: October 30, 2014, 09:10:31 PM »
Ne sječam se više koliko je bila nova. Ja sam imao namjeru kupiti tu savijalicu polovnu, jedne bravarije kojoj je vlasnik otišao u penziju, radionica zatvorena, radnici otpušteni, a mašine rasprodane vrlo povoljno neke u beccjenje. Čini mi se da bi tu prvoklasnu savijalicu tada dobio za 2-3ooo šilinga. Ali tada je novac vrijedio puno više.
Nije mi pri ruci "materijal", slike mislim savijačica koje su danas na tržištu. One nama pristupačne cijene, kineske, hidraulične od 12 tona (do 16) su ud cca 140 do kojih 300-400 €,  :icon_scratch:
Nije to neka bog zna kakva fina tehnika, ali, gledao sam savijeno i testiranje (samo savijanje), i izgleda dobro. :thumbsup: