Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Southampton 2013  (Read 25700 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
Re: Southampton 2013
« Reply #20 on: September 19, 2013, 10:10:28 PM »
...Nego kako ona zna za Nautica Portal?...

E to i mene zanima   ^-^
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #21 on: September 20, 2013, 12:29:12 AM »
 Prije svega komplimenti  za  energiju i 'profesionalnu' reportažu. :thumbsup:

Ja bi prije pomislio da je starija gospodja ( riječ baka a naročito baba za tu osobu  meni je odbojna) "bila predmet  mog nimalo čudnog gledanja  i da  sam  joj nakon pola sata odlučio prići i zamoliti  da se sa mnom slika za Nautica Portal".

Na Hiswi sam razgledao  Dijkstrine Beste brodove i nisam se mogao oteti dojmu da  je to kvalitetna  rock obrada klasike. Ni manje ni više.

Meni su te silne tonaže uz  karbon jarbole i silne  kvadrate 'asimetričnih' spinakera, uz spominjanje jednog ili dva člana posade degutantne.

Nisam netko tko je relevantan suditi  o estetici ali meni te prove  ne idu uz te krme, a ti baloni od jedara još manje.
« Last Edit: September 20, 2013, 12:39:51 AM by traktor »

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #22 on: September 20, 2013, 07:13:21 AM »
Ja bi prije pomislio da je starija gospodja "bila predmet  mog nimalo čudnog gledanja  i da  sam  joj nakon pola sata odlučio prići i zamoliti  da se sa mnom slika za Nautica Portal".

:thumbsup:

Što se estetike tiče, bojim  se da je ljudima to zadnja stvar koja ih zanima prilikom kupnje ovog broda. Ovaj se brod kupuje radi onog što daje i pruža, a ne radi pokazivanja.
Što onda reći za Amel jedrilice. Ružne su kao noć, a slove za jedne od kvalitetnijih jedrilica za long distance cruising. Rade se već više od 40 godina i nikada niti na jednoj nije pao jarbol. Primopredaja tog broda traje 7 dana uz nekoliko izlazaka na more da se probaju sve konfiguracije jedara i svi sistemi kraćenja. Predstavnici Amela kupce detaljno upoznaju sa svim sistemima i back upovima na brodu, te kako otkloniti kvarove. Garantiraju isporuku rezervnog dijela u roku od 7 dana u bilo koji dio svijeta. Jedrilica je prilikom isporuke spremna za plovidbu u svakom smislu riječi. Potrebno je samo donijeti osobne stvari. Diječih bolesti nema. Od svih prodanih, 80% je oplovilo i oplovljava svijet.
Takvi brodovi pokazuju da nije sve u vanjskoj ljepoti, već njihovu ljepotu otkrivate svakog dana korištenja i sa svakom preplovljenom miljom, te se u njiih sve više zaljubljujete.
« Last Edit: September 20, 2013, 07:29:03 AM by hidrotherapy »

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #23 on: September 20, 2013, 01:03:11 PM »
Evo još nekoliko slika iz Titanic muzeja.
Kao što sam rekao u prvom postu, Titanicova početna luka je bila Southampton. Skoro sva posada je bila iz Southamptona. Tako da je potonuće i pogiblja velikog dijela posade je bio strahovit gubitak za mjesto. Gotovo da nije bilo nikog tko nije izgubio nekog rođaka ili prijatelja.
Muzej je otvoren prije 2-3 godine i pun je touch ekrana koji pružaju svakakve informacije o posadi, putnicima, brodu i sl.
Ovo je pano sa popisom posade i putnika.

U muzeju se nalaze poneki spašeni dijelovi broda i simulacije kabina, strojarnice...

Kabina 1. klase

Kabina 3. klase

Osim simulatora( koji nisam slikao) koji simulira upravljanje Titanicom na velikom ekranu i stvarnim kormilom, te komandama motora, napravljena je i simulacija ložione, gdje se pomicanjem ovih poluga stvara prividna vatra u peći.

U jednom dijelu muzeja je veliki video zid na kojem je moguće pratiti suđenje nakon potonuća.
Jedna od bizarnijih stvari je ta da je časnik zadužen za osmatranje nosio naočale zbog slabog vida, ali mu je na Titanicu bilo zabranjeno da ih nosi. Također, nije imao niti dvogled.
Da nije bilo broda California koji je prošao kobnu santu( i pritom javio Titanicu poziciju sante) s druge strane cca pola sata prije nesreće, vjerojatno je da bi preživjelih bilo još manje jer se upravo California vratila po unesrećene.

Ovdje se vidi ekran koji pruža informacije o svakom članu posade.

Ovdje je pano sa članovima posade.

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #24 on: September 20, 2013, 01:54:44 PM »
" Da nije bilo broda California".......   meni se uvjek vrtilo u glavi da je brod bio Carpathia  ili tako nekako :icon_scratch:

Y40

• Guest
« Reply #25 on: September 20, 2013, 05:22:12 PM »

Na Hiswi sam razgledao  Dijkstrine Beste brodove i nisam se mogao oteti dojmu da  je to kvalitetna  rock obrada klasike. Ni manje ni više.

Meni su te silne tonaže uz  karbon jarbole i silne  kvadrate 'asimetričnih' spinakera, uz spominjanje jednog ili dva člana posade degutantne.

Nisam netko tko je relevantan suditi  o estetici ali meni te prove  ne idu uz te krme, a ti baloni od jedara još manje.
Kažu, da je o ukusima besmisleno debatirati i vjerovatno je to istina. Bestewind 50 i ostali iz serije su prije svega napravljeni za uvjete na sjeveru Evrope (i drugdje sa sličnom friškom klimom). Ali ja se tog broda ne bi branio ni kod nas. Šta se tiče starijih Amela se slažem sa hidrotherapy. Ali  to je vrijedilo samo do pred godinu ili dvije. Nova 55-ica i 64 su vrlo lijepi brodovi. Kad je stari Amel otiša u vječna lovišta odmah su krenuli sa novim dizajnom sa (vjerovatno) istim kvalitetom kao i do tada.
Na takvom moru se vide predosti takvih brodova.
Bestewind 50 video

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #26 on: September 20, 2013, 05:40:08 PM »
Bio sam lani na Amel 55. Mrak brod. Jedino ga malo cijena zeza. Milionček.
Bez brige, kvaliteta je ostala ista. Ako se malo bolje pogleda, onda tu nema nekih revolucionarnih promjena. Prativši promjene u dizajnu od starih Amela, preko Maramua, pa Supermaramua, pa do 54, onda je 55 prirodno evoluiran model. Zadržana se osnovna koncepcija jedino je spryhood kroz godine narastao do deckhousea.
To je brodogradilište kod kojih je nemoguće prilikom narudžbe mijenjati neke bitne stvari. Kažu, ako Vam ne paše ovo što smo mi godinama usvršavali, kupite neki drugi brod. Mi za ovo garantiramo i iza toga stojimo. Tako i treba.
« Last Edit: September 20, 2013, 06:40:25 PM by hidrotherapy »

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #27 on: September 20, 2013, 06:27:40 PM »
Y40, ostao sam bez teksta.  ( ništa me ne inspirira da bi dalje nastavio diskusiju)
« Last Edit: September 20, 2013, 06:47:35 PM by traktor »

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #28 on: September 22, 2013, 06:36:05 PM »
  Kad ostavim komentar ljudima prodje volja da dalje komentiraju. Ovo se ponavlje pa je očito da sam ja taj koji prska stvar.
Kad vidim brod od "milion" eura, petnaest metara dug i da me more prska u malom kokpitu na samoj krmi tog broda onda ne mogu izdržati da ne budem bezobrazan. Meni je katastrofa da me more svako malo zalijeva pa bilo to u sred ljeta.  To što na  naočalama nemam brisače pa ništa ne vidim i nije tako strašno ali da genijalni dizajn  genijalnog Dijkstre prima toliko mora na palubu meni je koma.

Nema veze, važno je oduševljenje i da prodaja dobro ide. To što si satima mokar do kože nema veze.  :thumbsup:

Y40

• Guest
« Reply #29 on: September 23, 2013, 03:22:12 PM »
  Kad ostavim komentar ljudima prodje volja da dalje komentiraju. Ovo se ponavlje pa je očito da sam ja taj koji prska stvar.
Kad vidim brod od "milion" eura, petnaest metara dug i da me more prska u malom kokpitu na samoj krmi tog broda onda ne mogu izdržati da ne budem bezobrazan. Meni je katastrofa da me more svako malo zalijeva pa bilo to u sred ljeta.  To što na  naočalama nemam brisače pa ništa ne vidim i nije tako strašno ali da genijalni dizajn  genijalnog Dijkstre prima toliko mora na palubu meni je koma.

Nema veze, važno je oduševljenje i da prodaja dobro ide. To što si satima mokar do kože nema veze.  :thumbsup:
Po ko te tjera, da ga kupiš. Kupi Class 40 pa ćeš skakat sa vrha vala na vrh vala i ostat suh i to za pola manje novca :occasion14:  Šalu na stranu. E vidiš meni se koncept broda kao što je Bestewind (btw košta 500-750.000 EUR) sviđa jer se možeš sakrit u kabinu ilti kako oni to zovu Doghouse i gledat šta se vani dešava. Unutra si, na toplom, češeš se po guzici i j...e ti se za cijeli svijet. To je bilo snimljeno istovremeno kao i ovo:
http://tv.yacht.de/video/Sturmfahrt-der-Nominierten/549d480fb83d591eb9586c2ba44f2fa7
Vidjet ćeš, da ni Hallberg Rassy 64 (2-3 mio EUR), ni Oyster 625 (3. mio EUR) nisu bili baš suhi po palubi. Ali ta dva nemaju Doghouse :icon_scratch: Volio bi znati koji brod ne prima more na palubu kada jedri u orcu na +40 čvorova vjetra i na nekoliko metara visokim valovima. Ali kao što sam rekao (to je jedan razlog zato nisam ni regairao na tvoj post) o ukusima je teško debatirat a drugi je taj, da smo se udaljili od teme - Southampton 2013.