Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Loša iskustva sa odvezivanjem bajbota  (Read 10382 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
Loša iskustva sa odvezivanjem bajbota
« on: November 18, 2008, 02:23:20 PM »
Koliko ste imali slučajeva da vam neki kreten odveže bajbot kad ste se sidrili i otišli na obalu?

Ljetos, npr. u Korčuli, žena nam je odvezala bajbot, vidjeli su je, i naravno bajbot je daleko otplutao, nitko ga nije vidio i naravno morali smo platiti istog pri povratku broda, jer osiguranje ne pokriva bajbot.
Kaj je najgore, prijava policiji i lučkoj kapetaniji, samo su se nasmješili i rekli da je to tu normalno. Ipak je došao nemotiviran policajac i napravio uviđaj. Ujutro sam nagovorio policiju da odu kod žene i pogledaju da ga nije možda spremila u garažu.

Usput, to je poznata bogata obitelj, koja je totalno izbetonirala obalu, sagradila zid da se ne može proći tim dijelom obale. Policajac je nakon razgovora rekao da su bili užasno ljuti i živčani što se netko usudio njima poslati policiju, ali sve je ostalo samo na tome. Lučki kapetan je pokazao malo bijesa, jer dobro znaju da su tamo u uvali nekoliko njih neovlašteno prisvojili obalu bez ikakve koncesije. Ali naravno nikome ništa.
« Last Edit: November 18, 2008, 02:24:53 PM by stibra »

Offline Dario

• Admiral
Re: Loša iskustva sa odvezivanjem bajbota
« Reply #1 on: November 18, 2008, 02:30:09 PM »
odvezivanje bajbota? sreća da jos nisam imao takav slučaj ali toga me uvijek strah

a odvezala vam ga je zato jer se se vi kao vezali na "njeno"  ili?

Offline dag

• Barba
    • fotograf
« Reply #2 on: November 18, 2008, 02:49:49 PM »
Katastrofa, kakvi ljudi!

Offline matoi

• Terco
    • sailpinchika
« Reply #3 on: November 18, 2008, 04:10:36 PM »
Meni je u Mulinama na Ugljanu genijalac skinuo muring s krme i stavio ga sebi na gliser, a drugi muring koji je bio slobodan između njega i mene mi je samo ofrlje nabacio na bitvu. Srećom nije se ništa dogodilo iako je bura derala ko blesava. Valjda je tip mislio da ako mi barka izgleda ko bajbot da to onda nije ništa strašno.     :P

Mato

Offline dag

• Barba
    • fotograf
« Reply #4 on: November 18, 2008, 05:58:16 PM »
Aaaaa! U tim situacijama ne znas da li bi njime brisao rivu ili ga sjeo pred sebe i uz biru mu objasnio mirno kako se stvari rade.
Bolje 10 x duboko udahnuti i opredijeliti se za drugu opciju.
Ona zena iz prvog posta je za prvu.  :(

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #5 on: November 18, 2008, 07:40:57 PM »
odvezivanje bajbota? sreća da jos nisam imao takav slučaj ali toga me uvijek strah

a odvezala vam ga je zato jer se se vi kao vezali na "njeno"  ili?

Kaj je najgore nismo, već na jedan javni dio pored njezinog. Ali bila je užasna uvreda što smo pomislili pristati bajbotom ispred njezine kuće.

Offline sailpower

• Timunjer
  • **
« Reply #6 on: November 18, 2008, 08:17:51 PM »
Ne znam jesu ti likovi ikad culi za izraz pomorsko dobro.  ???
Live to sail. Sail to live.

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #7 on: November 19, 2008, 12:10:53 AM »
Ne znam jesu ti likovi ikad culi za izraz pomorsko dobro.  ???

Jesu, jer je to odvjetnička obitelj :)
Napravili su zid, tj. terasu ispred ljetne kuhinje koji je ukopan u more, tak da jednostavno ne možeš proći tim dijelom obale. Postoje u biti 3 obitelji koje su svoja zdanja izbetonirali do mora i prisvojili obalu. Najzanimljivije je da se pred dvije kuće ovo ljeto intezivno betoniralo direktno u moru, naravno bez ikakvih dozvola (provjereno).

Offline dalvey

• Mali od palube
  • *
« Reply #8 on: December 13, 2008, 11:27:14 AM »
Stibra,

Ne bi bilo loše, nego vrlo koristno, molim te da nama daš bar grubu informaciju koja uvala je to u Korčuli ili dio otoka. Zanima me zaista izbiljno, jer več 3 poslednje godine ljetujem u Korčuli. Do sada nisam imao loših iskustava u ni jednom smislu. Može se desiti. da si pokvarim dopust zbog takvih štoseva.

Pozdrav i mirno more!
no rain, no rainbow !

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #9 on: December 29, 2008, 11:13:41 PM »
Pa duboka uvala za sidrenje jugoistočno od grada, tj. uvala prije benzinske ako ideš od grada. Ne znam kako se točno zove.

Na jugozapadnoj strani uvale (prije plitkog dijela uvale), ekipa je okupirala obalu (4-5 kuća) bez ikakve koncesije. Prema policiji i lučkoj kapetaniji, odvezivanje gumenjaka je tamo normalna stvar i nikoga to baš ne brine previše :(