Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Rodijak mi ima sudar svojim brodicem  (Read 99657 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral flote
Re: Rodijak mi ima sudar svojim brodicem
« Reply #270 on: January 23, 2019, 12:12:39 PM »
Sinkopa, kod nas je to "morska sinkopa" :laughing7: meni potpuno nepoznato, dok se nije javila kod "jahtaša" Horvatinčića, pa tako i ja neznalica doznao da tako nečega ima.
I sad malo "informiran" doznao da toga ima i drugdje, mislim tih nebuloznih dijagnoza da bi se nekoga izvuklo od odgovornosti. Doduše nije morska, nego je "zračna sinkopa", a sad dal je to i dijagnoza sinkope ili ne, ali je idiotizam otprilike isti, ali puno opasnija sinkopa.
Naime prije skoro tri i pol godine na jednom aeromitingu u Engleskoj je jedan navodno iskusni pilot mlaznim avionom izvodio akrobacije, niže od 150 dozvoljenih metara. Ali kako je on bio iskusan sam si je dozvolio i dosta niže, pa je pokosio puno više ljudi nego naš "Tomica", srušio se i ostao živ.
Nije kuka u blesavoči izvođenja takvih mitinga, nego u izjavi obrane na sudu da je pilot imao; dobio "blago kognitivno oštećenje (MCI) što će biti nešto kao sinkopa po meni ili tako nešto slično.
U svakom slučaju skoro da sam uvjeren ti obrambeni advokati u Engleskoj prate Tomičin slučaj i dobiše obrambenu ideju :icon_scratch:.
E sad me zanima je l' i tamo ima kupovnih akademskih diploma, pa nestrpljivo čekam pročitati presudu.
Ako nekog zanima, u ozboljnim Engleskim novinama "The Telegraph" može pročitati i vidjeti detalje:
https://www.telegraph.co.uk/news/aviation/11844829/Shoreham-Air-Show-plane-crash-Pilot-was-too-low-official-report-reveals.html

Ima puno više orginalnih slika, i dobra reporterska reportaža, naravno na engleskom.

Tako ako ništa drugo,  pretpostavljam i naši sudski branioci dali drugima ideju za obranu.
« Last Edit: January 23, 2019, 12:17:42 PM by Strici »
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline estan

• Admiral
« Reply #271 on: January 23, 2019, 04:36:15 PM »
Morska, zračna, kopnena ili podzemna, sve jedno je. Bitno je, da nakon takve dijagnoze ne bi smio voziti niti romobil, a kamo li auto ili gliserčinu. Čak i kada hoda ulicom, morao bi obavezno imati pratnju, jer možda ga uhvati sinkopa pa odšeta malo pod nečiji auto.

Offline kompica

• Timunjer
  • **
« Reply #272 on: January 23, 2019, 06:19:43 PM »
Za njega znam da je vratio vozačku za auto. Jer da nije uzeli bi mu je. Tako je ispao jako "dobar".
Pesimist se žali na vjetar, optimist očekuje da će se promijeniti a realist prilagođava jedra.Sir William Arthur Ward

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #273 on: January 23, 2019, 07:58:46 PM »

Krivo ste shvatili, a ja ne jasno napisao.
Poanta je da i mi možemo u pravosuđu poslužiti za prmjer.

Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline estan

• Admiral
« Reply #274 on: February 01, 2019, 05:37:04 PM »
Primjer smo mi odavno i još kakav.

Offline Damir s

• Admiral
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline kompica

• Timunjer
  • **
« Reply #276 on: February 20, 2019, 07:13:52 PM »
To je to. Ubiješ čovjeka pa mu onda platiš misu. Plaćena misa poništava ubojstvo. A ako platiš dvije mise onda si svetac. To je po meni uredu. Ja sam za to da može i obrnuto. Ljepo kulturno čovjeku platiš misu pa ga tek onda ubiješ.   :angel9:
Pesimist se žali na vjetar, optimist očekuje da će se promijeniti a realist prilagođava jedra.Sir William Arthur Ward

Offline estan

• Admiral
« Reply #277 on: February 20, 2019, 08:01:58 PM »
Ne triba mi nitko ništa platit, samo mek me puste na miru. :pottytrain2:

Online more

• Admiral flote
« Reply #278 on: February 20, 2019, 08:47:22 PM »
Čudan neki čovjek: Boluje od syncope i ide upravljati gliserom i ubije. Pravda se tom bolešću. Odmah nakon toga ide više dana upravljati velikim autom po ZG-u i onda se sjeti ili ga netko podsjeti da  navodno boluje od syncope i odustane od daljnjeg upravljanja. Mogu se slobodno kladiti da bi u slučaju da ne bude osuđen, taj isti čovjek ponovno upravljao gliserom jer ne bi više bolovao od te sinkope, a život je samo jedan i treba ga iskoristiti s užitkom.
Ovo naše sudstvo radi od sebe ridikula kao i od sviju nas.

Offline Damir s

• Admiral
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)