Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Rjesavanje otpada s broda  (Read 11457 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline grancipor

• Kontra-admiral
Re: Rjesavanje otpada s broda
« Reply #20 on: February 19, 2010, 01:18:47 PM »
Od ove godine sva plovila prilikom uplovljavanja u luku plaćati će naknadu za zbrinjavanje škovaca i to u vidu "poreza".  happy0034
Svi, bez obzira!  happy0034  ani42
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

Offline zoran-zg

• Mornar
  • **
« Reply #21 on: February 19, 2010, 07:36:27 PM »
Biorazgradiv u more,sve ostalo u marini u smeće,prošle godine dobio slom živaca na Visu radi tri pune vreće povratne ambalaže,prepješaćio nadobudno nekih 7 km da bi mi u dućanu rekli da oni otkupljuju ambalažu dvokratno,kad sam digao paniku i zaprijetio odmah su ju otkupili,ali hebeš novce naspram zdrave prirode,to je moj moto.

GRINGO_ZD

• Guest
« Reply #22 on: February 19, 2010, 07:37:24 PM »
Gle Vragec ono sto sam naveo kao primjer nije ni masovno ni neorganizirano ni jeftino.
Pogotovo ona prica s potopljenim brodom, to toliko kosta da je svim zapadnim zemljama najjeftinije platiti da se olupina odveze ili otegli negdje u indiju i tamo je onda rezuckaju i usput uzivaju u svom ljekovitom smecu koje je unutar takve kompleksne konstrukcije. za onakvo "ekolosko" potapanej olupinu treba ocistiti od svega.
Leo

PS ne spominji velebit, ili bolje odi jednom na Veliko rujno iznad Starigrada (nazalost mozes i autom sada) pa ces vidjeti ljepotu odlagalista na brdu. Nezaboravan dozivljaj dok stojis na prirodnom vidikovcu i gledas s jedne strane velebit a s druge kanal i pag a oko tebe veselo leprsaju raznorazne vrecice.

Offline Quarnery

• Noštromo
« Reply #23 on: February 19, 2010, 08:00:56 PM »
The Great Pacific Garbage Patch - Good Morning America

Na ovoj adresi  je snimak one neznanstvene fantastike.
Usput  i fotka samo jedna od žrtava.

Offline Groff

• Noštromo
« Reply #24 on: February 19, 2010, 08:04:06 PM »
Groff smanji emocije, jer kako bis samo pocrvenio da ja tvrdim da ti zagadjujes kopno( sto je isto jedna floskula)
Ne brini brigu za moje emocije i oprosti mi ča ne zagađujen more a kopno da, ča ćeš, takov san. part0011

Offline marjan

• Chief
« Reply #25 on: February 19, 2010, 09:45:50 PM »
Osobno, u more bacan samo otpatke od hrane a sve ostalo nosin nazad na kopno.
Zato - ne zagađujte more !!! anim43 ch22 fight4

Točno isto radim ja. Plastične vreče za otpad su dio standardnih nabava prije odlaska na more.

Offline Quarnery

• Noštromo
« Reply #26 on: February 19, 2010, 10:26:50 PM »
Gospodine traktor!
Riječ Quarnery postoji vjerojatno prije nego ste uopće saznali što znače slova ''Q'' i ''Y''.Do sad je u zemlji i svijetu bila cijenjena i poštovana, barem što se tiče moje malenkosti i mog truda u nastojanju da Quarnery prezentiram svijetu.
O kulturi ophođenja i ''debilima'' te ''debilovim nagradama'',pa ako želite i o osobama koje eventualno takove nagrade izmišljaju i dodjeljuju pa i zaslužuju, nebih trošio ovaj cijenjeni prostor.
Vaš nivo komunikacije i epiteti koje olako dodjeljujete članovima foruma nije primjeren.
 Osnove ophođenja  ne dozvoljavaju mi  da vam odgovaram istim riječnikom  a vidim da nekakve osnove kulturna ponašanje NE poznajete.
Bit ću slobodan prekinuti daljnji razgovor na ovu temu da nebih isprovocirao i neke teže riječi iz vašeg, kako vidim i inače bogatog riječnika. anim32

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #27 on: February 20, 2010, 10:25:51 AM »
Sve je zavjera... :)

Biraj naslov koji hoces....

Offline Dario

• Admiral
« Reply #28 on: February 20, 2010, 10:59:59 AM »
traktor, ljude si pitao za misljenje i zato molim bez pridjeva razno raznih kad ti kazu svoje misljenje inace  agfweg

Offline Dario

• Admiral
« Reply #29 on: February 20, 2010, 12:46:24 PM »
ma sve je to u redu i nitko Vama ne brani da pisete samo bez vrijeđanja

to sta su nekome argumenti, vama mozda nisu..netko ce mislti da je plasticini prsten potponuo u mulj a, kako vidimo sa slike, na njega je naletila kornjaca koja je sada deformirana za cijeli zivot