Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: bolesno...  (Read 2813 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Seriola Dumerili

• Guest
bolesno...
« on: January 23, 2012, 06:13:13 PM »
Farrier 32 potpuno karbonski sa svim djidjama kao zakrivljene kolumbe, jarbol koji se naginje poprecno... Ako na pet do osam cvorova pocinje dizati glavni trup...
We think the wind was 5 to 8 knots,average boat speed was 14 knots with max was just over 18 knots. There is ashort version and a long version on YouTube
<a href="http://youtu.be/wZ9GmM4o210" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/wZ9GmM4o210</a>

Offline marin

• Terco
Odg: bolesno...
« Reply #1 on: January 23, 2012, 06:33:11 PM »
Strašan je to brod. Nekako ću doći do njega ili možda većeg.

Seriola Dumerili

• Guest
« Reply #2 on: January 23, 2012, 07:15:48 PM »
Da, zaboravio sam, moze se puno ustedit na skoti, i tako je stalno kacana ka mu je vjetar uvijek u provu  :sail: anim19

Offline Andraz

• Barba
« Reply #3 on: January 23, 2012, 08:50:04 PM »
OK, iako sam veliki fan višetrupaca ove brzine su glupost. Nije to Oracle ili Alinghi iz AC33. A nije ni Seacart kojeg radi Marstrom iz autoklaviranog karbona.
Ovaj Farrier ima po specifikacijama 1200kg što je 300kg više od Seacarta (dajem samo kao benchmarking) što naravno ne ide baš u susret brzini.
A i Seacart treba 10čv vijetra da ide 15čv.

Da se razumemo ovo je vrhunska igračka ali za 250000USD mora biti bolja od nekih drugih na tržištu.

Seriola Dumerili

• Guest
« Reply #4 on: January 24, 2012, 12:19:44 PM »
Tocno Andraz, prenosio sam vijest kako je objavljena. Farrier bi morao imati performanse blizu Seacarta. A cim si blizi morskoj povrsini dojam brzine drasticno raste.

Seriola Dumerili

• Guest
« Reply #5 on: January 27, 2012, 09:13:15 AM »
jos jedan videoclip, na timunu je koliko sam razumio jedan od boljih a-cat jedrilicara. Do 10 cv vjetra, orca 10 do 11 cvorova, krma do 20 cv. Jedra su "delivery" i manja od regatnih
JAILBREAK 1-22-12.MOV