Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Kliper  (Read 25337 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Leo

• Guest
Re: Kliper
« Reply #60 on: October 16, 2018, 10:44:23 PM »
Windjammer zapravo vrlo jednostavno znaći jedrenjak   :O0: na engleski

Offline pelig

• Chief
« Reply #61 on: October 17, 2018, 07:43:16 AM »
Možda bi još točnije bilo jedrenjak duge plovidbe jer ove manje koji su služili za obalnu plovidbu tako nisu krstili koliko ja znam.

Offline pelig

• Chief
« Reply #62 on: October 17, 2018, 07:50:16 AM »
za sve koji sami neće pogledati, a jer sam znatiželjan, potražih, pa usput evo za one koji neće potražiti, ali ipak vidjeti: "Herzercogin Cecilija"

A nazvan po ovoj princezi (Herzercogin i značilo bi buduća kraljica)

Kad je vidim, odmah postajem rojalist! :love3:

Nego, ima jedna zanimljiva priča kad su se utrkivali Contessa Hilda i Prinzessin Cecilie. I grofica je potukla princezu. Ali iako je riječ o istoj princezi, nije riječ o istom brodu, jer ovoga bi bilo teško preći!

Offline estan

• Admiral
« Reply #63 on: October 25, 2018, 07:38:05 PM »
Pelig, prvo hvala za dodatne podatke o Contessi Hildi. Promjena jedrilja puno objašnava, prije svega njezinu komercijalnu održivostu u vremenu kada još uvijek koercijalno plovi. Slažem se i s tvojom ocjenom regate na filiiću, brodi nisu kliperi, ali i ne moraju biti, jer naziv ne mora biti striktan. Meni je cijela ta regata kao naše latinsko jedro, tj, tradicioalni brodi s malo nabrijanim jedrima, mada neki na filmu imaju i umjerene površine jedara. Razlika od nas je šta oni imaju velike jedrenjake, očuvane i održavane u stanju da mogu dobro jedriti, dok se to kod nas ograničava na gajete, leute, pasare i slična plovila. Čak ni Branimir nije u potpunosti sposoban za ovako nešto, jer nema originalni duboki timun.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #64 on: October 26, 2018, 11:55:57 AM »

Piše "Pelig":

Nego, ima jedna zanimljiva priča kad su se utrkivali Contessa Hilda i Prinzessin Cecilie. I grofica je potukla princezu. Ali iako je riječ o istoj princezi, nije riječ o istom brodu, jer ovoga bi bilo teško preći!

napisao ja:
Ustvari kod tih jedrenjaka sve je ovisilo o znanju i sposobnost posade i kapetana, ali dobrano i sreči (vremenski uvjeti) :icon_scratch:
« Last Edit: October 26, 2018, 12:02:01 PM by Strici »
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #65 on: November 10, 2019, 04:35:30 PM »
Evo "Made in Croatia" pod komandom Hrvatskog komandanta:  :hello2: :occasion14:

https://www.youtube.com/watch?v=8OzdtsuzFvk&feature=emb_title

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline estan

• Admiral
« Reply #66 on: November 12, 2019, 10:04:51 PM »
Koji je škver sagradio taj brodić?

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #67 on: November 12, 2019, 10:33:20 PM »
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)