Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: i550 #424  (Read 82420 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mlukas

• Timunjer
  • **
i550 #424
« on: October 15, 2012, 11:18:09 AM »
Pozdrav

Evo otvaram temu da ne gušimo "Zadarsku". Za početak jos malo slika  koje mogu pomoći budućim graditeljima.

Offline Dario

• Admiral
Odg: i550 #424
« Reply #1 on: October 29, 2012, 01:05:38 PM »
sretno! gdje se gradi?
« Last Edit: October 29, 2012, 01:18:09 PM by Dario »

Offline mlukas

• Timunjer
  • **
Odg: i550 #424
« Reply #2 on: October 30, 2012, 08:38:15 AM »
Radi se u Zagrebu

Offline mlukas

• Timunjer
  • **
Re: i550 #424
« Reply #3 on: November 03, 2012, 09:34:00 AM »
jos malo slika....

Offline Dario

• Admiral
« Reply #4 on: November 03, 2012, 04:02:27 PM »
super uredno izgleda..svida mi se verzija sa vecim kokpitom

Offline mirjo

• Timunjer
  • **
« Reply #5 on: November 04, 2012, 09:50:55 AM »
bravo dečki, da ste samo još malo brži bilo kao na onom videu ubrzane gradnje!
moram priznati da sam pomalo ljubomaran

drago mi je da smo se i upoznali na koki, ispričavam se ako sam bio...ili nisam bio baš svoj

a mi smo uspili tek izrizati nosače... :ashamed2:

Offline mlukas

• Timunjer
  • **
« Reply #6 on: November 04, 2012, 11:07:10 PM »
Sve Ok. Drago mi je da smo se upoznali, bitno da se radi i onako utrke započinju tek kad brodovi budu gotovi anim32. Javit cemo se kad budemo isli za zadar da vidim okako napreduje.

Offline orjen_ri

• Timunjer
  • **
« Reply #7 on: November 05, 2012, 11:43:54 AM »
fino napredujete svaka cast,
da pitam ponovo kako to da ste se odlucili za dugu kabinu? radi prostora ili nesto drugo, kako planirate raditi skacu za list kobilice? u vlaknima ili nekako drugacije?
kolko ste otprilike sati potrosili do sada?

bit ce ovo ljeto zanimljivije nego proslo...

Offline Ante_Ri

• Barba
« Reply #8 on: November 05, 2012, 01:34:18 PM »
Stvarno lijepo izgleda ovako siroki kokpit.
Negdje sam procitao da je taj sper mahagonij, kako ste se odlucili bas za njega?
Mislim da je on jedan od tezih.

Zadrani kako vama ide?
Je li gotovo to cnc rezanje?

Offline mlukas

• Timunjer
  • **
« Reply #9 on: November 05, 2012, 04:10:22 PM »
Tako sviđala nam se veća kabina zbog prostora a nije to neki veliki gubitak na težini.
Naša kabina i kokpit zapravo ne odgovara ni jednoj od ponuđenih verzija jer smo sami malo promijenili nadgrađe kako nam se sviđalo. Malo smo proširili kabinu i smanjili široki kokpit tako da se linija kokpita nastavlja na liniju kabine (slicno kao sto ima Tokyo trash baby). U prilogu stavljam jedan crtež na kojem se vidi pola broda u tlocrtu. "Točkicama "je po prilici prikazana varijanta "half cabin narrow cockpit" a "crticama" "half cabin wide cockpit" naša varijanta je prikazana tankom punom linijom. Kako bismo to postigli morali smo mijenjati oblik koji određuje nadrgađe ("unutarnji oblik rebara, ne onaj koji određuje linije") na rebrima 89, 124 i 169.5 što smo radili na računalu u 3D modelu dok nismo dobili izgled koji nam se sviđa. Da bismo ubrzali gradnju odlucili smo i palubu točno izrezati  CNC strojem, a to nije moguće prema kupljenim crtežima jer su tamo samo približen dimenzije palube pa je i palubu trebalo modelirati prema novoj kabini. Zbog jos nekih stvari u modeliranju (ako koga zanima neka pita :) ) nismo bili sigurni hoce li sve "pasati" pa smo CNC strojem prvo izrezali maketu u mjerilu 1:15 (slike u prilogu).

Škacu za kobilicu mislimo napraviti između rebara 124 i 110 kako predviđa projekt od vlakana (onako kako svi rade) i plastificirati  kevlarom na mjesto u trupu ,ali nismo jos 100% sigurni oko te škace

Kupovali smo šperploču u trgovini javor i nije nam se sviđao taj okoume koji su imali pa smo uzeli mahagonij. Neznam kolika je razlika u težini, ali vjerojatno je mahagonijska nesto malo teža. Vagali smo sve pozicije nakon rezanja i imaju 75kg znate li mozda koliko je okoume težio ?