Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Novi ili polovni?  (Read 24878 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral flote
Re: Novi ili polovni?
« Reply #40 on: December 27, 2012, 07:11:54 PM »

Ma pogledajte "starca", slikano sa moje male Leisurice, kad je zadnji puta jedrio (iza punte da ga iz marine ne vide i natrag, ja jedrio pored i vidio) prije jedno 3 godine:

Ono napisano na  "moje brodice" stranica 33  link: http://nautica-portal.com/forum/index.php?topic=624.320 je još uvjek aktualno. Brod stoji u Frapi, godinama ne pravo korišten, ali održavan, sve tamo napisano je ispravno, kontaktira moja supruga sa njegovom, i sada prilikom telefonskih čestitanja praznika, zamolio sam suprugu da pita njegovu o ostalim pojedinostima. Dakle na 3 molu u Frapi, broj veza je 37, zove se "Ars vivendi", on traži  23 ooo Eura, pa se to kasnije zaokruži na okruglu cifru, koju neču napismeno spominjati. Brod nije bezcarinska roba, nego je na njega plačen porez na promet u Njemačkoj, gdje je do prije 10-12 godina bio na Bodenskom jezeru, dakle u slatkoj vodi. Mali 3,3 konja Merkuri, neznam dali je uopče razrađen, a vele jedro se umotava u deblo (ili bum) jedro. I sječam se da je pokriven preko svega sa po mjeri šivanim pokrivačem. Sada točno znam da je to PANTOM 32 1977godine, nekad vrlo solidnog njemačkog brodograditelja, da je laminiran ručno i više je nego solidan. Nema tragova smoze ni ikakvih falinga, a pošto je na njega plačen porez na promet u jednoj EU zemlji, kad uđemo u EU otpada ovdje plačanje carina vjerojatno i poreza, ili možda vrlo simbolično. Brod vidite i sami nije za naše "trkače", ali je solidan familijarni krstaš, koji če još nadživjeti mnogoga novoga Elana, Firsta i svu tu modernu svitu, i mislim da je umjereni dugokilaš (ono nije uskokilac, nije dugokilaš). Kako ja ka#em, brod nije za trke, ali ko zna sa jedrima, odnosno jedriti, vjerujte nema razloga biti spor. Stvar je u misliti i znati. Cijenim da ima do 5,5 tona, i stvarno bi mi bilo drago da ostane na Jadranu, jer je klasični krstaš od oka.
Da napomenem koliko ga je koristio. Zadnjih godina bi krenuo iz Frape, ali autom na Hvar i tamo bi na mjesec dana iznajmio kućicu, a Hvar obilazio autom. Ja sam se križao, da to radi pored tako lijepog broda, ali ima i takvih. :angel4:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #41 on: September 15, 2013, 10:36:12 PM »
Traži stari 25000 Eura.Teško če dobiti tolike pare za 37 godina stari brod. iako mogu reći da on od trenutno 5 tih brodova najmanje love.Brod je u biti kao Tica
evo ovaj benetau 32 em je veči 80 cm i mlađi pa se prodaje za 15000 eura. http://www.theyachtmarket.com/boats_for_sale/245840/?searchid=6272668&page=5
a ovi prodaju 3 sas-a 39 http://yachtclub.cz/AYC/forsale_en.html  cijena je 25000 eura
« Last Edit: September 15, 2013, 10:53:17 PM by dmeter »

Offline estan

• Admiral
« Reply #42 on: September 16, 2013, 12:09:40 PM »
Dmeter, to što uspoređuješ su kruške i jabuke. Brodovi kao ovaj na slici jednostavno imaju veću cijenu na tržištima sjevernih zemalja Europe od brodova koje spominješ. Uzmi nove brodove tipa Malo ili slične, pa ćeš vidjeti da za jedan Malo možeš dobiti dva Sun Odiseya, možda i više. Ovo naravno nije Malo, ali ipak je solidno građena jedrilica za teška mora i kako sam kažeš najjeftiniji je koji si našao u oglasima. To što naše tržište nema osjećaja za takve brodove to je posebna priča, ali čovjek definitivno ne traži previše, mada sumnjam da će to na Jadranu i dobiti. Morati će ga oglasiti u Yachtu ili nekom drugom časopisu ili na nekom nizozemskom ili britanskom portalu.

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #43 on: September 16, 2013, 02:45:51 PM »
Dmeter, to što uspoređuješ su kruške i jabuke. Brodovi kao ovaj na slici jednostavno imaju veću cijenu na tržištima sjevernih zemalja Europe od brodova koje spominješ. Uzmi nove brodove tipa Malo ili slične, pa ćeš vidjeti da za jedan Malo možeš dobiti dva Sun Odiseya, možda i više. Ovo naravno nije Malo, ali ipak je solidno građena jedrilica za teška mora i kako sam kažeš najjeftiniji je koji si našao u oglasima. To što naše tržište nema osjećaja za takve brodove to je posebna priča, ali čovjek definitivno ne traži previše, mada sumnjam da će to na Jadranu i dobiti. Morati će ga oglasiti u Yachtu ili nekom drugom časopisu ili na nekom nizozemskom ili britanskom portalu.
Neče ga prodat možda u usa.Poolster BV je bankrotirao 1986 godine,za taj tip broda malo ko je i čuo jer ih se je veoma malo brodova napravilo točno 54 komada.Eletronica,propulzija,jarbol,jedra,el.instalacija sve je to za bacit u škovace ako se misli koliko toliko sigurno plovit.Po mojoj procjeni trebalo bi uložit 30000 eura
Realna cijena mu je 12000-15000 eura.i s tom cijenom ne bi se baš brzo proda.
Recimo da je sve istina šta si ti kazao o brodu,to nikoga ne zanima u moru je nije nov nego 37 godine star.(stariji nego večina naših članova ovdje)Kad ga je on kupija 1977 cijena mu je bila oko 27000 dem.
Ja osobno prije bi kupija benetau istog godišta nego njega.ipak ako mi ne odgovara lakše ču ga prodat.a da ne govorim da se za te novce može nači bavarija iste velićine 2000+ godišta

Offline Eventum

• Komodor
  • Born to sail forced to work!
    • Prodajem Elan 333
Novi ili polovni?
« Reply #44 on: September 16, 2013, 06:40:28 PM »
Bojim se da je dmeter potpuno u pravu!

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Offline estan

• Admiral
« Reply #45 on: September 17, 2013, 12:58:00 PM »
Nije u pravu za jarbol i još štogod. Ne znam zašto bi bio za škovace. I moj je iz 1978. pa je itekako čvst i pouzdan. Uostalom bez porblema je preživio pijavicu i poslije toga jako jugo s raščupanom (baš je bila iščuana i raščuana, a ne razrolana, jer pijavica ju je povukla na gore i izvukla dijelom iz konopa kojima je bila omotana) genovom cijelu noć, a mnogi novi padnu pri običnom jedrenju. Inače, on je u pravu št se tiče potražnje na našem tržištu i toga šta će tu ljudi prije kupiti, pa je i cijena koju spominje realna iako nije "pravedna".