Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Kliper  (Read 23117 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Leo

• Guest
Re: Kliper
« Reply #60 on: October 16, 2018, 10:44:23 PM »
Windjammer zapravo vrlo jednostavno znaći jedrenjak   :O0: na engleski

Offline pelig

• Sekondo
« Reply #61 on: October 17, 2018, 07:43:16 AM »
Možda bi još točnije bilo jedrenjak duge plovidbe jer ove manje koji su služili za obalnu plovidbu tako nisu krstili koliko ja znam.

Offline pelig

• Sekondo
« Reply #62 on: October 17, 2018, 07:50:16 AM »
za sve koji sami neće pogledati, a jer sam znatiželjan, potražih, pa usput evo za one koji neće potražiti, ali ipak vidjeti: "Herzercogin Cecilija"

A nazvan po ovoj princezi (Herzercogin i značilo bi buduća kraljica)

Kad je vidim, odmah postajem rojalist! :love3:

Nego, ima jedna zanimljiva priča kad su se utrkivali Contessa Hilda i Prinzessin Cecilie. I grofica je potukla princezu. Ali iako je riječ o istoj princezi, nije riječ o istom brodu, jer ovoga bi bilo teško preći!

Offline estan

• Admiral
« Reply #63 on: October 25, 2018, 07:38:05 PM »
Pelig, prvo hvala za dodatne podatke o Contessi Hildi. Promjena jedrilja puno objašnava, prije svega njezinu komercijalnu održivostu u vremenu kada još uvijek koercijalno plovi. Slažem se i s tvojom ocjenom regate na filiiću, brodi nisu kliperi, ali i ne moraju biti, jer naziv ne mora biti striktan. Meni je cijela ta regata kao naše latinsko jedro, tj, tradicioalni brodi s malo nabrijanim jedrima, mada neki na filmu imaju i umjerene površine jedara. Razlika od nas je šta oni imaju velike jedrenjake, očuvane i održavane u stanju da mogu dobro jedriti, dok se to kod nas ograničava na gajete, leute, pasare i slična plovila. Čak ni Branimir nije u potpunosti sposoban za ovako nešto, jer nema originalni duboki timun.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #64 on: October 26, 2018, 11:55:57 AM »

Piše "Pelig":

Nego, ima jedna zanimljiva priča kad su se utrkivali Contessa Hilda i Prinzessin Cecilie. I grofica je potukla princezu. Ali iako je riječ o istoj princezi, nije riječ o istom brodu, jer ovoga bi bilo teško preći!

napisao ja:
Ustvari kod tih jedrenjaka sve je ovisilo o znanju i sposobnost posade i kapetana, ali dobrano i sreči (vremenski uvjeti) :icon_scratch:
« Last Edit: October 26, 2018, 12:02:01 PM by Strici »
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš