Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: 1. regata i s HHP brojem  (Read 101913 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline gindac

• Noštromo
Re: 1. regata i s HHP brojem
« Reply #10 on: March 24, 2011, 11:39:53 AM »
U svakom slučaju se izvinjavam ako sam nekoga nehotice uvrijedio bilo zamjenom spolova ili osobe. U svakom slučaju za inicijalizaciju cijelog sistema možemo raditi pod pseudonimom kad sistem proživi članovi će morati definitivno i jednoznačno znati kome i na koji način se obratiti za bilo koje probleme u vezi sa HHP.
Za one koji ne znaju kamo idu nema povoljnog vjetra

Offline gindac

• Noštromo
« Reply #11 on: March 24, 2011, 11:47:34 AM »
Što se mene tiče mogu se složiti s tobom .
 Ja sam se povodio jednim izvatkom iz raspisa regate u njemačkoj (vidi moj post i njemački tekst) koji kaže da samo za tu regatu YS može odrediti i regatni odbor. Samim tim jedrilica ulazi u sistem HHP a njegov privremeni HHP na razmatranje na NP.
To je moj prijedlog ne i zakon.
Za one koji ne znaju kamo idu nema povoljnog vjetra

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #12 on: March 24, 2011, 12:17:44 PM »
Dali onda  možemo napraviti neki konkretni, unificirani pismeni dokument koji bi išao kao prilog oglasu regate i / ili uputama za jedrenje u kojem  bi stajale osnovne informacije vezane uz HHP i njegovu primjenu pa da  se to 'gura' kao dodatak službenim oglasima regate - uz blagoslov RO? A u prijavnici bi trebalo stajati da se jedriličar izjasni sa DA ili NE dali se želi takmičiti i u konkurenciji  HHP uz napomenu da pravovremeno obavi registraciju / prijavu (Vrjedi za one koji još nisu članovi HHP, koji jesu se podrazumijeva) pa se to naknadno obradi u rezultate po HHP. E sad, ko će to odrađivati? Na ragati u kojoj je  u organizaciji netko 'od nas'  taj bi se trebao pobrinuti oko toga, a tamo gdje nije natko 'od nas'  to odrađuje neki 'naš'  jedriličar sudionik dotične regate kojem su dostupni podaci u nekom digitalnom obliku (word, excell)

hiohz99
Jesam ja to dobro skontao ili mi je nešto promaklo  :confused:
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline maza

• Noštromo
« Reply #13 on: March 24, 2011, 01:13:32 PM »
Tko nema valjanu plovidbenu dozvolu ne smije isploviti a kamoli jedriti po OPEN-u.
Tko nema brod premjeren po ORC-u ne može jedriti po ORC-u.
Tko nema HHP-broj može jedriti koliko ga volja na svim regatama ali ne može biti rangiran po HHP-u.
Kad dobije HHP broj onda može uspoređivati i kalkulirati kako bi bio plasiran na svim regatama oko našre obale, za koje nađe sudačka vremena jedrenja.
A da dobije HHP BROJ TREBA SAMO OTIĆI NA NAŠE STRANICE I TAMO ISPUNITI NEKOLIKO PODATAKA. iLI
Ode anonimno na naše stranice upiše podatke u proračun i sazna svoj HHP broj. A nije se niti učlanio !!!
A članstvo ga NIŠTA NE KOŠTA. Treba se samo usaglasiti sa HHP-Club odrednicama. Ali zato nema dokumenta, nema pošte, nema faxova, nema sastančenja jer TO ODUZIMA VRIJEME I KOŠTA.
Pa di toga ima ? Rekli bi Dalmatinci. KI to more platiti ?
Pa zar ima nešto lakše od toga.
ZATO NEMOJMO KOMPLICIRATI.
Da sve to ne bi bilo baš radničko samoupravljanje iz samoupravnog socijalizma, HHP-Club ima tri člana koji potvrđuju HHP broj, vode računa da se sve to odvija prema odrednicama, rješavaju organizacijske probleme i software, design itd To su VRAGEC, ŠTIBRA ( koji su to već i riješili ili rješavaju ) i još netko, recimo Gindac, Jazavac, More, Trifida, Ana ili bilo koji od 24 člana HHP-Cluba. DRAGOVOLJNO- BEZ LOVE, sljedeće godine netko drugi, i tako dalje.
A sve to amenuje netko tko rješava naizgled nerješive probleme HHP-Cluba, možete izabrati koga hoćete, ali ja sam se kandidirao i napisao argumente , .....( nemam pojma u kojem postu jer su ovo sve Vragec i Tin ispremješali.,  doduše u najboljoj namjeri )  i to zato da ovaj HHP Club stane na noge, a poslije će valjda biti lakše.
Da li sada sve to jasno ?

Offline more

• Admiral flote
« Reply #14 on: March 24, 2011, 09:05:17 PM »
Meni je jasno! happy0034

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #15 on: March 24, 2011, 10:33:30 PM »

Maza, ne kužim baš što želiš reći  sa ''ZATO NEMOJMO KOMPLICIRATI''.
Zašto?

Danas je ekipa iz JK Raba izrazila želju da se HHP  provede i na regati na Rabu  (početak svibnja)  happy0034
Bio je to telefonski poziv koji me veoma obradovao jer sam prvo i drugo  izdanje  jedriličarskog druženja 'uhvati vjetar' jedrio kao gost tamošnjih entuzijasta i bilo mi je jako lijepo  :bighug: Ove godine je to 'blagoslovom' HJSa  'prava' regata u organizaciji 'pravog' novoosnovanog jedriličarskog kluba   i veselim se ponovnom jedrenju na Rabu, nadam se osim po Openu i po HHP-u.
Na moju žalost, sugovorniku nisam baš znao ukratko i konkretno  objasniti kako će to u praksi izgledati provesti HHP.

Moram priznati da sam se počeo gubiti u cijeloj ovoj poplavi informacija rastavljenih na više podtema. Ok, uredu to raščlanjivanje,  slažeme se, ali mislim da smo postavili temelje cijele priče,  ostaje još pridružiti nekoliko brojeva nedefiniranim članovima,  ako dobro shvaćam i stavljanje u pogon programa za obradu podataka koji bi jedrena vremena pretvarao u listu sa poretkom po HHP-u (ispravite me ako griješim  :confused: ) i sad bi postavio pitanje.

Kako operacionalizirati cijelu stvar?
Prvo, moramo računati na to da masa jedriličara ne čita NP (ma koliko to čudno i heretički zvučalo)  i da će se sa HHPom prvi put sresti na nekoj regati prilikom prijave. Zato sam gore u jednom postu napisao (predložio), unificirati tekst i postupak,  rezimirati cijelu priču u par redaka i priložiti oglasu regate i uputama za jedrenje (ovo drugo uz blagoslov glavnog suca) jer  znam iz prakse iz prve ruke da bar 40% jedrililčara na prijave u RO dolazi zadnji tren, bez ispunjene pretprijave, nemaju pojma ko im jedri, ...da ne nabrajam. Zato takvima treba što jednostavnije  predočiti ideju i omogućiti im upis u HHP - tko, kako, kada?
Zatim, nakon regate, kad suci imaju gotove rezultate sa jedrenim vremenima, - što, tko, kako do liste poretka po HHPu u elektronskom i papirnatom obliku.

Neki klubovi će ideju prihvatiti objeručke i možda dati / imati  čovjeka više u RO koji će biti zadužen samo za HHP.
Neki vjerojatno neće jer im fali ljudi i HHP im je dodatno opterećenje, zadnja stvar na listi prioriteta.

Možda sam se zapetljao bezveze  jer sam i sam u košmaru zbog viroze...Nadam se da shvaćate što želim reći... hiohz99 ukratko- kako sa riječi i tablica prijeći na djelo na regatama - nacrtano i objašnjeno korak-po- korak
 :sail:
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline maza

• Noštromo
« Reply #16 on: March 24, 2011, 11:00:52 PM »
Bok Jazo, :bighug:
Prvo ti želim da izađeš iz te viroze.
Kad ti se glas vrati, uzvrati poziv ekipi iz JK RAB i zamoli ih da odu na naše stranice HHP kluba.
Tamo će pročitati sve o našem HHPremjeru i shvatiti smisao izjednačavanja izgleda svih jedrilica koje jedre na regati.
Uputi ih da se  1. UČLANE U HHP klub - kao što si i ti učinio
                        2. Da odrede HHP broj svojim jedrilicama pomoću izračuna na koji se dolazi na njemačkim stranicama. I dalje prema uputstvima koja su tamo navedena.
                        3. Mi ćemo provjeriti da li su dobro izračunali svoj HHP broj
                        4. Jedrilice koje imaju ORC premjer ili su ga imale, svoj GPH podijele sa 7,1 i to je njihov HHP broj
Oni jedriličari koji dolaze u zadnji tren će imati još 5 minuta da to isto učine. Dakle prvo 1, pa  2. Ukoliko neznaju, nemogu ili neznam što , onda im TI pomogni. Jer to je tvoja zadača po odrednicama HHP kluba. Samo odu na naše stranice i za čas sve riješe.Kao što si i ti sam to napravio.
Suci će dobiti od nas vrlo jednostavne upute,  kako nakon što su zabilježili realna vremena jedrenja mogu dobiti i korigirana vremena jedrenja po kojima se određuje plasman.
Ukoliko žele mogu i dalje jedrilice podijeliti u grupe kao po OPEN-u, s time da plasman nije po realnim vremenima dolaska u cilj nego po korigiranim u ovisnosti o HHP broju.
Ne možeš vjerovati da je tako jednostavno zar ne Jazo? Pozdrav Malom LOšinju. :sail:
« Last Edit: March 24, 2011, 11:19:03 PM by maza »

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #17 on: March 25, 2011, 12:29:10 AM »
Bok Jazo,
Prvo ti želim da izađeš iz te viroze.
Kad ti se glas vrati, uzvrati poziv ekipi iz JK RAB i zamoli ih da odu na naše stranice HHP kluba.
Tamo će pročitati sve o našem HHPremjeru i shvatiti smisao izjednačavanja izgleda svih jedrilica koje jedre na regati.
Uputi ih da se  1. UČLANE U HHP klub - kao što si i ti učinio
                        2. Da odrede HHP broj svojim jedrilicama pomoću izračuna na koji se dolazi na njemačkim stranicama. I dalje prema uputstvima koja su tamo navedena.
                        3. Mi ćemo provjeriti da li su dobro izračunali svoj HHP broj

Taj su dio odradili (ne svi, ali vjerujem da s vremenom hoće)

4. Jedrilice koje imaju ORC premjer ili su ga imale, svoj GPH podijele sa 7,1 i to je njihov HHP broj
Oni jedriličari koji dolaze u zadnji tren će imati još 5 minuta da to isto učine.

Ne vjerujem da će to napraviti zadnjih 5 minuta. Ili su to napravili prije, ili ih nije briga, ili nemaju pojma o HHP  pa će to napraviti tek za slijedeću regatu ako ih zanima. Zato predlažem da se složi jedan kratki info text sa linkom na www HHPa  koji bi pratio svaki oglas regate ako to organizator naravno želi (a trebao bi jer time može dobiti još koju barku  na regati)

Dakle prvo 1, pa  2. Ukoliko neznaju, nemogu ili neznam što , onda im TI pomogni. Jer to je tvoja zadača po odrednicama HHP kluba. Samo odu na naše stranice i za čas sve riješe.Kao što si i ti sam to napravio.

OK, to i radim  ali to ne mogu raditi (ja ili netko drugi) ako primjerice sjedim u RU i neznam, recimo primam prijave,  dijelim majice,  ili što se već radi u RU...

Suci će dobiti od nas vrlo jednostavne upute,  kako nakon što su zabilježili realna vremena jedrenja mogu dobiti i korigirana vremena jedrenja po kojima se određuje plasman.
Ukoliko žele mogu i dalje jedrilice podijeliti u grupe kao po OPEN-u, s time da plasman nije po realnim vremenima dolaska u cilj nego po korigiranim u ovisnosti o HHP broju.

Ovaj dio me jako veseli  happy0034

Ne možeš vjerovati da je tako jednostavno zar ne Jazo?

hiohz99 Iskustvo me tjera da pomislim da se i najjednostavnije stvari  na putu iz teorije u praksu ponekad zakompliciraju. Ili se to samo meni događa  :confused:

Pozdrav Malom LOšinju.

:thanx:

Offline maza

• Noštromo
« Reply #18 on: March 25, 2011, 02:00:35 PM »
JAZO :bighug:
Zato predlažem da se složi jedan kratki info text sa linkom na www HHPa  koji bi pratio svaki oglas regate ako to organizator naravno želi (a trebao bi jer time može dobiti još koju barku  na regati)
Tvoj prijedlog ok. happy0034
Već pripremljeno, imamo na web stranici jedan prozor koji se zove REZULTATI REGATA po HHP-u, Tu možemo staviti sve što nam organizator regate pošalje. A otvoriti ću i prozor NAJAVE REGATA po HHP-u .
Zadovoljan?

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #19 on: March 25, 2011, 03:03:33 PM »
JAZO :bighug:
Zato predlažem da se složi jedan kratki info text sa linkom na www HHPa  koji bi pratio svaki oglas regate ako to organizator naravno želi (a trebao bi jer time može dobiti još koju barku  na regati)
Tvoj prijedlog ok. happy0034
Već pripremljeno, imamo na web stranici jedan prozor koji se zove REZULTATI REGATA po HHP-u, Tu možemo staviti sve što nam organizator regate pošalje. A otvoriti ću i prozor NAJAVE REGATA po HHP-u .
Zadovoljan?

Da  i ne. To što si napravio je dobro, ali nisam baš na to mislio. Valjda neznam objasniti.  opu8568
Da probam ponovo:

Mislio sam da kad organizator  oglašava regatu, da u oglasu regate bude dio u kojem kaže nešto primjerica kao ''Ako se na regati prijavi tri ili više jedrilica prijavljenih u HHP (ovdje link na HHP) napraviti će se i poredak po HHP-u i (ovaj dio koji slijedi nije obavezan i neka bar u početku ovisi o organizatoru) nagradit će se prve tri jedrilice po HHP u. Vlasnici jedrilica koji još nisu učlanjeni u HHP mogu to napraviti na web stranici (link) Učlanjenje je besplatno...bla bla itd''.  Naravno to treba sročiti lijepo i smisleno, te taj tekst razaslati klubovima uz popratno objašnjenje što, kako i zašto i zamolbu da podrže HHP i taj tekst uvrste u oglas regate.