Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najve─çe dubine jedra, a mo┼żemo analizirati i druge podatke va┼żne za procjenu trenuta─Źnog stanja i optimalnog namje┼ítanja jedra

MLADEN ┼áUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ┼ŻIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i ─Źovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu ÔÇ×Ocean i druge pri─ŹeÔÇť o svojim dogodov┼ítinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: materijal za roll genovu, 130%  (Read 6073 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nauta

• Mali od palube
  • *
materijal za roll genovu, 130%
« on: February 18, 2014, 09:26:09 AM »
Cijenjeni jedrilicari/ke, molim vas da za jedrilicu od 10m preporucite materijal za roll genovu (cruising/racing izvedba, ma koliko to bilo /ne/pomirljivo; materijal nesto bolji od dakrona, cijena do 50EUR/m2). Genova bi se narucivala u HR. Unaprijed zahvaljujem na odzivu/komentarima i sve vas pozdravljam. :wave:

Poruka moderatoru foruma: Ukoliko ovaj topic ne spada ovdje, molim da se premjesti na primjerenije mjesto na forumu.
nauta, nautae, femininum

Offline more

• Admiral flote
Re: materijal za roll genovu, 130%
« Reply #1 on: February 18, 2014, 10:42:08 AM »
To najbolje znaju jedrari!

Offline hrvoje

• No┼ítromo
« Reply #2 on: February 18, 2014, 12:02:19 PM »
Osim ako ne planiras puno jedriti regate ne isplati ti se uzimat nista osim dakrona
Svi drugi materijali su ljepljeni na neki nacin i nece trajat kao dakron pogotov ako korists roll a pretpostavlajm da da s obzirom da je cruising
Radije daj da ti naprave triradijalnu dakronsku genovu s letvicama dok se ne odlucis za pravo regatno jedro ako ti treba

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #3 on: February 18, 2014, 05:13:02 PM »
A gdje ti je brod? Nije zgoreg da jedrar i jedrilica budu blizu ako nije ba┼í sve 100%. 

Offline nauta

• Mali od palube
  • *
« Reply #4 on: February 18, 2014, 05:25:40 PM »
To najbolje znaju jedrari!
Vjerujem da znaju, ali su prilicno subjektivni (bazirani na materijalu koji im je trenutno raspoloziv).
U jednoj od ponuda, jedan jedrar navodi svojstva materijala koja su gotovo potpuno oprecna onima koje je naveo drugi jedrar za isti materijal (krutost, trajnost, cijena). Ovo prvo dvoje mi je posebno vazno jer se radi o roll genovi iako pomalo regatavamo, onako de Cubertinovski.
nauta, nautae, femininum

Offline nauta

• Mali od palube
  • *
« Reply #5 on: February 18, 2014, 05:26:46 PM »
A gdje ti je brod? Nije zgoreg da jedrar i jedrilica budu blizu ako nije baš sve 100%.
Na Krku.
nauta, nautae, femininum

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #6 on: February 18, 2014, 08:36:03 PM »
Za Rijeku i Krk ne znam, ali u Puli ti mogu preporu─Źiti Sebel. Koliko znam oni idu na monta┼że i po Kvarneru, a kvaliteta je neupitna. Jedino, nisu najjeftiniji.

Offline more

• Admiral flote
« Reply #7 on: February 18, 2014, 09:07:27 PM »
┼Żivim u RI i moju roll─Ĺenovu pretpro┼íle godine je izradio Grego koji ima firmu ULLMAN. Jedrariju ima u Urinju a on stanuje na Krku. Kvaliteta je dobra a i cijena je bila konkurentna (tri ponude). Pazi, zimi su cijene ni┼że!