Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najve─çe dubine jedra, a mo┼żemo analizirati i druge podatke va┼żne za procjenu trenuta─Źnog stanja i optimalnog namje┼ítanja jedra

MLADEN ┼áUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ┼ŻIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i ─Źovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu ÔÇ×Ocean i druge pri─ŹeÔÇť o svojim dogodov┼ítinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: 1. regata i s HHP brojem  (Read 99535 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline level gaga

• Kontra-admiral
Odg: 1. regata i s HHP brojem
« Reply #290 on: November 29, 2011, 12:33:36 AM »
za┼íto bi ja nekome vjerovao na rije─Ź koliko mi je te┼íka barka ili duga. netko si mo┼że napraviti slojeviti bulb s kojeg mo┼że lako skidati kile i prilagodi se trenutnim uvjetima na regati

Spich za┼íto bi vjerovao? Pa zato ┼íto mora┼í smatrati da su jedrili─Źari gentlemeni. Ja se npr u┼żasavam na pomisao da na regati varam, npr kori┼ítenjem motora, ┼íto je daleko jednostavnije od mijenjanja veli─Źine mase kobilice, odnosno mase trupa jedrilice, kod nekog ozbiljnijeg premjera poput Yardsticka. S takvim gnjidama, bez ─Źasti, ne bi sigurno htio biti na regati. Na zapadu, ne biti gentlemen zna─Źi biti isklju─Źen iz dru┼ítva i to u ┼íirem smislu. A mijenjanje mase trupa na ni┼że je poprili─Źno te┼íko, jer u ra─Źun YS ulazi samo veli─Źina mase deklarirane od proizvo─Ĺa─Źa. Tu mo┼że┼í ne┼íto u┼íi─çariti, ali ako je to ispod 8% ukupne mase, onda kod YS nisi dobio ba┼í ni┼íta. Ako ide┼í jo┼í na ni┼że mo┼że┼í u┼íi─çariti najvi┼íe 1 bod, a to ti do─Ĺe cca 1% YS broja. Samo, pazi, tu treba uzeti u obzir zakonska klauzula ugro┼żavanja sigurnosti konstrukcije plovila te ako se dogodi, nedajbo┼że, neka nesre─ça,.... bolje je o tome ne pri─Źati

@More, sa nekima od gentalmena sa tvog podru─Źja se i dalje uredno dru┼żi┼í. Ima onih koji su uredno glumili godinama,a izi┼ílo je na vidjelo kada su prodali brod u drugu ┼żupaniju.
Istra: Brod na moru, a sidro mu je ─ći─çarija

Offline level gaga

• Kontra-admiral
« Reply #291 on: November 30, 2011, 05:59:18 PM »
@More je osta bez besid. Toliko o sporta┼íima gentlemenima.   mad

Offline Daniell Luca

• No┼ítromo
« Reply #292 on: November 30, 2011, 06:00:33 PM »
 welcome

Offline more

• Admiral flote
« Reply #293 on: November 30, 2011, 09:22:10 PM »
Hajde da se malo zabavimo! Daniel i Gaga recite nam pošteno na koliko ste regata bili kormilari samo tijekom prošle i ove godine.
Radi orjentacije, moja norma je ┼íest, a ako ste vi bili samo na jednoj ja ─çu vam se javno izviniti i priznati zabludu da nemate veze s jedrili─Źarskim takmi─Źenjima.
Nekako mi djelujete kao da vam je vrhunac aktivnosti na regatama biti  anga┼żirani negdje u organizaciji (npr. ro┼ítilj) ili su─Ĺenju. Ba┼í ste simpati─Źni!

Offline spich

• Barba
« Reply #294 on: November 30, 2011, 11:04:28 PM »
jel to miri┼íe ro┼ítilj s primjesom hhp-a  :)

Offline level gaga

• Kontra-admiral
« Reply #295 on: December 05, 2011, 06:54:13 PM »
Hajde da se malo zabavimo! Daniel i Gaga recite nam pošteno na koliko ste regata bili kormilari samo tijekom prošle i ove godine.
Radi orjentacije, moja norma je ┼íest, a ako ste vi bili samo na jednoj ja ─çu vam se javno izviniti i priznati zabludu da nemate veze s jedrili─Źarskim takmi─Źenjima.
Nekako mi djelujete kao da vam je vrhunac aktivnosti na regatama biti  anga┼żirani negdje u organizaciji (npr. ro┼ítilj) ili su─Ĺenju. Ba┼í ste simpati─Źni!

Zabavimo se happy0034! Nešto više od jedne. Hoće li isprika uskoro? anim59

Offline Daniell Luca

• No┼ítromo
« Reply #296 on: December 06, 2011, 04:47:57 PM »
par za timunom par za ro┼ítiljem....  tong47

Offline level gaga

• Kontra-admiral
« Reply #297 on: December 07, 2011, 11:07:00 PM »
Nema MORA.Nema isprike guo99 :'( :'!

Offline more

• Admiral flote
« Reply #298 on: December 08, 2011, 02:01:50 PM »
Barkenfahren se ne ra─Źunaju u regate

Offline Daniell Luca

• No┼ítromo
« Reply #299 on: December 08, 2011, 04:47:49 PM »
oooooo sada se i regate djele??? ┼íto nije bilo dosta podjela na "OPEN" i regate? Najbolje da MORE napravi podjelu koje su to regate a koje nisu pa da vidimo da li ulazimo ili ne  :sail: