Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najve─çe dubine jedra, a mo┼żemo analizirati i druge podatke va┼żne za procjenu trenuta─Źnog stanja i optimalnog namje┼ítanja jedra

MLADEN ┼áUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ┼ŻIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i ─Źovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu ÔÇ×Ocean i druge pri─ŹeÔÇť o svojim dogodov┼ítinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: A - Class  (Read 8267 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
A - Class
« on: February 16, 2014, 08:28:12 AM »
Da ne bih ja puno pametovao predstavljaju─çi ovu izuzetno atraktivnu, ali i zahtijevnu klasu, prepusti─çemo to Nathanu Outteridgu( olimpijski prvak u 49er, svjetski prvak u Mothu, kormilar na Artemisu AC72). Ina─Źe, ova mi je klasa super jer ide┼í sam bez da ikoga moli┼í da ide s tobom, a na kraju se izgu┼íta┼í bolje nego da vas je bilo deset.
Jedino treba napomenuti da je ovo izvedba s full foilovima i krilcima na kormilima, dok je standardna verzija za zakrivljenim kobilicama koji isto stvaraju uzgon, ali ne dovoljan da dignu oba trupa iznad vode.

2014 A-Class Worlds - Nathan Outteridge Explains Foiling A-Class

« Last Edit: February 16, 2014, 05:11:12 PM by hidrotherapy »

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
Re: A - Class
« Reply #1 on: February 18, 2014, 05:08:29 PM »
Završilo je svjetsko prvenstvo u A- Class.
Novi prvak je australski natjecatelj Glenn Ashby.

A Class World Championship 2014 - Day 4

Offline daco

• No┼ítromo
« Reply #2 on: February 18, 2014, 06:21:19 PM »
Kad bi u HR bilo bar 5kom da se mogu vozit regate ja bi odmah pustio surf (barem varijante do 25cv) i trazio polovnu A klasu. Nevjerojatno mi je da tu nema interesa za ovako dobru igracku. Preko,u Italiji, ih ima puno.
Jest da imam lahkih 96kg pa bi tesko bio konkurentan...
5,5...6....6,5...7...8,9,9.5,10slikaaj!

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #3 on: February 18, 2014, 08:29:58 PM »
A za što kod nas ima interesa?
Op─çenito, kad su katamarani u pitanju kod velike ve─çine Hrvata neka vrsta averzije. To je uglavnom zato jer nikad nisu niti probali. Kojeg god jedrili─Źara sam provozao na katamaranu nije se mogao na─Źuditi koliko je stabilan i kako jaaako dobro ide. A ovo je jo┼í bolja stvar jer mo┼że┼í i─çi sam.  :blob7:

Offline skodra

• No┼ítromo
« Reply #4 on: October 18, 2014, 03:46:55 PM »
Za sad koliko znam kod nas ima 2 A klase. Jedan je Sandijev Bimare kojeg nikako da sredi, a drugi je Marstrom 2004 u Betini.
Imamo u planu nabaviti Bimare xj ili Flyer II za sezonu 2015.
Mi smo oformili F18 klasu, za sad imamo 5 brodova i jo┼í dva su na vidiku. Tko ┼żeli pravo jurcanje kod nas slobodno neka se javi.
croatiacats.blogspot.com