Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Cape Henry 21  (Read 65809 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online more

• Admiral flote
Re: Cape Henry 21
« Reply #10 on: January 20, 2013, 10:22:50 PM »
Srećom da se za barke ne traži građevinska dozvola

Tiho Patak da netko ne čuje!!!

Offline orjen_ri

• Timunjer
  • **
« Reply #11 on: January 20, 2013, 10:53:33 PM »
nama je covjek iz moscenicke drage, dosao 2 puta vidjeti brodove, u gradnji , jednom jos u hali dok su bili u sastavljanju prije nego smo poceli zatvarati trup i jednom prije nego su isle u more u zurkovu, dali smo mu nacrte , oon je iyvadio ono sto ga je interesiralo, fotokopirao dio, i kad se islo registrirati ispostavio racune... kad je bio u hali pogledao je sper i smolu kad je vidio na kanti koja je rekao je OK i sper isto i to je to...

Offline patak

• Timunjer
  • **
« Reply #12 on: January 21, 2013, 08:03:30 AM »
Orjen-ri, o kakvom se brodu radi? Ovo što kažeš mi sliči na HRB. Oni su rigorozniji ( opravdano) jer je riječ o ozbiljnijim brodovima ili brodicama za gospodarsku namjenu.

Offline orjen_ri

• Timunjer
  • **
« Reply #13 on: January 21, 2013, 08:55:54 AM »
I550, it topica "i mi gradimo morska vila", nije HRb nego kapetanija...
nije to bilo nista specijalno, ali ono nije dosao samo na kraju

Offline matoi

• Terco
    • sailpinchika
« Reply #14 on: January 21, 2013, 09:04:25 AM »
Živio Patak! Jako me zanima nastavak tvoje gradnje! Molim nastavi s fotografijama i pričom....

Offline patak

• Timunjer
  • **
« Reply #15 on: January 21, 2013, 09:08:16 AM »
Nastavljam vrlo skoro s pričom i slikama. Glavni problem mi je u izvlačenju fotki iz mobitela. Nemam smartphone nego neki obični s kamerom i malo mi je komplicirano izvlačiti slike bluetoothom. Ipak moram to učiniti da mi slike ne propadnu ako, nedaj bože, izgubim mob.

Offline estan

• Admiral
« Reply #16 on: January 21, 2013, 09:38:29 AM »
 :blob7:Svaka čast na izboru projekta.  :notworthy: Baš mi je drago da će jedna od Dixovih ljepotica ploviti Jadranom.

Offline patak

• Timunjer
  • **
« Reply #17 on: January 21, 2013, 11:44:25 AM »
Nastavljam s pričom.
Gradnja je počela iscrtavanjem pregrada pomoću nacrta pregrada u mjerilu 1:1 na mylar foliji (slično kao što su se nekad prodavali nacrti za krojenje suknji u Burdi i sl.) Iscrtane pregrade sam izrezao ubodnom pilom, postavio na nogare i centrirao na građevni stalak (brod se gradi naopako-dno gore). Ta pozicije je prikazana na prvoj slici. Potom je išlo umetanje uzdužnih letvica u utore na pregradama (na žalost to nemam fotografirano, ali ima na netu moj kolega samograditelj koji je to puno bolje dokumentirao: http://www.woodsmithm.com/new_page_2.htm
Završetkom umetanja uzdužnih letvica dobivamo kostur broda definiran pregradama i uzdužnim letvicama. Slijedilo je opločavanje dna: prisloni se šperploča na kostur, olovkom prenese linija letvice na šperploču i reže se ubodnom pilom. Dobivena stranica lijepi se epoxijem na letvice i spaja inox vijcima. U toj fazi gradnja se odvija dosta brzo, brod se pojavljuje a entuzijazam je na vrhuncu. Kasnije se sve dosta uspori ^-^

Offline Ante_Ri

• Barba
« Reply #18 on: January 21, 2013, 11:47:50 AM »
Bravo, lijepo ti ide!
Kada si zapoceo gradnju?

Offline patak

• Timunjer
  • **
« Reply #19 on: January 21, 2013, 11:59:45 AM »
Godine ne brojim ^-^