Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Sigurnost - iskustva drugih  (Read 10455 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dmeter

• Kontra-admiral
Re: Sigurnost - iskustva drugih
« Reply #10 on: May 12, 2017, 09:45:27 AM »
Evo malo stabilitetu za obicne jedrilcare.

http://www.yachtingmonthly.com/yacht-reviews/understand-boat-statistics-30154
Mene osobno samo zanima Short-handed sailing ništa više ništa manje,i moji osobni zahtjev za dizajnom i luksuzom interijera.
U biti interijer dizajn i kvaliteta mjerilo za plovila od 2000 godine je Bavarija yaht pa 5 mjesta niko pa recimo Benetou,swan itd.
A kad bi recimo Salona jedrilice interijer radila bavaria to bi bila dobra kombinacija.inox ogromni nosać kolumbe i podnica.Rade se na TTTS Stobreć preciznost u mm,apsolutno svaki zavar se kontrolira,polira (malo problema jer je glavni varioc otišao u njemačku ali se najvjerovatnije vrača jer u Njemačkoj su male plaće u odnosu troškovi života.
Jeannau jedrilicu ne bi ni đabe uzeo u posjed kad bi uvjet bio da je moram održavati.Jednostavno rečeno sramota brodograditelja.Nova jeanneau 33 3 godine stara od susjeda prednji  nosač jarbola(i roll floka,vodilice sidra) je jednostavno slomio provu.Plastika je pukla i sad je morao izbrusit 1m2 prove debelo u laminat ponovno plastificirat iznutra i vani napravit veći inox nosać. Bavaria tu ima preko 2 cm debel laminat + pramac je ojačan slojem kevlara.

Konopi kod bavarije su svi na površini i jednostavni za zamjenu i imaju njemački raspored konopa,jedini pravi praktični.

Drugi izbor bi bio   Beneteau 57 Stvarno vrhunski napravljen brod,u svemu ravnopravno parira kvaliteti bavaria starijih brodova.
Hanse najbolji dizajn najgora izgradnja.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #11 on: May 12, 2017, 11:50:36 AM »
Meni raspored mojih konopa na LUCKYu sasvim odgovara mogu jedriti sam bez problema li lakse je u dvoje, a na kraju svatko ih moze preslagati kako mu odgovara.

https://s5.postimg.org/tf05mqd1j/SUNSHINE_38_006.jpg
 A evo jos jedne interesantne situacije.

https://s5.postimg.org/dny7iysg7/hull600-mk2-2cabin-pullman-fin-halyards_arrangem.jpg
« Last Edit: May 12, 2017, 11:53:56 AM by Damir s »
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Damir s

• Admiral
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #13 on: November 04, 2017, 07:52:46 AM »

Y40

• Guest

Offline pero

• Terco
« Reply #15 on: November 09, 2017, 01:33:06 PM »
Jebote, ti šahovničari si  stvarno previše dozvoljavaju. :blob1:
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso