Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: YARDSTICK (HHP) PREMJER U PRIMJENI  (Read 115201 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline daco

• Noštromo
Re: YARDSTICK (HHP) PREMJER U PRIMJENI
« Reply #340 on: August 26, 2014, 03:28:50 PM »
Monet je bio mutan tip:D

Ovo mi se čini kao ona, da ako 'nešto' dovoljno puta kažeš, to onda postane istina ili je bar pokušaj da tako bude. 
5,5...6....6,5...7...8,9,9.5,10slikaaj!

Offline more

• Admiral flote
« Reply #341 on: August 26, 2014, 05:48:19 PM »
Zacijelo: biti će pokušaj da tako bude. Nedvojbena je pak istina da smo po stupnju razvoja jedriličarstva među zadnjima u civiliziranom svijetu.
Ipak nije sve tako crno i beznadno jer ovaj naš podforum (HHP) daje odličnu građu za radove iz područja društvenih znanosti, naročito za polje sociologije (grana regionalne studije) te za polje psihologija (grana razvojna psihologija). Pogledajmo malo oko sebe, sve je slično: učmalo, nepokretno, primitivno, pohlepno, površno, netolerantno......

Da, da dragi daco, samo je to pokušaj, ali da nisam pokušao teže bi išao na "vječna lovišta".

Leo

• Guest
« Reply #342 on: August 26, 2014, 07:47:08 PM »
znaći vrlo teško da ću dobit odgovor na pitanje??

Offline more

• Admiral flote
« Reply #343 on: August 26, 2014, 08:29:21 PM »
Leo, rado bi ti odgovorio, ali nisam u suštini razumio tvoje pitanje. Daj ga nekako drukčije formuliraj, možda tako šenpjast ću ga ipak razumjeti.

Leo

• Guest
« Reply #344 on: August 26, 2014, 09:04:49 PM »
pa vrlo jednostavno od početka

objasni mi podjele na grupe na ovoj tablici

http://nautica-portal.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=4824.0;attach=4972

Offline more

• Admiral flote
« Reply #345 on: August 26, 2014, 09:40:57 PM »
Leo, e sada mi je jasno. Objašnjenje je skoro jednako kao i kod onih deset grupa u opena. Mogao si postaviti i pitanje zašto su uopće formirane grupe kod handicap sustava? To je učinjeno s toga, po našem mišljenju, što formula Yardstick-a previše favorizira barke s većim handicapom (one sporije). Nadalje, pragmatični razlog je taj da se podijeli više pehara. Obzirom da u Pravilniku HHP (YS) premjera nije regulirana ta podjela, to se regatnom odboru prepušta da ju definira. Isto kao i kod opena.

Leo

• Guest
« Reply #346 on: August 26, 2014, 10:05:56 PM »
a vidim da i dalje nije jasno

75 - 90 - 98 - 102

Offline more

• Admiral flote
« Reply #347 on: August 26, 2014, 10:29:50 PM »
Ti brojevi pretstavljaju veličine handicap-a kao i kod ORC premjera (dobiva se množenjem sa 7,1). Formula je na slijedećem linku: http://www.cross25.de/yardstick-online-rechner.phtml. Pokušaj sam proračunati tu veličinu. Usporedi s barkom EXTRESS koja je Elan express.

Leo

• Guest
« Reply #348 on: August 26, 2014, 10:38:30 PM »
gle jesam glupi bowman ali znam kako funkcioniraju premjeri

ono što mi nije jasno zašto je brod sa HP 102 stavljen u grupu u kojoj je prosjek ostalih brodova manji od 88 (razlika više od 16) a ne u grupu u kojoj je prosjek ostalih brodova nešto više od 106 (razlika nešto više od 4)

a) ako je svejedno jer su sa HP svi izjednačeni onda zašto podjela u grupe?
b) ako neovisno o HP nisu izjednačeni onda zašto nije stavljen u grupu koja je bliža po broju HP?
c) koliko mi je poznato express je dug manje od 8m (ako nije produljen)

Offline spich

• Barba
« Reply #349 on: August 26, 2014, 11:55:17 PM »
Leo, ne pljuj bowmane, evo u malinskoj sam ja bio bowman :) (igramo se zamjenom pozicija).

Ako sam ja dobro pratio, ideja je bila da postoji samo jedna grupa, ali su odstupanja bila prevelika, pa se podijelilo u grupe. Po mojem sudu kad se to izbalansira, trebala bi biti jedna grupa. samo što to izvesti je tek pravi posao, ovo do sada je bila igrarija, administrativni posao (more, ne omalovažavam, nego kažem da je tek sad veliki posao, ako se želi stvoriti premjer). Nažalost, čim je more počeo huškati protiv opena i stvarati premjer, pojavila se odjednom želja da se izignorira idejnog začetnika i napravi novi premjer novog premjera. uhhh, dosta. Uglavnom, HHP je sada zapeo jer se počeo djeliti u grupe i vračati prema onome što je negativno u openu. Da jedna mala barka sa dobrom posadom, nemože nikako biti najbolja na regati. I da ne postoji nagrada za najbolji brod. postoje grupe i kad te tamo smjeste, zaboravi da se možeš natjecati sa drugima van grupe. Slikovito - Na regati su 12 brodica podjeljenih u tri grupe, u biti tko se s kime natječe. Samo grupe, kao da na istom polju imaš tri klase koje voze svoju regatu u isto vrijeme. Jel to podsjeća na open?