Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Zasto placamo pitku vodu tako skupo?  (Read 6932 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ana

• Komodor
  • Spank me!!
Re: Zasto placamo pitku vodu tako skupo?
« Reply #10 on: February 09, 2010, 06:31:59 PM »
nekad ne stignu pratit još i to kad im na njih 2-3  istovremeno dođe 10 brodova na vez....
Part of me is angry, part of me is proud...the rest of me is drunk!
....

Offline Quarnery

• Noštromo
« Reply #11 on: February 09, 2010, 06:46:27 PM »
Ma daa!Apsolutno si u pravu. U onim trenucima baš nebih volio raditi njihov posao. ch4  Ali je interesantno da tad  malo tko pere brod i puni tankove jer se tad toliko toga zanimljivog događa  što apsolutno skreče njihovu pažnju.
A uz sve to ni svi gosti pa ni skiperi nisu dorasli situaciji.
To je svakako kompleksan problem i nikad svi neće biti zadovoljni.

Offline marjan

• Chief
« Reply #12 on: February 09, 2010, 07:02:47 PM »
Mene više smeta ovakav primjer. Hočeš točiti vodu u jedrilicu, recimo 100  litara i naplate ti 100 kuna. I onda susjed Italijan na velikom gliseru toči 1000 litara i opet plati 100 kuna.
Više mi se sviđa nacin kao ga imaju ponegdje Grci. Na molu imaš tankštelu za vodu, ubaciš novac i puniš. I onda dođe 100 litara svakome isto.
A da je za nautičare voda na otocima skuplja nego za domaćine to moramo ipak razumijeti.

Offline Groff

• Noštromo
« Reply #13 on: February 09, 2010, 08:52:10 PM »
Pred deset godina dolazil san u Grčku teretnim brodom, u kopnene luke i po nekim otocima i kroz priču sa agentom o svemu i svačemu, došli smo i do cijene vode. Prije su na otocima naplaćivali vodu kako je ko htio i onda je vlada donesla propis da pitka voda svugdje u Grčkoj mora imat istu cijenu.

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #14 on: February 09, 2010, 09:01:17 PM »
A da je za nautičare voda na otocima skuplja nego za domaćine to moramo ipak razumijeti.

Apsolutno moze biti skuplja. Ali marina/benzinska plati kubik vode recimo 20kn. Ja natocim 100l i platim 100kn. Dakle, zaradili su na meni 99,80kn. Da prodaju kubik za 100kn ne bi nista reko. Za 10-20 kn bi napunio brod vodom i super.

Sto se tice otoka... ako je na otoku voda problem ne bi nauticarima nista dao... mozda tek osnovno da si napune 20-50L da ne umru od zedji... rezim ala Zut i Piskera. :)

Offline Quarnery

• Noštromo
« Reply #15 on: February 09, 2010, 10:35:32 PM »
Mene kod skupe vode smeta druga stvar:
Ako je voda skupa onda je skupa za sve goste bez iznimke.
Ja s brodom pristanem natočim vodu, platim i cijela ekipa ode u lokal jesti.
Dođu gosti zaposjednu apartman koji njih šest plate po danu 50€ i onda kuhaju, krme,tuširaju se do mile volje i sve to za prvotnih 50€. Moja ekipa potroši za jelo daleko više tu večer i još plati 100 l vode 130 Kn.
Takve situacije mi smetaju. anim43  mad

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #16 on: February 10, 2010, 07:19:22 PM »
Činjenica je da su marine država unutar države po masu pitanja,i svi se prave naivni...meni su npr.u Marini Pomer pokušali naplatiti boravišnu pristojbu iako imam prijavljeno boravište u Puli i nisam spavao na brodu drugu noć...  gikg79 prošlo je lišo samo zato, jer nas gospodična nije zavela pravovremeno u evidenciju,pa je trebalo frizirati 2 dana unazad...   party3 .A da je inzistirala,nisam baš siguran kako bi to završilo...  :sparta:
T

Offline marjan

• Chief
« Reply #17 on: February 10, 2010, 08:36:28 PM »

Sto se tice otoka... ako je na otoku voda problem ne bi nauticarima nista dao... mozda tek osnovno da si napune 20-50L da ne umru od zedji... rezim ala Zut i Piskera. :)

Slažem se. Dok sam imao Elan expres sa 4 plastične flaše po 5 litara nikad nije bio problem sa vodom. I u najsušnijoj dobi dobio sam na svakom otoku barem 5 litara vode. Ali kada čarter brod ima recimo rezervoar od 600 litara, 5 pa čak i 20 litara nebi pokrilo ni dno tanka.

Offline zoran-zg

• Mornar
  • **
« Reply #18 on: February 11, 2010, 09:56:22 AM »
Mene kod skupe vode smeta druga stvar:
Ako je voda skupa onda je skupa za sve goste bez iznimke.
Ja s brodom pristanem natočim vodu, platim i cijela ekipa ode u lokal jesti.
Dođu gosti zaposjednu apartman koji njih šest plate po danu 50€ i onda kuhaju, krme,tuširaju se do mile volje i sve to za prvotnih 50€. Moja ekipa potroši za jelo daleko više tu večer i još plati 100 l vode 130 Kn.
Takve situacije mi smetaju. anim43  mad
happy2
Apsolutno moze biti skuplja. Ali marina/benzinska plati kubik vode recimo 20kn. Ja natocim 100l i platim 100kn. Dakle, zaradili su na meni 99,80kn. Da prodaju kubik za 100kn ne bi nista reko. Za 10-20 kn bi napunio brod vodom i super.

happy0034

Ima marina na našoj obali ( kopno) ljepo imaš aparat na kljuć i sve ti se piše od vode do struje to je ok,ali pretplaćivanje vode i po 500% je brutalno bezobrazno.Normalno u današnje vrijeme cijeli svijet bi trebao štedjeti pitku vodu.
Meni je najveći problem ipak kada stignem u neku marinu nakon 3-4 dana mora,ja se jednostavno nemogu suzdržati a da kada napunim pitku vodu jednostavno malo isperem brod od soli,pogotovo špage,jel svi znate kada se špage namoće sa slanom vodom i osuše kako su tvrde,grebu po ruci nisu savitljive te se teže barata s njima,a i tikovina u sijedećem dijelu otvorenog prostora je onako ružno flekava od soli a ja sam ipak za ćistoću na brodu.
Priznajem da mi je malo neugodno kada ispirem brod ali .....čistoča je ljepa i još više istiće brod.

Offline Vođa svih gusara

• Kadet
  • *
« Reply #19 on: March 05, 2010, 09:00:16 PM »
.
Pitka voda je skupa jer je ne znate sami pronači.