Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Priručna brodska ljekarna  (Read 32110 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline paagus

• Noštromo
Re: Priručna brodska ljekarna
« Reply #20 on: June 06, 2016, 11:12:31 PM »
Rekao mi je lučki kapetan da prvo pitaju pokaži prvu pomoč po novom pravilniku ako je ispravna idemo dalje dođeš do opreme i eto u proračunu za gorivo-plaće lučke kapetanije.
Toplo se nadam da to (ako je uopće tako) vrijedi samo za charter, odnosno da ne vrijedi za vlasničku brodicu do 8m  :dontknow:
Paagus

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #21 on: June 07, 2016, 12:44:18 AM »
Rekao mi je lučki kapetan da prvo pitaju pokaži prvu pomoč po novom pravilniku ako je ispravna idemo dalje dođeš do opreme i eto u proračunu za gorivo-plaće lučke kapetanije.
Toplo se nadam da to (ako je uopće tako) vrijedi samo za charter, odnosno da ne vrijedi za vlasničku brodicu do 8m  :dontknow:
i ja isto

Offline estan

• Admiral
« Reply #22 on: September 16, 2016, 10:10:41 PM »
Imam prvu pomoc iz auta i za ploviti uz obalu mislim da je dosta. Ako zatreba za sat dva vremena sam na kraju , onda mogu organizirati sto nam treba. Za duze putovanje cu se spremiti malo bolje (vise stvari  sa strane) i to je to. Punica mi ima apoteku (u kuhinjskom ormaricu) i samo gomila ljekove kao hrcak i ja mislim da je to glupo. U tim spiskovima ima svega samo ne toplomjer?
nije mene briga za prvu pomoč imam 2 prve pomoči na brodu ,mene brine kazna 3000 kn ako nema prva pomoć potpis magistra farmacije.

Ja isto imam dvije, ali nisu po pravilniku. Baš me zanima ima li itko tu po pravilniku i još da je uvijek redovito popunjena friškim lijekovima.

Offline Quarnery

• Noštromo
« Reply #23 on: September 19, 2016, 09:52:20 PM »
Kutije prve pomoći se prodaju jer farmako lobiji dogovorno zarađuju.
Tko je taj na plovilu koji daje bolesniku ili stradalom lijek? Danas se ni jedan lijek ne smije prodati bez odobrenja liječnika al eto kapetanija ih čak i propisuje na neviđeno.
Važno je znati da onaj koji daje taj i odgovara za nus pojave i eventualne komplikacije.
I naj bezazlenija krema može izazvati gadne probleme. 
Nisam baš siguran da sam spreman nekome namještati  slomljenu kost, išćašeni zglob itd.
sve su to situacije podložne tužbama i ......!
Naj važnije je imati dovoljno zavoja i flastera te bocu alkohola.Domaća rakija je naj bolja jer liječi i iznutra i izvana.

Offline estan

• Admiral
« Reply #24 on: September 21, 2016, 10:10:36 PM »
 :occasion14: :hello2: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: