Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: 1. regata i s HHP brojem  (Read 99538 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline level gaga

• Kontra-admiral
Odg: 1. regata i s HHP brojem
« Reply #300 on: December 09, 2011, 08:56:37 PM »
oooooo sada se i regate djele??? što nije bilo dosta podjela na "OPEN" i regate? Najbolje da MORE napravi podjelu koje su to regate a koje nisu pa da vidimo da li ulazimo ili ne  :sail:

Suglasan happy0034!
-----------------------------------------------------------------------------------------
Neka napiše koliko ih se ubrajaja od onih šest koje je on vozio! :thanx:
« Last Edit: December 09, 2011, 09:01:09 PM by level gaga »
Istra: Brod na moru, a sidro mu je Ćićarija

Offline Daniell Luca

• Noštromo
« Reply #301 on: December 11, 2011, 12:01:37 AM »
naravno SVIH šest...  tong47

Offline level gaga

• Kontra-admiral
« Reply #302 on: December 12, 2011, 12:06:28 PM »
Oooooooooo,moreeee,moreeee!
Ignor ! Ni traga, a ni glasa!!! :confused:

Offline Daniell Luca

• Noštromo
« Reply #303 on: December 15, 2011, 09:32:46 PM »
 :confused:

Offline level gaga

• Kontra-admiral
« Reply #304 on: February 13, 2012, 10:52:17 PM »
Što se ovdije na kraju događa???  :confused: :callme: ch53

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #305 on: April 12, 2012, 08:23:12 PM »
NE DIRAJTE MI More...btw....More...za D.L.neam pojma,ali za L.G.potpisujem ZNANJE u aquatoriju;hebiga,svi mi možemo glumiti Rusell-a kroz slova,preko NET-a... anim19 ;kolikogod se meni njegovi stavovi ne sviđaju u vezi HHP-a,lik je jedan od 8 s kojima bih s punim povjerenjem oplovio Zemlju... :sail: natjeravali smo se kao klinci na Qptimistu,Kadetu... pa i sada na Regati Veterana na Q, i na regatama E.EXP. vs NEVERIN 720... ch4
 Level Gagi se,uostalom kao i svima nama,znanje može pokazati i dokazati jedino na Regatnom polju!  anim37
 Da budemo na čisto-komentari L.G. su sve, samo ne ono što što mi leži!  :O0: Kako god,uz sve umjesne i neumjesne komentare spram nick-ova na  ovom site-u u temi HHP,Level Gaga je kompetentan jedriličar za komentare;  ch07
  Znanje i Stav nisu pojmovi koje more i vjetar mogu pomiriti... pa WTH?  :sail: 
T

Offline zdravko dren

• Zdravko Dren
  • Noštromo
  • Faks helizim 45 godina - simbol čistoće !!
« Reply #306 on: April 20, 2012, 10:53:19 PM »
 anim35

Vidim ide vam sasvim dobro i bez mene, srećom s vremena na vrijeme pojavi se neki normalan pomorac, pa vam očita lekciju, kako do kruva bez motike.
Lijepo vam je Ledi Gaga i moj neprijatelj DeLuka, napisao sve kao da su mene pitali, ista ekipa računa kako bi pobjedila a da eventualno samo isplovi na motor.
Tu formulu ni Anjšajn da napravi dijete Grubiši pa ga skupa odgajaju nebi izmislio. Ali vidim ide vama, prije će formula hladne fuzije nego taj HPPH  anim37

Inače samo naprijed, u nove pobjede, barka moja mala  :sail:

Duboki naklon, Vaš
Zdravko Dren

PS: za koliko će me onaj ... .... monstrum izbrisati, vrime, SAD !

« Last Edit: April 23, 2012, 06:23:56 PM by vragec32 »
zdravko dren, you are banned from posting and sending personal messages on this forum. Izmišljeno vrijeđanje administratorice Male od Foruma jer je jača i tlači Zdravka kojem u diskusiji nije dorasla, nego koristi podmetanje i silu da ga onesposobi.

Članarina za klasu Krstaš  (Read 10.016 times)

Offline Daniell Luca

• Noštromo
« Reply #307 on: April 28, 2012, 05:00:20 PM »
Zdrav KO Dren pa di si nam ti?  anim32

Offline more

• Admiral flote
« Reply #308 on: May 08, 2012, 10:48:29 PM »
 U topicu YARDSTICK (HHP) PREMJER U PRIMJENI dato je nekoliko daljnjih podataka o YS (HHP).

Offline more

• Admiral flote
« Reply #309 on: July 24, 2012, 12:35:21 PM »
Eto, još sam i ovu regatu otpilio. Do sada najkomotnije i najuspješnije. Od rezultata po HHP nema ništa jer na regati «Homo si bordižat» vrijeme dolaska na cilj nije se registriralo već samo poredak. Jednostavno i učinkovito! Primjereno regati po Open-u. Regatirao sam s racer-om (Follow me), lijepo sjedio, natezao patarac, pratio unuka kako kormilari i ostale dečke kako brzo i sinkronizirano obavljaju svoj posao i uživao zajedno s mojim kompanjonom na drugom pateracu koji je ujedno bio i zapovjednik. Ukratko, vlasnik i posada (uključivši i pogošćene cure) bili su za pet. Tutnjili smo do 10 čvora, stigli ukupno treći a u grupi usput izgubili konkurenta i začas završili regatu. Nakon toga, pijuckamo kostenlos pivo i promatramo one neimare na obiteljskim krstašima koji se bore s burom i jakom tramontanom da makar izbjegnu DNF. Neki od njih će možda i dobiti neki pehar ako u grupi ne bude više racera. Suosjećam s njima, jer tokom prošle i ove sezone regata i ja sam s mojim obiteljskim krstašem, zbog provedbe projekta HHP, bio u istoj situaciji i po završetku regate osjećao sam, pretežno, gorčinu nepravednosti Open premjera za obiteljske krstaše, a nisam bio jedini. Ali nije bilo drugog izbora. Prikrpali smo se regati koja je namijenjena  racerima i dobili smo ili ništa ili koju mrvu zadovoljstva takmičenja. Obiteljskim krstašima odgovara sistem handicapa, ali takvih regata nema! Zašto? Pustimo to, bolje je da potražimo odgovor na pitanje: zašto se u lučicama lelulja tako puno jarbola a samo jedan do dva redovno učestvuju na regatama? Odnosno: zašto se u našoj tako lijepoj pomorskoj zemlji, na moru bijeli tako mali broj jedara? Oprostite, morao sam si dati malo oduška, ali, morate priznati, da sam to zaslužio obzirom na uloženi trud u potrazi za odgovorom na ta pitanja.
Tokom proteklih dviju godina doživio sam svašta, od ruganja (Fiumanka 2011), omalovažavanja (Primorska i Vinodolska), vrijeđanja (Fiumanka 2012) i bezobraznog negiranja (Grobnička regata). Ali, neka, nije sve izgubljeno, nešto ipak ostaje, ako ništa drugo, a ono spoznaja da nismo još zreli za nešto veće. Bio bi sretan da nije to tako. Vragec, Maza, Jazavac, Golja, Trifida, konačno sam i ja završio svoj dio projekta. U buduće ću regatirati kao i Vi, na racer-u na kome sam do daljnjega uvijek dobro došao, a s mojom vjernom Costabellom ću pokatkad navraćati na neke regate da s mojim jedrima uveličan spektakl i usput da s prijateljima poberem majice, najedem i napijem. Uostalom, DNF na Open regati s obiteljskim krstašem nije nikakva sramota, kao ni sviranje, pjevanje i cuganje, jer se to može shvatiti djelomično i kao protest. Međutim, ako se stvore uvjeti za bolje takmičarsko nadmetanje obiteljskih krstaša, svakako ću puno češće odlaziti na regate.

PS
Nisam potpuno odustao, zdušno ću pomoći svakome u organizaciji aplikacije HHP premjera. Može i proračunom korigiranog vremena putem maila ili mobitela. Osim toga mogu puno pomoći u određivanju veličine handicapa tj HHP broja. Za zainteresiranim, na Web stranici www.3maj.hr prezentirao sam registar podataka o jedrilicama s HHP brojem te još neke korisne formulare.