Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Aku bušilice - Makita, Bosch, Dewalt, Festool....zamjena ćelija i reparacija bat  (Read 35771 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline denister

• Barba
  • još plutam :)
hehe isprobao i radi cca 2 mjeseca i opet pedala ;)

Offline Friga

• Timunjer
  • **
@denister
Lotao si baterije?
Van de Stadt Jupiter

Offline denister

• Barba
da jesam, ali ajde da ne spamamo više..ok ;)

Offline malibrzi

• Mali od palube
  • *
ok, ajd ovako treba mi 13 baterija od 1,2V ampera neznam, koliko bi me koštala jedna baterija, pa sad navedi cijene...
znači jedna baterija od 1,2V i toliko i toliko ampera košta taoliko i toliko...probaj tako(btw. stvarno mi ih treba 13 i neznam od koliko su ampera jer ne piše na njima)

ovako : ako je Ni-Cd 18V - znači ide 15 članaka po 1,2V serijski - obavezno , ali obavezno se moraju punktirati - jer lem ubija bateriju -
Ukoliko se radi o SC 2000mAh članku - najčešće je takav onda bi te jedna sa poslom došla : 290 kn/kom
Ukoliko se radi o 4/5 1300mAh SC članku - onda : 240 kn/kom

Ako je Ni-MH SC 3800mAh 18V : sa poslom : 480 kn/kom
Ni-Mh 4/5 SC : 380kn/kom

Što se tiče kineskih baterija : sve čelije se većinom proizvode u Kini a treba samo tražiti pravog proizvođača - pouzdanog!
Ako se sa nekim čelijama radi preko 15 godina onda to ipak mora nešto vrijediti...
Za 100 kn se može samo kupiti smeće koje nema pravo deklariran kapacitet ili nemaju dovoljnu snagu starta
Navedene čelije u kratkom spoju daju preko 20A ( Ni-Cd SC 2,0Ah ) i preko 38A ( Ni-Mh SC 3,8 Ah )

Eto toliko, ako je tko zainteresiran može se slobodno javiti, a ako smatra da su cijene previsoke onda uvijek može kupiti za " 100 kn " kvalitetu  anim32

Offline denister

• Barba
je istina je moj bed 15 komada ih je ;)
btw. vidiš da se može staviti cijena pa čak i okvirna :)

Offline Strici

• Admiral flote
Ja imam nekoloko aku busilica. Najstarijoj AEG 9,6 v, su akumulatori izdrzali oko 7 godina, pa sam kupio kvalitetne celije, bas za busilice. Kostalo me cca 2/3 novih akumulatora, orginalnih za AEG. I jedva da su drzali dvije godine. Sve moje ostale busilice su samo na 12 volta, znate zasto. Ne pada mi na pamet kupiti busilicu na vise od 12 volta. Inace busilice rade. Akumulatori su odlucujuci. Kod modernih busilica je slaba tocka glava za pricvrstiti svrdla, jer se tesko zatezu pa svrdla proklizavaju. Zato ja tu bornu glavu zamjenim za onu  sa stezanjem s nazubljenim kljucem. Da bi bormasina bila od boljih, treba imati dvije brzine. happy0034
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Seriola Dumerili

• Guest
mozda vec svi znaju, a mozda ce nekom pomoci:
http://www.baterije24.com/