Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Generator koji štedi gorivo i motor  (Read 12351 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Gec

• Noštromo
Re: Generator koji štedi gorivo i motor
« Reply #10 on: September 24, 2013, 07:25:36 PM »
Jesi li ga ugradio na svoj motor barke?
nisam, iz jedinog razloga što sam uvijek prije sezone imao drugih poslova na brodu, no svakako je u planu.
na bovi

Offline more

• Admiral flote
« Reply #11 on: September 24, 2013, 09:01:07 PM »
A koliko košta. npr za 20 KS i da li su ruke skupe?

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
« Reply #12 on: September 24, 2013, 09:20:14 PM »

Dragi forumaši,

molim da ovakve informacije razmjenjujete putem privatnih poruka. Hvala na razumijevanju.

Pozdrav Mala
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline LCF

• Mali od palube
  • *
« Reply #13 on: September 25, 2013, 10:23:10 PM »
Pozdrav, naime autor sam generatora (genijator) valja napomenuti da fali izraz ZCLC (zero current leakage cell) što se odnosi na to da nema nepotrebnog zagrijavanja elektrolita curenjem struje, što je slučaj kod klasičnih "dry cell" generatora , još jedna bitna stvar je da su ćelije uvijek 100% potopljene bez obzira na oscilacije tokom vožnje (ljevo, desno, kočenje, akceleracija). Sam generator sa 12 ćelija ima preko 250 komponenti tako da nije baš plug & play za sloziti! Temperatura elektrolita sa npr 2.76 V po ćeliji (što je naravno previše) ne prelazi preko 50C niti kad ga se "kuri" na velikoj struji. I da Gec u pravu si nismo otkrili ništa novo ZCLC postoji samo se jako rijetko proizvodi, s tim da je naša konstrukcija unikatna, stvorena je prije više od dvije godine ovo joj je treća verzija a radi se na četvrtoj, uvijek može bolje :)

Offline Gec

• Noštromo
« Reply #14 on: September 25, 2013, 11:16:02 PM »
ZCLC se rijetko koristi jer je nepotrebna komplikacija a dobitak je zanemariv, naprotiv tu ima drugih nepremostivih problema tipa ravnomjerne dostave elektrolita u sve čelije itd. Mjerenja pokazuju da je curenje struje kod dobro konstruirane Dry cell na razini par postotaka...zar je to vrijedno gnjavaže? Moji generatori rade sa 2,05V po čeliji i nakon 8 sati paljenja na stolu ne prelaze 38 stupnjeva, startaju odmah i po najvećoj zimi a struja je elektronski stabilizirana u 0,5A ( nije običan pwm).
Sve to skupa nije dovoljno kod novijih generacija motora.
« Last Edit: September 25, 2013, 11:26:30 PM by Gec »
na bovi

Offline Pin!o

• Mali od palube
  • *
« Reply #15 on: September 07, 2018, 03:30:58 PM »
Ušteda goriva radi, ovisi o tome kako vozite. Neki mogu pomoći nekima s manje  :icon_tongue: