Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Pariški nautički sajam  (Read 18199 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
Pariški nautički sajam
« on: December 15, 2012, 11:25:44 AM »

Ljubaznošću kolega iz tvrtke "Ultra sailing" iz Splita dobili smo nekoliko zanimljivih fotografija sa ovotjednog nautičkog sajma koji se upravo održava u Parizu.
Nekome se sviđaju ove "novokomponirane" jedrilice, netko ih baš ne preferira, ali opet nije loše biti u tijeku sa novitetima u svijetu.
Evo, da nam svima malo "rastu zazubice":

Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline ogi01

• Terco
Re: Pariški nautički sajam
« Reply #1 on: December 15, 2012, 09:04:20 PM »
Poruči Emilu da ako je još uvjek tamo da ode u paviljon gdje su male barke, i one od šperploče, po kojima su francuzi najpoznatiji (vaurien, corsare, muscadet, armagnac, cap horn etc.). neka podnese opsežan izvještaj i pošalje hrpu materijala (ne šperploče, nego informativnog).

Offline estan

• Admiral
« Reply #2 on: December 17, 2012, 01:07:52 PM »
Složio bih se sasvim s Ogijem, osim što navedene jedrilice nisu više u redovitoj produkciji (neke se mogu nabavit kao nacrti za samogradnju). Inače i mene zanima šta se trenutno može nabaviti iz šperploče, kao novi brod ili kao kit za dovršenje kod kuće. Doduše, nemam namjeru ništa nabavljati, ali kako Mala reče, volim biti u tijeku zbivanja, a mene zbivanja takvog tipa najviše interesiraju.

Y40

• Guest
« Reply #3 on: December 17, 2012, 05:33:40 PM »
Inače i mene zanima šta se trenutno može nabaviti iz šperploče, kao novi brod ili kao kit za dovršenje kod kuće. Doduše, nemam namjeru ništa nabavljati, ali kako Mala reče, volim biti u tijeku zbivanja, a mene zbivanja takvog tipa najviše interesiraju.
Mislim, da bi sa nečim ovakvim http://www.rm-yachts.com/contenu/,accueil,1 bio više nega zadovoljan (a tko nebi?). 100% šperploča, serijska proizvodnja. Cijena? Prava sitnica - rekao bi Sir Oliver. A za većinu nas ostalih i nije baš sitnica :(

Offline estan

• Admiral
« Reply #4 on: December 18, 2012, 12:52:44 PM »
Nikako progutati one sada moderne fineštrine (a ružni su ko ponoć i stvarno ne znam kome je palo na pamet da uvede takvu modu), ali moram priznati da se radi o dobro osmišljenim i osim tih pomodarskih fineštrina, lijepo (i vrlo dosjetljivo) dizajniranim te vrlo praktičnim brzim obiteljskim krstašima.

Seriola Dumerili

• Guest
« Reply #5 on: December 18, 2012, 03:06:22 PM »
bogami su siroki ovi rm-ovi. na deset i pol metri broda cetiri metra sirine.

Offline orjen_ri

• Timunjer
  • **
« Reply #6 on: December 19, 2012, 06:04:19 PM »
Dragi forumasi, obecao sam novoj gazdarici da cu napisti nesto i okaciti par slika , jer sam u Parizu poslom pa sam bio i na sajmu i slikao dosta, vecinom motornjake; jer je tako nazalost ispalo , kako me pogodila gripa pa sam lezao 6 dana, sad stizem obaveze koje su mi tekuce i cim uhvatim malo vremena napisem nesto konkretno.
Orjen

Offline ogi01

• Terco
« Reply #7 on: December 20, 2012, 11:36:16 PM »
ja sam mislio na nešto ovakvog:

slika u privitku. ili?
« Last Edit: December 20, 2012, 11:39:50 PM by ogi01 »

Offline estan

• Admiral
« Reply #8 on: December 21, 2012, 01:02:36 PM »
 :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

Offline pešekan

• Mali od palube
  • *
« Reply #9 on: December 21, 2012, 01:51:21 PM »
 http://www.rm-yachts.com/contenu/,accueil,1

ja mogu samo sanjat :crybaby2:, jedino da na lutriji pogodim, a onda bi još ženu moral progovorit :hello2: