Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Sigurnost - iskustva drugih  (Read 10595 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nogicom

• Timunjer
  • **
Sigurnost - iskustva drugih
« on: December 13, 2009, 04:18:03 PM »
Pozdrav...

Nema posebno podforuma za sigurnost na moru pa postam ovdje...

Na ovom linku nalazi se engleski Marine Accident Investigation Branch:
http://www.maib.gov.uk/home/index.cfm

Pod Publications - Safety digests ima primjera raznih istrazivanih pomorskih nesreca i pouke koje treba izvuci iz toga, nakon sto je istraga gotova.
Nisu samo veliki brodovi, ima i za rekreativne barke - gumenjake, motorne, jedrilice...

Offline Damir s

• Admiral
Re: Sigurnost - iskustva drugih
« Reply #1 on: May 07, 2017, 05:57:13 PM »
JEDRILIČAR je danas pao u more kod Šolte. Izvukli su ga i prebacili u Rogač. Pokušana je reanimacija, ali bez uspjeha.

Muškarac je bio sudionik regate, no kako doznajemo od Davora Vidana, lučkog kapetana iz Splita, natjecanje je završilo kada je došlo do tragedije.

Policija je dojavu o nesreći dobila u 14.50 sati. Uzrok smrti trebao bi se utvrditi obdukcijom

RIP
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline pelig

• Sekondo
« Reply #2 on: May 08, 2017, 01:29:18 PM »
Zanimljivo, ta regata nije bila praćena od HJS, kao ni ona prije desetak godina kad je poginuo Mađar na Bavariji. Iako, ta čudna podudarnost ne znaći da bi životi u suprotnom bili spašeni, ipak...

Zanimljivo, sezona još nije ni počela, a kad zbrojimo ovo, Koločepski kanal i Rimini. Brojka da se uhvatiš za glavu.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #3 on: May 08, 2017, 01:42:12 PM »
Izgleda da je to regata odrzana u privatnoj kombinaciji gosti nekog hotela pa na regatu, dobra ideja ali opasna po zivot za ljude koji nemaju iskustva.Danas su popularni extremni sportovi koji uzimaju svoj danak.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #4 on: May 09, 2017, 01:30:37 AM »
Izgleda da je to regata odrzana u privatnoj kombinaciji gosti nekog hotela pa na regatu, dobra ideja ali opasna po zivot za ljude koji nemaju iskustva.Danas su popularni extremni sportovi koji uzimaju svoj danak.
Kakve veze ima srčani udar sa hotelom i sportom.Evo meni je sestri gost odapeo u laganini vožnji bicikla na braču,i sad reći da je bicikl opasan i da ljudi umiru od njega.

Leo

• Guest
« Reply #5 on: May 09, 2017, 10:42:59 AM »
Mislim da je malo navučeno uspoređivati jedrenje sa ekstremnim sportom ...
A u jedrenju kao i u svakoj aktivnosti nesreće se događaju ..... ponekad i uz sve mjere opreza.
Pred koju godinu u zadarskom akvatoriju umro je ronilac na organiziranom zaronu. To je znatno opasnija aktivnost i upravo zato se primjenjuju sigurnosna oprema i procedure.
Ronilac je umro od srčanog udara... E da usput bio je liječnik ...
Mislim da ne treba tako olako stigmatizirati ekstremnost aktivnosti.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #6 on: May 09, 2017, 12:13:21 PM »
Za goste hotela kojima je jedini sport sankanje (u baru) sve te aktivnosti su extremni sportovi Ja sam dosta godina u svom poslu proveo po hotelima pa znam kako vlasnici pokusavaju iskamciti jos koji cenat od gosta i nude dodatne sadrzaje bez da razmisljaju o posljedicama za njih a kada se nesto dogodi onda je kasno. Pa znas i sam koliko ljudi ima iskustva i pazi na sve moguce i dobije po glavi sa boomom ili se posklizne na mokroj palubi a kada se poskliznes sve je mokro i klizavo ni sam ne znas gdje ces zavrsiti i kako se razbiti, kada opici jedilica u veliki val pa se doslovno zaustavi tko se ne drzi leti kao vreca krumpira.

Leo

• Guest
« Reply #7 on: May 09, 2017, 01:16:56 PM »
To je generaliziranje koje ne drži vodu.
Naravno da svi žele zaraditi, i ne vidim ničeg lošeg u tome dok se poštuju pravila sigurnosti.
Isto tako stradavaju i puno iskusniji, najiskusniji.. tako da se ne može govoriti ekstremnom sportu nego o potencijalno opasnoj djelatnosti.
To što regata nije prijavljena preko neke organizacije nema nikakve veze. <koliko regata ima ikakvu pratnju osim možda sudačkog gumija i eventualno gumija sa reporterima?

Ali najbitnije od svega da je uzrok smrt nepovezan za samo jedrenje. Čovjek je doživio srčani udar, mogao ga je doživjeti i ležeći pod suncobranom.

Offline hrvoje

• Noštromo
« Reply #8 on: May 09, 2017, 06:37:57 PM »
ipak nije srcani nego bum u glavu

Offline Damir s

• Admiral
« Last Edit: May 11, 2017, 09:59:32 PM by Damir s »