Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Balast u kobilici  (Read 8488 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline anterama

• Mali od palube
  • *
Re: Balast u kobilici
« Reply #20 on: May 12, 2019, 09:06:14 PM »
Pozdrav svima! Novi sam na forumu, ali pratim vas već duže vrijeme. Imam problem s nestabilnim čamcem pa bi želio bilo kakav savjet. Čamac je dužine 5m, plastični, ali ima dvije velike peraje (navodno da je prije bio jedrilica). Dosta je nestabilan i malo uroni u vodu pa me zanima kad bi napravio betonske balaste i stavio u obe peraje, koliko bi poboljšao stabilnost ili neko drugo rješenje? Pozdrav, hvala!

Offline pelig

• Sekondo
Re: Balast u kobilici
« Reply #21 on: May 13, 2019, 07:12:40 AM »
Možda da staviš sliku, pa bi bilo lakše savjetovati. Pitanje je koliki volumen stane u te peraje. Po tome se može odrediti i težina balasta. Osobno ne volim takova rješenja. Ali što se savjeta tiče najbolji ti je onaj iz prethodnog posta:
Mislim da je olovo najprikladnije. Zbog težine i zbog lakoće kojom se može oblikovati. Npr: napravi se kalup od gipsa ili sl pa se "istoči" u njega olovo koje, kad se ohladi i učvrsne može "montirati" u kolombu. Takvi komadi se mogu plastificirati il se prilikom izrade kalupa uguraju unutra vijci koji će poslužiti za učvrstiti komade...