Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Koju GPS navigaciju odabrati?  (Read 4376 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dario

• Admiral
Koju GPS navigaciju odabrati?
« on: December 19, 2009, 05:19:20 PM »
Gledao sam GPS navigacije, ovo ljeto sma u Parizu imao posuđenu Garminu nuvi i super zadovoljan

pa vas molim za neke prijedloge, dobre lose strane, itd.?

i prhvatljiva cijena < 2000 kn

Offline zg-mrki

• Kadet
  • *
Re: Koju GPS navigaciju odabrati?
« Reply #1 on: December 29, 2009, 02:21:15 PM »
Garmin Nuvi imam ja i nisam zadovoljan kartama jer su neprecizne i fali mi pola slovenije u njima...
A i ima nekih mušica tipa, s glavne me baci u selu, krug oko crkve i vrati nazad na glavnu iza svih onih"traktora" koje sam prije toga prestigao :D

Offline Dario

• Admiral
« Reply #2 on: December 29, 2009, 05:15:08 PM »
i fali mi pola slovenije u njima...

to ti stvarno nije problem  anim64

bez uvrede clanovima slovencima

gravosa

• Guest
« Reply #3 on: December 29, 2009, 06:00:47 PM »
Gledao sam GPS navigacije, ovo ljeto sma u Parizu imao posuđenu Garminu nuvi i super zadovoljan

pa vas molim za neke prijedloge, dobre lose strane, itd.?

i prhvatljiva cijena < 2000 kn

to ti je dario, malo teze odgovorit, znas onu narodnu, koliko ljudi toliko cudi....

tako i gps  koliko gps-ova toliko ces ih naci koji su za jednog a protiv drugog....

to naj bolje sam izaberi, odluci se za sto ti treba, koje funkcije ti trebaju, jer neko voli recimo kompas , neko je sasvim sretan i bez kompasa, neko voli kad ima 500 way pointa a neko je sretan i sa 100 ili mu uopce ne znace nista, i na koncu  koliko se mozes financijski pruziti,

ja recimo osobno nisam nikad isao  na neki forum sa onim, "koji bi vi preporucili" jer sto je za nekoga super za mene je mozda sranje, da oprostis na izrazu..
recimo ti si bio super zadovoljan sa garmin nuvi, eto vidis, meni se osobno ne svidja, sto ne znaci da ga nebih uzeo ako bi mi ga neko do dzabe, ali kad bi moro sad nesto kupovat uzo bi nesto drugo
« Last Edit: December 29, 2009, 06:03:59 PM by gravosa »

Offline Eventum

• Komodor
  • Born to sail forced to work!
    • Prodajem Elan 333
« Reply #4 on: December 30, 2009, 11:30:08 PM »
Probao sam dosta toga, pa mogu reći da je Garmin nekako intitivniji, no na koncu sam odabrao Mio C720 s ipak nešto boljom Cardinale kartografijom. Rute se mogu planirati, ali je sam postupak značajno kompliciraniji nego na Garminu. Milsim da je Garmin bio bolji i oko označenih POI-a, koji zapravo daju dodatnu dimenziju korištenju GPS-a u vozilu.

Sa stanovišta uređaja meni su za kupovinu dodatno presudile značajke C720 uređaja u istom cjenovnom razredu s Garminom, pa je tako ovaj imao mogućnost reprodukcije DivXa i MP3-a, Bluetooth za handsfree komunikaciju s mobitelom, digitalni photo 2Mpix... Napomena, uređaj je kupljen prije više od dvije godine.

Offline bullsovik

• Kadet
  • *
« Reply #5 on: January 12, 2010, 10:41:04 PM »
Ja cu si uskoro kupit Garmin GPSmap 420 ili 520.  Dali je neko koristio od ova dva navedena????

Offline sLi

• Sekondo
  • Music takes me up!
« Reply #6 on: January 12, 2010, 11:43:37 PM »
frend prodaje skoro nov, jednom koristen garmin nuvi 760...

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=37420&ra=true#nuvi760

ako je ko zainteresiran, cijena bi bila oko 200€...sva oprema u kutiji sa koznom futrolom, upute i detalji na linku

ja lako uvalim potrebne karte po zelji..blue chart, adria route, city navigator europe itd...

Offline pelig

• Sekondo
Alternativa GPS-u
« Reply #7 on: October 04, 2018, 11:17:32 AM »
Vidim, danas svi koriste taj GPS. Dapače imaju ih i po nekoliko komada. Sekstantom se nitko ni ne zna služiti. Oni koji su znali su ili zaboravili ili nemaju tablice... Loran i Decca su zaboravljeni. Pa, zanima me koristi li netko ruski sistem za pozicioniranje ili što slično?

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #8 on: October 04, 2018, 01:30:18 PM »
Ja ti koristim https://www.navionics.com/fin/  zadovoljan sa njime,  inace se mislim prebaciti na http://isailor.us/isailor/index.htm
Imam i papirnate karte za svaki slucaj ali navigacija je puno laksa jer direktno vidis svoju poziciju pa mozes izbjegavati plicake i stijene. Po kanalima , rijekama i jezerima je puno lakse navigati jer stoji ipred tebe a mozes planirati rutu kao i memorizirati svoje putovanje. Ako koristis tablet ili smartic preporuceno da bude u futoli protiv vlage a ujedno da ima negdje u blizini napajanje ili backup baterija.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)