Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Loša iskustva sa odvezivanjem bajbota  (Read 10358 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline brada

• Mali od palube
  • *
Re: Loša iskustva sa odvezivanjem bajbota
« Reply #10 on: February 10, 2009, 08:24:54 AM »
Moja priča

Prije puno godina sa Elanom 19 smo krenuli za Lošinj sa Punta križe i kako se digla bura nisam čekao otvaranje mosta (na barci su mi bili žena i 5 godišnji sin) nego sam se sakrio u ribarsku lučicu Rovenska.Kako su svi vezovi bili zauzeti zaronio sam i prvukao konop kroz neki lanac na dnu a provom se vezao za veliku jedrilicu od nekih 18 metara.Ubrzo je dosao lik od 1,5 visine koji čuva tu jedrilicu i urlao nešto na talijanskom, jedino je psovati znao na hrvatskom.Popeo se na tu jedrilicu i na moje zaprepaštenje odvezao mi priveznu cimu i bacio je u more...Oni koji me pozanju zanju da sam krenuo da ga lansiram preko lukobrana ali me je moja žena uspjela smiriti i spasiti imbicila.
Skocili su ostali turisti i prevezali nas na neku ribaricu...
Tresao sam se još satima.
Lik je urlao da ćemo mu oštetiti jedrilicu a njegovi bokobrani su bili toliki da jedan jedva stane u kokpit Elana.
Strašnih kretena ima po moru.
JK NEVERIN

Offline matoi

• Terco
    • sailpinchika
« Reply #11 on: February 10, 2009, 11:43:28 PM »
Nema se šta reći na takve užase. Dobro da su te spriječili, i da vam se nije ništa dogodilo. To što si izdržao a da ne napraviš neki krivi potez čini te boljim. A ova budala, ko ga jebe, nek se potopi negdje daleko.

Offline Schultz

• Timunjer
  • **
  • Sakrameski...
« Reply #12 on: February 13, 2009, 08:49:22 AM »
To što si izdržao a da ne napraviš neki krivi potez čini te boljim.

To je istina i tako nas uči kućni odgoj, bonton, Biblija, Kuran i sve ostalo ali smo svjedoci da što si veća budala da imaš manje problema sa svima.... Da je zabio talijanu sidro u bok broda, izašao van i bacio ga u more i onda se popišao na njega dok izlazi iz mora, siguran sam da nebi poslije imao problema u toj lučici sa vezom....

Nažalost, iskustvo nas uči da je to istina iako je to tužno.....
Use, nase, podase...

Offline mali

• Seascape junkie
  • Noštromo
« Reply #13 on: February 13, 2009, 11:15:17 AM »
bravo Schultz, a sta sa onim tipom u Cavtatu koji tjera ljude ca sa rive i neda im se vezat da se jave na carinu i jos ih usput vrijeđa. navodno ima masu prituzbi na njega a niko mu nista ne moze. bilo u jednom MORU (magazinu).
Seascape is fun!!

Offline Dario

• Admiral
« Reply #14 on: February 13, 2009, 11:46:37 AM »
zasto mu nitko nisat ne moze?

jos najbolje da mi se netko brani vezati na carinski gat

Offline Schultz

• Timunjer
  • **
  • Sakrameski...
« Reply #15 on: February 13, 2009, 02:29:47 PM »
bravo Schultz, a sta sa onim tipom u Cavtatu koji tjera ljude ca sa rive i neda im se vezat da se jave na carinu i jos ih usput vrijeđa. navodno ima masu prituzbi na njega a niko mu nista ne moze. bilo u jednom MORU (magazinu).

A svakakvih budala ima....

Problem sa budalama je što te spuste na njihovu razinu a onda te dotuku iskustvom.....

;D ;D ;D ;D
Use, nase, podase...

Offline Andraz

• Barba
« Reply #16 on: February 13, 2009, 02:41:11 PM »
Odlično Schultz, htio sam nešto tako napisati ali mi je hrvatski pre loš da bi ispalo tako dobro.
« Last Edit: February 13, 2009, 03:12:30 PM by Andraz »

Offline harakiri

• Kadet
  • *
« Reply #17 on: February 16, 2009, 02:08:41 AM »
sva sreća nisam dosad nigdje doživio odvezivanje bajbota. dosta puta bi ljudi galamili čim sam se iskrcao pa bi se odma prevezao...

Offline dalvey

• Mali od palube
  • *
« Reply #18 on: March 01, 2009, 02:27:27 PM »
Stibra, hvala ti za vrlo koristnu informaciju o jugoistočni duboki uvali za sidrenje na Korčuli, sad znam gdje je ta lokacija
Lp i mirno more
no rain, no rainbow !