Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najve─çe dubine jedra, a mo┼żemo analizirati i druge podatke va┼żne za procjenu trenuta─Źnog stanja i optimalnog namje┼ítanja jedra

MLADEN ┼áUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ┼ŻIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i ─Źovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu ÔÇ×Ocean i druge pri─ŹeÔÇť o svojim dogodov┼ítinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Tko danas je jedrio?  (Read 192924 times)

nac and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kompica

• Mornar
  • **
Re: Tko danas je jedrio?
« Reply #800 on: January 23, 2018, 05:38:04 PM »
Solo sailing tek toliko da se skine prasina sa jedra  :glasses1:
Vrijeme krasno ali vjetra malo.
« Last Edit: January 23, 2018, 05:42:21 PM by kompica »
Pessimist se ┼żali na vjetar, optimist o─Źekuje da ─çe se promijeniti a realist prilago─Ĺava jedra.Sir William Arthur Ward

Offline estan

• Admiral
« Reply #801 on: January 27, 2018, 08:32:23 PM »
Trenutno se mogu javiti samo u rubrici tko je danas šta brusio i puturavo. Brod je vanka u škveru.

Offline kompica

• Mornar
  • **
« Reply #802 on: January 27, 2018, 09:12:11 PM »
Pa i to ima svojih cari. Kad ja budem brusio ti ces vjerovatno jedrit. Cekam da malo zatopli pa cu se uhvatit posla. Ove ce godine biti malo obimnije.
Pessimist se ┼żali na vjetar, optimist o─Źekuje da ─çe se promijeniti a realist prilago─Ĺava jedra.Sir William Arthur Ward

Offline estan

• Admiral
« Reply #803 on: December 03, 2018, 12:17:49 PM »
Ja, od prije nekih davadesetak dana idem ─Źesto na more. Fala bogu vitra ima i uglavnom se uvik jedri. Nekada se vataju bave, ali ─Źe┼í─çe se jedri ba┼í lipo, tako da brzina rijetko padne ispod 5 ─Źv. Nedostaju mi ljetne radosti, poput kupaja i sl., ali dobrog jedrenja je o─Źigledno vi┼íe u kasnu jesen, bar kada je jesen ovako vjetrovita kao ova, jer pamtim i mnoge vi┼íednevne bonace u ovo doba godine.

Offline Maestral

• Mornar
  • **
« Reply #804 on: December 03, 2018, 09:03:59 PM »
Ju─Źer skinuo sva jedra, lijepo slo┼żio i pospremio. Kad bude volje, ─Źeka me poprili─Źno posla sa preure─Ĺenjem sistema za single handed skra─çivanja jedara. Dojadilo mi non stop vikati i svaki put nanovo obja┼ínjavati prijateljima, koji su onako za gubljenje vremena samnom na brodu, kako se skra─çiva jedro u malo "ja─Źoj bonaci". Odlu─Źio sam, da ─çu sve to raditi sam iz kokpita, da mi ne uni┼ítavaju vi┼íe drugi jedra.

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #805 on: December 04, 2018, 07:34:07 PM »
PIJK HIJENA je odradila Regatu ,,Gotova Jela 2018,,;4  plovila,prema Unijama,na Lignjadu;kao i uvjek,start je bio spontano ilegalan oko 10:00,
a ostalo je bilo  gu┼ítanje mora i vjetra preko Kvarnera.
Da smo mogli naru─Źiti bolje uslove,nebi bolje pro┼íli svi kompletno!-orca/mezaorca do uplovljenja-3 borda do veza na mol (jedrio u 2 na ,,Silver Pearl,,-u,kao ─Źlan posade).
 Organizator fe┼íte nas je primio s dobrodo┼ílicom,iako smo tek nakon par sati samoinicijativno rekli,tko smo,za┼íto smo i odakle smo, :icon_salut: Parafrazira─çu odgovor:,,bla,bla,...DOBRODO┼áLI STE!,,Istina,malom broju ljudi u posadama, Unije nisu strane,zato smo i do┼íli. tong47
 Svim dobrim ljudima i organizatorima na ovoj manifestaciji, ─îestitam na pravom obilje┼żavanju Dan -a Sv. Andrije,i gostoprimstvu!

Za nazad,prava ,,hebemtiprognozu,,pri─Źa-najavljeno solidno Jugo do cca 11:00 pa okret na Maestral!  :icon_scratch:
Poradovali se spinu,ali avaj!startali sa mi┼íelom sa zapada i cikacaka do ispred Porera,sastavilo kuhati sa jugozapada(cca 5Bf,razbijenih valova oko 1-1,2m max.);bez kompleksa zarolali genovu za 1/3,tek toliko da timun ne tra┼żi zaorcat! :D
  Ovo je bilo vi┼íe krstarenje,po prirodi regate...ali...oboje na tom brodu smo smo bili regatijeri(po default-u),s time da je mene te┼że navu─çi na krstarenje. :violent1:
 Kakogod,bilo mi je ─Źast i zadovoljstvo jedriti sa osobom koja zdravo do┼żivljava more i vjetar. :D

T

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehani─Źar
« Reply #806 on: December 05, 2018, 03:38:42 PM »
Evo me malo tu nakon duuuge pauze...jedri se sve manje iako od jedrenja nisam odustao niti mi pada napamet. Evo malo  materijala od ljeta koje sam uspio poslo┼żiti, jedan filmi─ç sa jedrenja sa mojom barkom, i jedan sa pripreme za regatu  tradicijskih barki, sa replikom lo┼íinjske regatne pasare Primavera:

https://www.youtube.com/watch?v=rTNT0MDBK_w

https://www.youtube.com/watch?v=uKWdjB3OHoQ

I dva kratka sa vrlo rijetkih ljetnih ljen─Źarenja:

https://www.youtube.com/watch?v=PmLuvohTVdY

https://www.youtube.com/watch?v=jmUSdo7maQ8

Umalo zaboravih, i HIR3 smo ispratili tako─Ĺer pod jedrima:

https://www.youtube.com/watch?v=1p64GuqanUk
« Last Edit: December 05, 2018, 04:18:24 PM by jazavac »
Za dvadeset godina, biti ─çe┼í vi┼íe razo─Źaran s onim ┼íto nisi napravio od onoga ┼íto jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istra┼żuj. Sanjaj. Otkrivaj.ÔÇô MARK TWAIN

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #807 on: December 09, 2018, 01:56:59 PM »
 :icon_salut: Jazavac,
A ja se potajno nadao da ─çemo se na─çi na sredini,ako,ni┼íta,liganja radi...  tong47
T

Offline estan

• Admiral
« Reply #808 on: December 11, 2018, 05:36:55 PM »
Jazo  :hello2: :icon_salut: :occasion14: :thumbsup:

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #809 on: Yesterday at 10:29:32 PM »
Lijepo i kvalitetno, ┼íteta ┼íto nije ─Źe┼í─çe :thumbsup:. Ono kroz prolaz ispod mosta me je posebno ┼ítrecnulo, a ispra─Źaj HIR-a slu┼íao i ton.
┼Żivotu nemo┼że┼í dodati ni jedan dan, ali danu vi┼íe ┼żivota mo┼że┼í