Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Pariški nautički sajam  (Read 18202 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline traktor

• Viceadmiral
Re: Pariški nautički sajam
« Reply #10 on: December 21, 2012, 11:16:18 PM »
Par rijeci iz Pariza. Pariz je tipicni francuski glavni grad :happy8: a nauticki sajam u njemu je isto tipicno francuski nauticki sajam. Kao i na proslom sajmu , Francuzi se jako  trude da sami sebi budu dovoljni i fakat u tome uspjevaju. Ne bi bilo lose da mi imamo samo dio te njihove samosvjesti.
Jedna od bitnih karakteristika  sajma u Parizu( za razliku od recimo Amsterdama ili Dusseldorfa) je sto se u Parizu ulaznice   kupuju i  od simpaticnih, strateski smjestenih preprodavaca karata  na ulazu sajma koji nude 5 eura jeftinije ulaznice od cijene karata na sluzbenoj kasi.
 Kao forumasu Nautic portala zakucalo mi je srce kad sam vis a' vis glavnog  ulaza vidio simpaticnu strateski parkiranu  osamnaesticu koja se nudila pogledima svih koji su ulazili na glavni ulaz. 50 metara dalje bila je  parkirana zeleno narancasta Groupama,  pobjednica proslogodisnjeg VOR-a  i uzivala u nasim  pogledima divljenja, znatizelje i zavisti.

Evo par slikica. Mogao bi filozofirati do jutra ali nema smisla. Pogo je jedinstven. Stavili su na stand makete da ne prave trosak. Archambault sa svoja tri modela. Bio sam uvjeren da sam snimio jednu jedrilicu od sperploce  ali nema je u fotki?!Nadam se da cu je naci, moram je pokazati( Estanu) jer stvarno ima nesto posebno u sebi. I od stakla se moze izbrusiti dragulj. Pravovjerni  ce reci da nije pravi. A koliko je nas pravih ?

« Last Edit: December 22, 2012, 03:46:25 PM by traktor »

Offline estan

• Admiral
« Reply #11 on: December 23, 2012, 05:04:30 PM »
Aaajjjjjmmmmmoooooooooooooo,  di su te slike. Naučite se i vi (kad sam se ja stari dida naučio) baratati s tim uploaderima (mene jedino muči dok se sitim kako se ono taj dotični zove, umjesto da ga spremim u favorits-e).

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #12 on: December 26, 2012, 08:28:05 PM »
estane, krivo mi je ko pasu sto izgleda nisam ni slikao taj brod. Ko za inat nisam uzeo brosuru tako da mu sada ne mogu naci web. Mozda nesto iscackam iz Kataloga sajma?

U medjuvremenu kontroverzni Revolution 22 iz Pariza za koji sam uvjeren da ti se nece svidjati i nesto za oko,vikinski brod s proslogodisnjeg Dusseldorfa.

Ovaj 's riti spreda' ima rojal lezaj u prednjoj kabini :thumbsup: ali bojim se da pati od bolestine vecine jedrilica zeljnih brzine: ako nije izrazito lagano gradjen i prazan ne treba mu stavljati soli na rep. Nece ti uteci. :angel9:

A i ovaj 'naopako' prozor na kabini je valjda isto dio neobicnosti.
« Last Edit: December 26, 2012, 09:01:44 PM by traktor »

Offline orjen_ri

• Timunjer
  • **
« Reply #13 on: January 16, 2013, 05:41:39 PM »
evo nakon mnogih , nezavrsenih peripetija, i nazalost bez dijela slika koje sam silno zelio pokazati da ne ispadnem lazljivac, postat cu samo kratko dojmove sa pariskog salona nautike.

Sajam se odrzavao pocetkom prosinca prosle godine ( strasno koliko kasnim s pisanjem) u sajmenom prostoru na pariskom Port de Orleans
Prostirao se u ' Hale od kojih je jedna bila iskljucivo za motorne brodove i opremu, druga za gumenjake i motore, treca za svu mogucu malu nauticku opremu od konopa i bocela; preko odjece i obuce do elektronike i daljinskog upravljanja. Cetvrta , najveca hala je bila rezervirana za jedrilce , turizam i malu brodogradnju, cisto da vam priazem velicinu i broj izlozaka , meni je baterije na fotoaparatu , a bila je puna , nestalo jos na motornjacima, drugi aparat kojeg smo nosili je odlucio bas tada da ne zeli suradjivati  :merror: :stop:, imao sam najbolju namjeru doci ponovo , ali je i mene i gospodju dva dana nakon posjete satrala gripa i to prilicna , da se posljedice i sad nakon mjesec dana osjete kroz kasljucanje i slicne radosti.
Kako se radi o suhom sajmu , a ja osim talijanskih u Genovi i ovih nasih pokusaja na drugima nisam ni bio, naravno da prezentacija u vodi nije bilo , no organizator je napravio dva bazena, veci za predstavljanja sportske discipline e paddleboarda, i manjih plovnih objekata te manji za radio upravljane jedrilice, vrlo efektno.

Slike velike hale 5 bilo je dosta ljudi na tom povisenom ulaznom dijelu, bolje od ovoga nisam uspio

Offline Damir s

• Admiral
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline pero

• Terco
« Reply #15 on: December 18, 2018, 10:35:51 AM »
Sajam prošo ,do idučega  :thumbsup:
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #16 on: December 18, 2018, 04:39:22 PM »
Slike, neki pametan komentar, ništa?

Offline pero

• Terco
« Reply #17 on: December 19, 2018, 01:53:27 PM »
To se i ja pitam ?
Vjerovatno zbog ovoga
http://nautica-portal.com/forum/index.php?topic=5364.0

A dok ste tu ko moderatori ako mozete smanjiti tekst na temi Hreko da netribam kupovat ekran od 65 inca za pročitat napisano,hvala

http://nautica-portal.com/forum/index.php?topic=1040.msg82772#new
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #18 on: December 19, 2018, 08:02:29 PM »
Slike, neki pametan komentar, ništa?  :laughing7: