Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Sail Simulator 5.1  (Read 48664 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nenad

• Mali od palube
  • *
Re: Sail Simulator 5.1
« Reply #30 on: May 28, 2010, 11:47:51 PM »

Jedini tehnički problem koji je malo iritantan je tendencija da brod želi odpadati, bez obzira na trim i nagib. Tako treba stalno kormilo gurat od sebe kako bi se išlo ravno, umjesto da treba vuć kormilo k sebi. Valjda će riješit taj bug.

Ja vježbam sa Bavariom 36. Otpadanje je najveće kad idem najviše uz vjetar (trim angle automatskog pilota 7-8%), sa vjetrom u bok padne na 2%, a kormilo je u ravnoteži
negdje malo više od pola krme. Prihvaćanje postoji samo blizu čiste krme i manje je od 1%.  To bi bilo u redu kad bi otpadanje i prihvaćanje zamijenilo mjesta?
Koliko sam primijetio na otpadanje ili prihvaćanje utječe isključivo kut u odnosu na vjetar.

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #31 on: May 31, 2010, 10:08:53 AM »
Nisam vozio Bavariu, samo malo VOR70. 470 je nekao najzabavniji ...

Seriola Dumerili

• Guest
« Reply #32 on: May 31, 2010, 11:38:34 AM »
Bavaria na sailsimulatoru? Give me a break - to je kao da vozis TAMica na reliju  :angel02 :angel02

Offline Nenad

• Mali od palube
  • *
« Reply #33 on: May 31, 2010, 01:53:43 PM »
Ta Bavaria glisira na 20 kt stvarnog vjetra i za mene je jurilica. U stvarnosti imam kantu 7m i tako nešto bi volio vidjeti na Sail Simulatoru, za sad joj je Bavaria najsličnija.
Jako mi se sviđa realan koncept ali trebalo bi na njemu još puno raditi. Pri vjetru u krmu ne osjeća se da glavno jedro zaklanja genovu tako da mogu ići leptir ali sve je isto kao kad su oba jedra na istoj strani. Ne mogu se kontrolirati klizači genove. Ne vidim da se klizačem glavnog ili zatezanjem baze bilo što mijenja osim vizualno a za vang i cunningam niti to.   

Offline Ozren

• Kadet
  • *
« Reply #34 on: July 20, 2010, 06:22:48 PM »
Kako izgasiti automatsko trimanje jedara, izlazak lika na trapez?
Kupio sam igru ali ne uživam baš kad je sve što radim samo lijevo-desno...  anim59

Pomoć!

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #35 on: July 20, 2010, 08:18:22 PM »
Kako izgasiti automatsko trimanje jedara, izlazak lika na trapez?
Kupio sam igru ali ne uživam baš kad je sve što radim samo lijevo-desno...  anim59

Pomoć!

Imaš kraj svake kontrole gumb za isključenje auto opcije! Isključiš sa mišem. Auto imam jedino postavljeno pomicanje posade, mada u viradama nekad znam flokista malo ranije izbacit na trapez ručno.

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #36 on: July 20, 2010, 08:18:54 PM »
Inače, sutra i prekosutra odvija se svjetsko prvenstvo u 470 klasi, naravno virtualno. Još nije kasno za registracije:
http://www.470worlds2010.com/game.asp

Offline Ozren

• Kadet
  • *
« Reply #37 on: July 20, 2010, 09:54:18 PM »
Probao sam to stisnut ali ništa, malo je nezgodno sa touchpadom na laptopu igrat..

Aj javi kad si online pa da napravimo jednu online "regatu".  party3

(ja samo idem lijevo-desno pa mislim da neće bit neka trka al bar da vidim kako treba ić hahah)

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #38 on: July 21, 2010, 09:22:26 AM »
Večeras su kvalifikacije za svjetsko u 470 u 20 sati ... pa navrati iza 21 sat, bit ću još online ..

Offline Ozren

• Kadet
  • *
« Reply #39 on: July 23, 2010, 02:49:03 PM »
Još učim na Laseru, teško je sve kontrolirati pa još jedriličara imam na 'automatiku'.  guog98
Čim savladam to idem na 470.

Jedno pitanje, kako se poveća ona karta regatnog polja? Sve je toliko sitno da ništa nemogu razaznat...