Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Sail Simulator 5.1  (Read 48659 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
Re: Sail Simulator 5.1
« Reply #40 on: July 23, 2010, 07:37:19 PM »
Još učim na Laseru, teško je sve kontrolirati pa još jedriličara imam na 'automatiku'.  guog98
Čim savladam to idem na 470.

Jedno pitanje, kako se poveća ona karta regatnog polja? Sve je toliko sitno da ništa nemogu razaznat...

samo je mišem raširiš.

Offline Ozren

• Kadet
  • *
« Reply #41 on: July 23, 2010, 09:35:51 PM »
samo je mišem raširiš.

Probao sam to već, neće, mogu povećati cjelokupnu kartu ali karta regatnog polja je toliko sitna da izgleda kao tri-četiri točkice sve skupa.. A okolo puno mora.. Loše  mad

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #42 on: July 23, 2010, 11:18:41 PM »
Zoom ti je sa kotačićem na mišu :) ali moraš imati strelicu miša iznad karte!

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #43 on: July 24, 2010, 11:16:55 PM »
Video sa finalnog plova svjetskog prvenstva:
Open Virtual 470 World FINAL race in Sail Simulator 5

Offline Dario

• Admiral
« Reply #44 on: July 28, 2010, 12:05:58 AM »
bravo stibra, tek sad vidio filmic  happy0034

Offline hrvoje

• Noštromo
« Reply #45 on: July 28, 2010, 05:09:23 PM »
Bravo stibra od takvog virtualnog jedrilicara kao ti ne ocekujemo nista manje happy0034 happy0034 happy0034 happy0034 happy0034

Inace imao sam priliku probat i moram rec da nam sanse da predjem sa virtual skippera na ovo, mozda je ovo puno kompleksnije ali u stvarnosti je totalno nerealno laser i 470 jos kolko tolko mogu proc iako i oni imaju katastrofalnh gresaka a o ostalim brodovima necu ni pricat kak su losi i ne interesantni

Kolko sam shvatio u igri nema sistem shiftova vjetra niti refula ili neceg takvog tako da takticka strana jedrenja ne postoji

Takodjer se pricak kak su virtual skipper brodovi u vecini slucaja nerealni itd itd......
Ja kazem, barem su besplatni zaq razliku od ovih koji dolaze sada za sailsimulator
napacuju 15 eura za sta ?!?!?!?!??!?!?!?
za gumenjak  ( WTF ) , 420 ( imamo 470 haloooooo ), dva f18 katamrana ( zasto trosit vrijeme na 2 ?????? ), 29er
( ok nesto interesnatno bar ima genaker ), hobie cat ( no super 3 katamaran LOL ) laser radial  (?????????najbolje da za 470 radie model za svaki oblik jedra na svijetu ) , optimist ( mogu shvati neki mali brod )

Jedina prednost sail simulatora na vsk je da sail simulator ima ogromni potencijal

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #46 on: July 28, 2010, 05:44:29 PM »
Je, malo su pretjerali sa cijenom za dodatne modele brodova .... pogotovo su probili sve rokove sa izdavanjem, tek je beta izdana prije par dana.
U novom paketu brodova, poboljšan je 470, sad je još bolji i realniji, ostale mislim da nisu dirali. Od novih, optimist, 29er i F18 su super, jedino zahtijevaju još puno ručnog rada sa posadom, automatika ne radi baš najbolje :) A RIB je genijalna ideja, sad može netko online suditi sa gumenjaka i pratiti brodove i raditi online filmove za vrijeme jedrenja :)

U planu je valjda i update koji će donijeti realni model vjetra, ali pitanje da li do kraja ove godine.
Ono što je dobro, je odličan model valova, to je daleko bolje i realnije od Virtual skippera.
Kad još implementiraju regatna pravila, onda će stvarno biti savršena igra. Za sad ti jako brzo dosade regate, čim skužiš kako brzo jedriti, tj. igra se svodi na tehničko jedrenje samo, tj. savladati trim broda i način jedrenja da bi imao dobru brzinu. Zato i ja još ipak igram VSK ponekad :)

Offline hrvoje

• Noštromo
« Reply #47 on: July 28, 2010, 06:06:13 PM »
Ja se uopce ne slazem da su valovi dobri !!!!!!!!!!!
dapace bas izgledaju neko pre jednako
svi su isti
ja pretpostavljam da mislis na boju i izgled pojedinog vala ali u globalu su svi jednaki dok na moru ne postoje dva ista vala
u vsk ipak svaki val izgleda malo drugacije
daj reci sta su na 470 poboljsali ???
i dali za ta poboljsanja moras platit ????????

Ps : dal ima pravilo da ona opcija veslanja ne radi online ????????
« Last Edit: July 28, 2010, 06:38:36 PM by hrvoje »

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #48 on: July 28, 2010, 11:41:04 PM »
Valovi ovise kako se podese kod kreiranja igre. Mogu se postaviti u ovisnosti samo o vjetru - što kreira ne baš realne valove, ili kreirati putpuno prilagođene valove, gdje se mogu definirati 5 potpuno neovisnih komponenti vala, od smjera, visine vala, periode, itd ... te uključiti kružno gibanje mora u valovima, pa jedrenje po valovima dobija puni smisao kao u realnosti. Na taj način može se simulirati jako, jako vjerno stvarni uvjeti na moru. Jedini problem je što nema nekog dodatnog slučajnog generiranja utjecaja na te valove, npr. nema mogućnosti složiti putanje raznih motornih brodova koji proglisiraju negdje ... ali sa 2-3 RIB-a na moru, dobiješ i tu kaotičnost zbog brodova na moru.
Ogromna je razlika u brzini kad fulaš neki val ili ga uhvatiš i dobro odvezeš! I u orcu i u krmu!

Ono što nedostaje su morske struje kao u VSK i vremenske promjene struja i utjecaj na valove, promjena temperatura mora ... možda jednog dana dodaju i to.

470 je poboljšan na prvi pogled u nekoliko svari:
- težina: smanjili su nerelane težine jedriličara, sad je gornja granica 105 kg, donja povećana na 50 ili 60, ne znam napamet
- smanjena malo brzina broda (još uvijek je brod brži nego u realnosti, ali nije više pretjerano)
- malo je poboljšano ponašanje broda kod naginjanja, sad se brod ponaša realnije, tj. ima tendenciju orcanja i pojanja, mada ne idealno, ima puno prostora za poboljšanje
- trim jedara više utiče na ponašanje broda, tj. nemaš više samo jedan trim za najveću brzinu. Nisu velika poboljšanja, ali se osjeti

Veslati ne možeš nakon što je počeo countdown ... inače možeš uvijek veslati.

Offline hrvoje

• Noštromo
« Reply #49 on: July 29, 2010, 01:15:47 PM »
Ok znaci ima napretka
mislim da cu ipak pricekat da izbace neke vece brodove jer 470 stvarno mogu otic jedrit u klub